Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, belefáradtam a...

Úgy érzem, belefáradtam a nevelésbe… ti hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés

Annyira unom már, hogy mindent nyolcvanszor kell elmondanom, hogy folyton aggódnom kell a gyerekért, hogy nekem kell(ene) tudnom a tutit, amikor nyilván én sem tudom.

Baromi unalmasnak, monotonnak és értelmetlennek érzem az egész gyereknevelést, miközben persze lelkiismeret-furdalásom van, mert másoknak ettől teljesedik ki az élete (vagy épp azt hiszik, hogy ettől teljesedne).



2014. máj. 15. 07:44
 1/10 A kérdező kommentje:

Légyszi' hanyagoljuk, hogy „de mikor rád mosolyog, az mindent elfeledtet” típusú válaszokat, mert bár persze, szeretem, és amikor alszik, el is tudok lágyulni, mégis úgy érzem, a gyereknevelésben több a rossz, mint a jó.


Nyilván bennem van a hiba, hiszen azt mondják, a kezdeti nehézségeket elfelejtik a nők, én viszont nem felejtettem el, katasztrófának tűnik sok év távlatából az első pár év (a nemalvással, a folytonos sírással stb.).

2014. máj. 15. 07:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,mennyi idős a gyerkőc?
2014. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bébiszitterrel. Máshogy én sem bírnám.
2014. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

16 eves a fiam. Mindig mellette alltam, es allok is. Tamogatom ha dontest hoz. Mindig egymasert voltunk, szerettuk egymast. Viszonylag nagy szabadsagot adtunk egymasnak... Onnallosagra neveltem. En speciel szerettem a gyerekneveles "majdnem" minden pillanatat. Bar sokszor megjegyeztek nekem, h eleg kovetkezetesen nevelem, ettol meg en voltam akinek reggel meg kamaszkent is az elso olelest kaptam.

Talan eppen ezert ket hete ugy dontott, h elkoltozik az apai nagyszulokhoz mert most ugy erzi ki kell probalnia valami mast.

Nem haragszom de csalodott vagyok... Kudarckent elem meg. Szeret o engem csak nalunk ugy hiszem tul hamar jott az elszakadas ...

Szoval barmit is tesztek vagy nem tesztek.... Szinte lenyegtelen amikor eljon a kamaszkor. Ugyis egyedul maradtok... Es akkor meg a rossznak tuno emlekek is jok lesznek.

Bele lehet faradni a gyereknevelesbe. Ez termeszetes. De akkor is felkelunk minden reggel es csinaljuk tovabb... Hiszen nelkule nem talalnank a helyunket....

2014. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát ez a vicc, a gyerek már 9 éves, és mégis ilyen béna vagyok. Úgy érzem, mindenki szuperanyu, feloldódik a nevelésben, boldog tőle, míg nekem folyamatos kínszenvedés és harc.

Tudom, hisztis vagyok, bocsánat, nyilván nem mindig érzem így, mégis, mikor „rámjön az ötperc” azt gondolom, a gyereknevelés egy sziszifuszi küzdelem, aminek sosincs vége, és még csak pozitív visszacsatolás sincs, hogy „na, ezt jól csináltam”. Jójó, persze, a gyerek maga kéne, hogy legyen a pozitívum, hiszen okos, ügyes, kedves stb.… ám aztán megint jön a nyafogás, amitől kiborulok.

2014. máj. 15. 08:37
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves 4. hozzászóló, hogy leírtad ezt!

Ez az egyik, amitől egy szélmalomharcnak érzem az egész nevelésesdit, hogy nem tudhatod, mi lesz a vége, hiába csinálsz mindent legjobb képességed szerint, végül egy dolog igazolhatja tán vissza, hogy volt értelme az erőfeszítéseknek, ha a gyerek felnőve „boldog, rendes” ember lesz.

De bármilyen is lesz, folyton aggódni fogok érte, minden gondolatom mögött ott fog bújni a gyerekem. Lehet, hogy betegen hangzik, de iszonyú tehernek érzem ezt a felelősséget.

2014. máj. 15. 08:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy büdös helyzet, hogy mindenki szokott így érezni, csak nem mindenki vallja be, akár saját magának se. Én ha nagyon kiakadok, este mikor lefekszem, el szoktam képzelni, mit éreznék, ha nem lenne gyerekem. Olyankor mindig nagyon szerencsésnek érzem magam, megsimogatom a lányomat és megértem, hogy mekkora különbség van probléma és probléma között.
2014. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Szerintem senki sem szuperanyu. Hiszen fegyelmezni is kell és szeretni is. Igaz, hogy idegőrlő valamit 600-szor elmondani... és mintha a falnak beszélnék... aztán jön a dac korszak és aztán a kamaszkor... Olyankor már szinte mindegy, mivel akarod megfogni... nem fog sikerülni...

Jesszus, így visszaemlékezve mennyit küzdöttünk a tanulással és a hisztikkel...

De csak vége lesz egyszer.

Kitartás!!!!

2014. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom én, hogy senki sem szuperanyu, mégis mikor rossz passzban vagyok, szégyellem magam, hogy mások 3-4-5 gyerekkel is vidáman „elbírnak”.


Ma délután jót mosolyogtam, mikor átjöttek a szomszéd gyerekek, és egyszer csak azt látom, hogy mennek haza, mikor előtte jól játszottak éppen. Kérdezem a gyerekem, miért mentek el, mire közölte, hogy azért, mert az aranyhörcsögét kínozták, és hiába szólt rájuk százszor, nem hagyták abba, mire hazaküldte őket. Mondtam neki, hogy nos, látod, szülőnek lenni is hasonló érzés, mikor csilliószor kell elismételni valamit. (…és közben azt is gondoltam, hogy azzal a nagy különbséggel, hogy én nem küldhetem haza őt, hiába szófogadatlan.) :)


Köszönöm mindenkinek a biztatást!

2014. máj. 15. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Uh...hat total megertelek. En is elfaradtam,kimerultem. Az en gyerekeim 8 es 3 evesek. Egesz nap nevelni fegyelmezni,ezt ne csinald,azt se csinald,mjert veszekedtek,rakj mar rendet,miert van ott 2 napja a levetett zokni,rakd el,de delutan es masnsp is ott van es hiaba pofazok....nem tudom hogy lehetne meg. Nem azert engedetlen hogy velem gonoszkodjon,hanem mert akkor epp masban van,aztan 3 perc mulva mar nem is emlekszik h szoltam. A kicsi meg folyton hisztizik,vonyit valamiert. Soha semmi nem jo. Ha bezarom a szobaba ordit,ha kedves vagyok nyomja tovabb a hulyeseget,ha rautok se jobb raadasul meg szarul is erzem magam. Sajnos olyan is volt h nagyon elszakadt a cerna,nem bantottam,de megrangattam meg behajitottam sz agyba mert olyan mervu orjongest vitt veghez h legszivesebben kiugrottam volna 10.rol. Fel tud hozni olyan szinten h elborul az agyam es erzem hogy ez mar faradsag es kimerultseg. Nem nagyon van segitsegem. Mikor elalszanak olyan bekesekes bar neha kikeszulok,de orulok hogy vannak es egeszsegesek. Viszont en is sokszor belegondolok, hogy milyen volt gyerek elott. Barmit megtehettem,nem fuggtem senkitol,es tolem se senki,ha 9ig akartam aludni hetvegen megtehettem,most evek ota 5-6 kor kezdodik a muszak,nem epp humanus ebresztessel.
2014. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!