Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen csúfolódást engedhet...

Milyen csúfolódást engedhet meg magának az óvónő?

Figyelt kérdés
Tegnap kisfiamon észrevettem, hogy valami nem stimmel. Szótlan volt. Aztán egyszer csak megjegyezte, hogy X óvónő nem is szereti őt. Megkérdeztem, hogy miért nem? Mondta, hogyha szeretné, nem mondott volna rá csúnya dolgot. Kérdeztem, hogy mit mondott rá, de ki sem akarta ejteni. Annyit sikerült délután megtudnom, hogy verstanulás közben mondta rá és hogy mindenki kinevette. Este elaludni sem tudott. Egyébként korán szokott elaludni, de most még 11-kor csak forgolódott. Aztán nagy nehezen kibökte, hogy az óvónő azt mondta rá, hogy becarijani. Ez nagyon rosszul esett neki. Én nem hiszem, hogy ezt szabad lenne. Ma beszélek az óvónővel. Szerintetek szabad ilyet mondani az óvónőnek?
2013. máj. 30. 05:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
nem
2013. máj. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, a kicsik meg sokszor elferditik az igazságot. Nem rosszasagbol, hanem azért, mert ok ugy élik meg. Lehet, hogy az egyik kisgyerek csufolodott, az ovoneni meg nevetett a gyerekekkel. Persze ez sem szép dolog. Először en azért beszélgetnek a tobbi gyerekkel - esetleg a szülőkkel- hogy mi is történt valójában. Ha az ovonot letamadod, attól nem lesz jobb es elég rosszul jöhetsz ki belőle. Inkább erősítse a kicsiben, hogy ügyes, hogy az ovoneni tulajdonképpen ezzel akarta rávenni, hogy meg jobb legyen.
2013. máj. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az, hogy nem engedheti meg magának. Ne így akarja ösztönözni a gyerekeket.
2013. máj. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%

Nem!


Kettes mit lehet azon ferdíteni, hogy lebeszarizta a gyereket?


És akkor még ők pampognak, hogy a mai gyerekek hogy beszélnek!

2013. máj. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
2! Sajnos egyértelműen az óvónő mondta. Most ballag a fiam az oviból. Rákérdeztem, hogy biztosan rá mondta-e? Azt mondta, hogy mivel az ő lábára csapott akkor, ez biztos. Rácsapott közben a lábfejére és ránézett. Nem támadom le az óvónőt, mert az nem a stílusom, de bizony rákérdezek. Lehet, hogy csak én látom így, de szerintem egy csúfolódós játékban sem lehetne így nevezni egy ovist. Mivel a cart még a modik is kiszedik.
2013. máj. 30. 06:44
 6/44 anonim ***** válasza:
44%

Miért egyértelmű? Mert a gyerek azt mondta? Arra nem feltétlenül kell adni ebben a korban..... Hallottam mar olyat, hogy a kisgyerek azt mesélte az anyjának, hogy meztelenül kellett tornazniuk. Valójában az egyik gyerek mosdó használat utan nadrág nelkul ment a szobába es ott rohangált.....

Az meg érdekes, hogy mar veri is az ovono a gyereket....

2013. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
76%

Azt mondanám neki, hogy "Jajj, az óvónéni csak viccelt, nem kell mindent olyan komolyan venni. Ne aggódj, szeret téged, különben nem viccelődne veled."

Ennyi. Tényleg nem kell mindenen azonnal kiakadni. Ennél sokkal nagyobb "pofonok" is fogják még érni a gyereket.

2013. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
84%

"Az meg érdekes, hogy mar veri is az ovono a gyereket...."


A mi óvónőnk vesszővel járkált a gyerekek között a délutáni alváskor. Persze ez csak azután derült ki, hogy elballagtak a gyerekek, addig egy se szólt. És nem csak egy mondta, meg azóta kiderült, hogy szóról szóra igaz volt. Te komolyan azt hiszed, hogy az óvónők olyan szentek? Vagy úgy van vele, hogy nem veszi fel a gyerek, vagy nem mondja, vagy majd úgyse veszik komolyan.

2013. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
77%
Bocs, de nekem érdekes, hogy a kérdésben meg nem szerepelt verés, a kommentben meg mar igen. A családban van ovono es az sem érettségi körömben is akad. Az ovisoknak szeretnek melle beszélni. Volt mar olyan, hogy en is le kaptam a tíz kormerol az ovonot, mert a gyerek állította, hogy nem kapott ebédet: "az ovoneni elvette az ennivaló át es odaadta a Pistinek en meg nem kaptam semmit". Elég kellemetlen volt, amikor a kirohanásom utan az egyik szulo közölte, hogy a gyerekem nem kérte a borsó főzeléket, amit az ovono valóban oda adott egy masik gyereknek, aki cserébe az en lányomnak adta a süteményt.... Majd elsüllyedtem szégyenemben, alig győztem bocsánatot kérni. Az a szerencse, hogy az ovonot nem rázta meg a dolog, találkozott mar előttem is őrült, "a gyerekének mindig igaza van" szülővel....
2013. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Nem verte. A lábfejére csapott, de nem állította a gyerek, hogy ezt erősen tette, vagy fájdalmas lett volna. A fiamnak meg igenis hiszek. Nem szokott mindenfélét kitalálni, ilyet pláne. Elég reális volt az, ahogyan elmesélte. Ezt a kifejezést pedig itthon nem hallhatta. Rákérdeztem, hogy megbeszéljük-e az óvónénivel és igen, szeretné, ha megbeszélnénk. Ma reggel ébredés után is teljesen magától hozta föl és kérdezte, hogy anya ugye megbeszéled X nénivel? Lassan iskolába megy, már nem annyira kicsi.
2013. máj. 30. 07:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!