Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyit engedhet meg...

Anyukák! Mennyit engedhet meg egy Anyuka a bébiszitterrel szemben?

Figyelt kérdés
Heti 5 nap járok egy családhoz bébiszitterkedni, háztartást vezetni, de kezdek eljutni arra a pontra, hogy nem érdekel a pénz, felmondok. A feladatom alapvetően az, hogy a legkisebb gyerekre(8 hónapos) vigyázzak, amíg a nagyok suliba, oviba vannak, apuka dolgozik, anyuka ügyintéz. Ha az anyuka otthon van főzök, mosok, vasalok, takarítok. Apuka érdektelen a gyerek témában. Akármire rákérdezek az anyukánál mit hogy csináljak, hogy szeretné, úgy válaszol mint egy totál fogyatékosnak, mind hangnemben, mimikában, sokszor a hangját is felemeli. Ha nem merek rákérdezni mert nem akarok veszekedést abból van a baj, mert nem sikerült kitalálnom a vágyát. Legyen főzés, a házimunka sorrendje, vagy bármi. Pár hónap ott dolgozás után rákérdeztem van e valami baja velem, azt mondta nem, csak szoknia kell, hogy valaki itt van egész nap. De Ő hívott, Ő kért segítséget és én csak segíteni szeretnék, hogy kényelmesebbé tegyem a napjait, de hiába, nem megy, mert nem hagyja. Akármit főzök az sz*r, Karácsonykor három mézeskalácsházat és vagy 200 db mézeskalácsot egyedül meggyúrtam, kiszaggattam, kidíszítettem, az is sz*r, mert a nagyié más ízű(igen biztos a nagyié a legfinomabb, de anyuka egy rántottát nem tud megsütni, miért kell rá megkérni akkor?) a kávéját hogy szereti nem igaz hogy nem bírom eltalálni és lehülyéz, a spájzt minek takarítottam 3 órán keresztül(miközben nem volt más dolgom és egy hete ott rohadt meg folyt a krumpli de rajtam kívül senkit nem zavart a bűz). Pedig amúgy csilli villi a lakás, amíg haza nem megyek, tehát alapos vagyok nagyon. Mai napig hallgatom azt amikor az alsós kislányát vittem reggel suliba, és mondtam neki, hogy gyere öltözzünk fel, ere a kislány mondja, hogy ő már fel van öltözve. Egy kifakult lyukas melegítőnadrág meg a tegnapi pólója volt rajta(nem az én dolgom, hogy öltözteti a gyerekét, tudom) csak esküszöm azt hittem itthoni ruhában van még és csodálkozva rákérdeztem:Melegítőben mész iskolába? Már a 7 éves gyerektől is vissza halottam, hogy anyuka le sznob k.rvázott emiatt. Ha vasalok mire kettőt fordulok össze van borogatva minden, mert anyuka úgy turkál a ruhák közt, ami elég frusztráló heti 7-8 óra vasalás mellett, mert a zoknikat és a bugyikat is vasalni kell. De mondta hogy neki nincs ideje szépen kivenni őket, aztán kiabál hogy sz.rul vasalok. Egyfolytában a hátam mögött szid. A férjétől, a gyerekektől és a szomszédoktól is hallom nap mint nap. Eddig mindig megráztam magam vagy vettem egy nagy levegőt, de rossz így dolgozni minden nap. Minden nap én főzök vacsorát megterítek szépen, soha egy köszönömöt nem kaptam, egyszer se. Reggel, hiába köszönök hangosan, mogorván rám néz és nem köszön, nagyon megalázó. Ha annyira rossz lennék, gondolom kirúgott volna már(amúgy a gyerekek imádnak, mindenkinek ízlik amit főzök stb.). Nem tudom mit tegyek. Kedves Anyukák, milyen a másik oldalról?

2014. máj. 15. 19:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, mert elképzelni sem tudom, hogy más gondozza a gyerelemet vagy más főzzön rá. Takarításra vennék fel valakit de másra nem. Emberségesen kellenw viselkednie a munkaadódnak. Ha megalázva érted magad azár régen rossz. Felmondanék a helyedben
2014. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mennyi pénzt kapsz ezért, de én már rég megmondtam volna a magamét a kedves anyukának és otthagytam volna a családot.
2014. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
100ezret fizetnek havonta, ha hétvégén menni kell plusz pénz. Te is anyuka vagy?
2014. máj. 15. 19:11
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát, én nem tudom te kinél dolgozol, de egy biztos. Téged piszkosul kihasználnak, csicskának néznek. Sajnos te hagyod is, hogy így kezeljenek.

Azért engem érdekelne, hogy az első nap amikor találkoztatok, megbeszéltétek, hogy mi lesz a munkád? Mit kell csinálnod? Mennyit fizetnek érte? Ha igen, ez papíron leírva rögzítve lett?? Ha igen, és észrevetted, hogy egyre többet követel tőled, miért nem álltál az asszony elé, hogy "drága, ez nincs benne a szerződésben"..

Tényleg érdekelne, hogy ha magad is érzed, hogy kihasználnak, miért nem mész el? Én az első kiabálásnál mindent kiejtettem volna a kezemből, és azonnal összepakolok, hogy most kiadja a béremet, és ott sem vagyok. Ha nem adta volna ki a pénzt, akkor simán rendőrt hívok, hogy meglop. (rögtön fizetne)

Te miért maradsz?

2014. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

gyá, banyek. én nagyon túlfizettem a segítőimet míg pesten laktam.

Bébicsősz napi 10.000 + teljes ellátás és vittem külföldre is magunkkal (hétvégente járt 2 nap) + óránként 1000 Ft, ha vacsizni mentünk.

A takarítónő csak takarított és időnként vasalt, ő 10.000 Ft-ot kapott alkalmanként (hetente).


Egyébként abból, amit leírsz, a munkaadód vmi magától elszállt újgazdag bige lehet.

2014. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
Elhiszem,hogy megalázó,sajnos rengeteg munkahely hasonló.Elmehetsz éppen,lesznek 100-an a helyedre.Ezt nem rosszból írom,csak jól gondold meg.Szerintem szard le mit mond,egyik füleden be,másikon ki.
2014. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
nincs szerződé, maszek munka, mint írtam a feladatom a háztartásvezetés és a gyerekfelügyelet, azért nem hagytam ott mert bíztam abban, hogy megbékél, meg nem volt helyette más munka.
2014. máj. 15. 19:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szerződés, akkor úgy csinál belőled hülyét amennyire akarja. Biztos vagyok benne, hogy a nő azért engedi meg magának ezt a fajta viselkedést veled szemben, mert tudja, hogy eltűröd, mert kell a pénz.

Velem nem tudná ezt csinálni, mert én nem tűrném el. Nekem is kell a pénz, de van egy határ amit még elviselek, és az, hogy a gyerekek előtt rib**cnak nevezzek, vagy állandóan lehülyézzen.. na ezt nem tűrném el.

2014. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sosem alkalmaztam háztartási kisegítőt (mert te nem csupán bébiszitter vagy), és azt gondolom, ha nagy lakásom/házam lenne, talán takarítónőt fogadnék, bár valahogy idegenkedem attól, hogy más tegyen-vegyen a holmiaim között. Emiatt nem is tudom elmondani, milyen a másik oldalon.


Azt viszont tudom, hogy nincs az a pénz, amiért hagynám, hogy valaki kapcaként kezeljen nap mint nap. Persze, tudom, nehéz munkát találni, de hasonló helyzetben voltam 20 évesen, mikor az első munkahelyemre mentem – az első héten valamit elrontottam (nem dőlt bele a cég, kijavítható hiba volt), mire olyan alázó stílusban szidott le a főnököm, hogy nagyon rosszul éreztem magam. Hazamentem, őrlődtem, mit csináljak, és végül másnap elé álltam, és normálisan elmondtam neki, hogy bár nagy szükségem van az állásra, és eddig úgy éreztem, alkalmas is vagyok rá, ha esélyes, hogy a jövőben bármikor az előző napi stílusban fog velem beszélni, akkor jobb, ha most felmondok.

S erre mi történt? Elnézést kért, és még 10 évig ott dolgoztam, a legjobb cimborák lettünk, sokat dumáltunk mindenről munka után is. Kiderült közben, hogy előttem 3 másik csaj dolgozott ott, de fél évnél többet nem bírtak – a főnök stílusa miatt.

Nehogy azt hidd, hogy én annyira talpraesett vagyok ám, és lyukat beszéltem a hasába, és nyilván értelmes ember kell a másik oldalra is, aki megérti, amit mondasz neki. Mindenesetre én azóta is annak a híve vagyok, hogy nem szabad hagyni, hogy megalázzanak.

A helyedben megpróbálnék normálisan beszélni vele a dologról, ha pedig látszik, hogy sötét, besavanyodott és teljesen menthetetlen, akkor tipli.

2014. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép csendben keress másikat és utána mondj fel!
2014. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!