Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyit engedhet meg...

Anyukák! Mennyit engedhet meg egy Anyuka a bébiszitterrel szemben?

Figyelt kérdés
Heti 5 nap járok egy családhoz bébiszitterkedni, háztartást vezetni, de kezdek eljutni arra a pontra, hogy nem érdekel a pénz, felmondok. A feladatom alapvetően az, hogy a legkisebb gyerekre(8 hónapos) vigyázzak, amíg a nagyok suliba, oviba vannak, apuka dolgozik, anyuka ügyintéz. Ha az anyuka otthon van főzök, mosok, vasalok, takarítok. Apuka érdektelen a gyerek témában. Akármire rákérdezek az anyukánál mit hogy csináljak, hogy szeretné, úgy válaszol mint egy totál fogyatékosnak, mind hangnemben, mimikában, sokszor a hangját is felemeli. Ha nem merek rákérdezni mert nem akarok veszekedést abból van a baj, mert nem sikerült kitalálnom a vágyát. Legyen főzés, a házimunka sorrendje, vagy bármi. Pár hónap ott dolgozás után rákérdeztem van e valami baja velem, azt mondta nem, csak szoknia kell, hogy valaki itt van egész nap. De Ő hívott, Ő kért segítséget és én csak segíteni szeretnék, hogy kényelmesebbé tegyem a napjait, de hiába, nem megy, mert nem hagyja. Akármit főzök az sz*r, Karácsonykor három mézeskalácsházat és vagy 200 db mézeskalácsot egyedül meggyúrtam, kiszaggattam, kidíszítettem, az is sz*r, mert a nagyié más ízű(igen biztos a nagyié a legfinomabb, de anyuka egy rántottát nem tud megsütni, miért kell rá megkérni akkor?) a kávéját hogy szereti nem igaz hogy nem bírom eltalálni és lehülyéz, a spájzt minek takarítottam 3 órán keresztül(miközben nem volt más dolgom és egy hete ott rohadt meg folyt a krumpli de rajtam kívül senkit nem zavart a bűz). Pedig amúgy csilli villi a lakás, amíg haza nem megyek, tehát alapos vagyok nagyon. Mai napig hallgatom azt amikor az alsós kislányát vittem reggel suliba, és mondtam neki, hogy gyere öltözzünk fel, ere a kislány mondja, hogy ő már fel van öltözve. Egy kifakult lyukas melegítőnadrág meg a tegnapi pólója volt rajta(nem az én dolgom, hogy öltözteti a gyerekét, tudom) csak esküszöm azt hittem itthoni ruhában van még és csodálkozva rákérdeztem:Melegítőben mész iskolába? Már a 7 éves gyerektől is vissza halottam, hogy anyuka le sznob k.rvázott emiatt. Ha vasalok mire kettőt fordulok össze van borogatva minden, mert anyuka úgy turkál a ruhák közt, ami elég frusztráló heti 7-8 óra vasalás mellett, mert a zoknikat és a bugyikat is vasalni kell. De mondta hogy neki nincs ideje szépen kivenni őket, aztán kiabál hogy sz.rul vasalok. Egyfolytában a hátam mögött szid. A férjétől, a gyerekektől és a szomszédoktól is hallom nap mint nap. Eddig mindig megráztam magam vagy vettem egy nagy levegőt, de rossz így dolgozni minden nap. Minden nap én főzök vacsorát megterítek szépen, soha egy köszönömöt nem kaptam, egyszer se. Reggel, hiába köszönök hangosan, mogorván rám néz és nem köszön, nagyon megalázó. Ha annyira rossz lennék, gondolom kirúgott volna már(amúgy a gyerekek imádnak, mindenkinek ízlik amit főzök stb.). Nem tudom mit tegyek. Kedves Anyukák, milyen a másik oldalról?

2014. máj. 15. 19:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok: még annyi, hha nekem vkivel bajom volt, akkor szépen normálisan megkértem, h ezt így ne. Ha nem sikerült neki felfognia, akkor elbúcsúztunk egymástól. Senkinek sem jó, ha szenvedünk és bosszankodunk. Ráadásul a gyereknek sem jó, ha olyan vkivel van, akinek rossz kedve van.
2014. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az anyuka nem újgazdag, épphogy kijönnek a pénzükből, még kocsijuk sincstényleg huszonéves vagyok, keresek folyamatosan de nincs olyan hova állandóra kell menni, a gyerekekre meg soha nem vetítem ki a rossz érzéseimet, nem ideges vagyok hanem szomorú inkább,de bizakodom, amúgy magamtól is ott akarom hagyni arra vagyok kíváncsi hogy az Anyukák szemszögéből zavaró lehet e valami amit a munkában csinálok, hátha ezzel váltom ki.
2014. máj. 15. 19:50
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent jól csinálsz,és nagyon csúnya dolog,ahogy viselkedik veled.Mellesleg nem vagy agyonfizetve sem.Meg nem is értem,ha segítségre van szüksége lehetne hálásabb,emberibb.Mostanában én is gondolkodtam rajta,hogy jó lenne néha segítséget kérni a takarításhoz,mer. ugyan csak egy 14 hónaposom van,mégis hol ezzel,hol azzal csúszom el.Szóval hiába fizetnék valakinek,hálás lennék érte,hogy segít eltakarítani a romokat,nem becsmérelném a háta mögött.Próbáltál már vele beszélni?Nem lehet,hogy féltékeny rád?
2014. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Abból amit leírtál ennek a nőnek az élettel van baja, nem veled. Nem kell neki megfelelni, nem is tudsz. Mellesleg az sem kizárt, hogy valamit irigyel rajtad, vagy tőled. Esetleg zavarja, hogy a családja többi tagja szeret téged. Javaslom nézd meg az Egy bébiszitter naplója című filmet. Tanulságos lesz. :-)
2014. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Beszélni próbáltam vele, nem mondja el mi a baja. Lehet zavarja, hogy szeretnek a gyerekei, vagy hogy mindenki dícséri főzhtömet nem tudom mit érezhet egy Anya ilyenkor. Mindenesetre keresgélek, a filmtipp érdekesnek hangzik, köszönöm :)
2014. máj. 15. 20:55
 16/21 anonim ***** válasza:

Ennyire ne hagyd magad megalázni, ez hihetetlen!! Ha felmondasz , majd rájön mit veszített, ilyet nem talál!!

Vagy kerek perec állj elé és mond, h Neked ez kellemetlen, kezeljen emberi módon, vagy nem tudsz itt dolgozni tovább. Éésééss találj ki egy kamu eseményt, h egy hétig nem tudsz menni. Na majd elkezd értékelni. :)

Sok sikert!

2014. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Soha nem volt segítségem és el sem tudnám képzelni, hogy más ott legyen a házunkban.


Ki vagy használva. Havi 100e ft-ért kapott a nő egy házirabszolgát, akire mindent rátol. Mennyi idős vagy? Milyen végzettséged van? Én a helyedbe keresnék egy másik munkát.


4 éves kislány anyukája

2014. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! 21 éves vagyok, jogosítványra, egyetemi előkészítő tanfolyamra és az érettségi vizsgákra gyűjtök pénzt, továbbá ebből haza is a rezsibe és magamnak veszek a pipere cuccokat, ruhákat. Rajta vagyok már a keresésen. :)
2014. máj. 15. 22:05
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet túl okos nő a munkaadód. Írta valaki, hogy százan állnak sorba a helyedre… Lehet, viszont egy megbízható alkalmazottat találni egyáltalán nem könnyű. Valakit, akit beengedsz az életedbe, rábízod a gyerekeidet, és hagyod, hogy a holmid között matasson, sokszor ott legyen veled egy fedél alatt.


Szerintem a nő befásult, és irigyel, hogy fiatal vagy, szabad vagy, kedélyes, a családtagjai bírnak. Neki meg van három gyereke, a férje lesz**ja őket (ahogy írtad), gondolom, rég elmúlt már huszonéves… Rajtad tölti ki a frusztrációját. Persze lehet, hogy ez a gyerekeknek jobb, mert nem rajtuk. :)


Az, hogy a gyerekeinek le „sznob k**váz” elég kemény (ékes példája, mekkora IQ-bajnok lehet), ahogy az is, hogy melegítőben küldi a gyereket iskolába. A melegítő játékra és sportra remek, de bárhová máshová csak a, khm, suttyók hordják. Érdekes ellentét, hogy közben azt írod, milyen sokat kell vasalni, a bugyikat és zoknikat is. Édes istenem, mégis minek kivasalni egy zoknit? Vasalt bugyi és lukas melegítő? Istenien hangzik. :)


Te tudod, mennyire vagy rászorulva, de ahogy teheted, lépj le ettől a némbertől!

2014. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Felmondtam es mar talaltam helyette takaritast! :) koszonom nektek
2014. máj. 19. 07:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!