Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kikészülök lassan az...

Teljesen kikészülök lassan az anyósomtól, mióta megszületett a kicsi. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az anyósom hosszú évek óta alkoholista,de nem ismeri be magának.A lakásukat nem tartja tisztán,van hogy ugyanazt a ruhát hordja az apóssal hónapokig,cigiznek a lakásban...Ennek ellenére minden hétvégén mióta megszületett a kicsi(6 hónapos) el kell vinni hozzájuk,mert különben megsértődnek.A kicsi mióta megszületett összesen 2szer voltak nálunk,elvárják,hogy mindig mi hordjuk hozzájuk a kicsit,pedig egy városban lakunk.Karácsonykor is elmentünk hozzájuk a családi ebédre,délután meg hazzajöttünk,mert már nagyon nyűgös volt a kicsi,akkor volt 7 hetes.Másnap leordibálta a fejünket,mindennek lehordott minket(az hozzáteszem hogy részegen),a sógoromékat ugyanúgy,nagyon össze is vesztünk,mivel nem tetszett neki,hogy csak olyan kevés időt voltunk náluk.A párom viszont az anyjának adott igazat,rögtön rohant hozzá bocsánatot kérni(pedig szerintem az anyósnak kellett volna bocsánatot kérni,hisz ő ordibált velünk).Én 2 hónapig nem is mentem hozzájuk,csak a párom vitte a kicsit,mert kijelentette a párom,hogy nem tilthatom el az anyjától a kicsit,még ha ilyen részeges is.Most egy ideig el voltunk az anyóssal,ignoráltam őt,de múltkor már megint feldühített,mert kijelentette,hogy ha másfél éves lesz a kicsi én szépen menjek vissza dolgozni,ő akar a kicsivel lenni.Én viszont még ha rá is szorulnák a munkára,nem merném rábízni,mivel még ugyanazon a napon szokás szerint részeg volt,a kicsi meg megcsúszott a kezében én meg majd szívrohamot kaptam.A párom persze megint az anyját védte.Tegnap meg megint részegen hívott minket,hogy miért nem vittük a kicsit,pedig előre szóltunk,hogy nem tudunk menni,mert köszönteni mentünk és egy esküvőre is gratulálni.Ma pedig a dédszülőkhöz készültünk,de nem tudunk elmenni,mert muszáj elvinni a kicsit az anyóshoz.Én már teljesen kivagyok,mikor menni kell hozzájuk,félek,hogy részegen,nehogy valamit ártson a kicsinek,megint kiboruljon...A párommal is egyre többet vitatkozunk az anyja miatt,de ő állandóan védi.Egyszerűen hiába próbálok erről beszélni a párommal,ő leállít,hogy "ezt most hagyjam abba,nem akarja felhúzni magát".Mindjárt itt a kicsi keresztelője is,már előre félek,hogy ott is mit fog lerendezni.Ti mit tennétek a helyemben?Minden nap,mikor a kicsi alszik,az anyós miatt sírok,már nem bírom tovább.Már megfordult az is a fejemben,hogy egy ideig elmegyek a kicsivel az anyumhoz,hátha a párom észhez tér és kiáll mellettünk.Szeretem őt nagyon,a párom sem tudna nélkülünk létezni,imádja a kicsit,de sajnos nagyon anyás is a párom.Én ezzel tisztában voltam,hogy nagyon anyás és hogy alkoholista az anyja,de én is és a párom testvérei is azt hittük,hogy ez változni fog,ha megszületik a kicsi,de nem így lett.Bocsánat,ha egy kicsit hosszúra sikeredett,de jól esett végre mindezt kiírni magamból.

2014. máj. 18. 08:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Grat, hogy a megfelelő embernek szültél gyereket. Az egészben a legborzasztóbb, hogy a sok hülye felnőtt miatt a gyerek szenved, és ő issza meg ennek a levét. Nincs az az isten, ami rávenne, hogy a saját gyerekem alkoholista és dohányzó ember közelébe vigyem, akár rokon akár nem. Jó lenne, ha végre ráébrednél, hogy a kislányod életéért is te vagy a felelős és végre az ő érdekeit kellene talán szem előtt tartani és nem a férjed üres fenyegetéseitől fosni.

A helyedben leülnék a férjemmel megbeszélni a dolgokat, ha nem tetszik neki az álláspontom fogom magam és elmegyek a gyerekkel, ha utánunk jön vagy erőszakoskodik rendőrt hívok rá. Aztán amint lehet elintézem a válást, a gyermekelhelyezést és élem világom tovább boldogan.

2014. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
addig,amíg ott vagyunk nem cigiznek bent,de sokszor mikor mentünk tiszta cigifüst volt a lakás.Hozzánk nem hajlandó jönni,mert mikor utoljára itt volt,megsértődött azon,hogy tiszta álmos volt a kicsi(3-4hetes lehetett),le akartam tenni aludni,de ő nem engedte én meg rászóltam hogy hagyja szegényt kicsit aludni.
2014. máj. 18. 10:20
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
én akkor sem hagynám. köztudott hogy nem egészséges az a környezet a babának. ha gondolod vond be a védőnőt. üljetek le beszélgetni. férjed, te és a védőnő és akkor szakembertől hallja a férjed hogy mért is nem jó a babának az a környezet. én ezt tenném, ha be vonnál valakit. utolsó előtti voltam.
2014. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Azokból amiket leirtál , kiderul h az a nö egy örült!

Megsertödött azon h a 3-4 hetes csecsemö almos volt amikor ömeltosaga ott volt???

Tisztara csufsagol veletek!

Azt nezi, h mibe lehet belekötni.

Lehet olyankor a fia valamivel kiengeszteli, miutan ö megsertödik, azert sertödekeny!

Szerintem ez nem nevezhetö nagyanyanak, erre ne bizd a gyereked! Mennyi a szeretet egy ilyen " nagymamaban"???

Ha a parod nem hajlando parterapiara , akkor a VALAS az egyetlen megoldas !

Sajnos. Viszont akkor joga lesz LATHATASRA , amikor a gyerek naluk lesz es neked nem sok ralatasod lesz a dolgokra!

Kizarolagos felugyeleti jogot kell kiharcolj, kiskorú veszelyeztetese cimén ami nem lesz egyszeru!

Sötet jövöt latok , a " parod" nem parod semmiben es meg apanak is zero! Kepes cigifustben tartani újszülött gyerekét h az anyja meg be sertödjön! Es ebren tartani a gyereket h az anyja nehogy megsertödjön! Hol a hatar?

Azt meg irtam h a csaladterapian NEM AZ ANYOS TERAPIAZTATASAT ERTEM AZT HAGYD KI MERT FÖLÖSLEGES. Megis mondod h le szeretned szoktatni az italrol, ez nem a te gondod es problemad. A te problemad a ferjed hozzaallasa, nem az h hany sört iszik az anyos !

Rosszul közelited meg a dolgokat de megertem h nem latsz tisztan ketsegbeesesedben

Ne aldozd fel a gyereked az anyosod önzö örültsegenek az oltaran, es harcolnod kell nincs mese , a gyereked meg kell védd egy örult alkoholistatol es az itelökepesseg nelkuli apjatol!

2 eves kora alatt a te felugyeleted nelkul ugyse VIHETI el az apja, tehat most válj most lepj a kakukkfeszekböl, örultekhazabol

2014. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia, mi van veletek azóta?
2018. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!