Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás betegen?

Gyerekvállalás betegen?

Figyelt kérdés
30 éves múltam,több mint 6 éve vagyok férjnél,viszont betegség miatt nem szeretnék babát vállalni.16 éves korom óta epilepsziás vagyok,5 éve teljesen tünetmentes.Tudom,hogy mások vállaltak ezzel a betegséggel gyereket,az orvosom szerint is bármikor megtehetném,viszont bennem egyetlen percre sem merült fel,hogy "felelőtlenül" bevállaljam a babát.Ezek mellett az utóbbi években elég komoly szociális fóbiával is küzdök,még a boltba sem tudok lemenni,minden a férjemre hárul.Mivel nincs munkám,nem mondhatnám,hogy anyagilag el vagyunk eresztve,éppen megélünk ketten a fizetéséből.Nincs saját otthonunk,olyan helyen élünk,ahonnan elméletileg bármikor kiköltöztethetnek.Mindezek ellenére,a férjem,a családunk,a barátaink egy babában látják a megoldást.Szerintük ideje szülnöm és azzal megoldódnak a számukra nem létező gondjaim...merthogy igen,a fóbiámat senki sem veszi komolyan,azt mondják én képzelem be.Nem mellesleg,én egészségesen sem állnék készen az anyaságra,egyszerűen hiányzik belőlem az ösztön.Viszont már nem tudom,hogyan magyarázzam meg folyton,hogy még mindig nem jön a baba,a házasságomról nem is beszélve,az erre fog rámenni,bár már mondtam a férjemnek,hogy én szabad utat hagyok neki,hogy mással családot alapítson,ő még mindig itt van velem és időnként újra és újra felhozza a témát,hogy hozzunk össze egy gyereket :(
2014. máj. 20. 13:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem te inkább ne szülj...
2014. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Az epilepsziáról nincs véleményem, viszont ha munkát találnál, lehet a fóbiád is szűnne. Miért nem dolgozol? A fóbiát meg lehetne kezeltetni. A leghatékonyabb és leggyorsabb a kineziológus, de ha azt nem fogadod el, akkor egy pszichológus. Ha nem lépsz ki a kényelmi zónádból, tönkre fogsz menni te is és a kapcsolatod is.
2014. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az epilepszia önmagában nem ok,hogy ne szülj,főleg,hogy tünetmentes vagy,és az orvos is azt mondta,hogy szülhetsz! A fóbiát lehet kezeltetni.

Viszont azt mondod,hogy nem szeretnél gyereket, és egészségesen sem állsz rá készen, akár a házasságodat is feladnád érte,így viszont inkább ne szülj...ha tényleg ennyire nem akarod!

2014. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp szakemberre van szükség a fóbiád miatt. Utána lehet csak bármi máson gondolkodni. Ennyire labilis állapotban én, bocs, de nem bíznék rád egy gyereket.
2014. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Annyit mondanèk, becsüld meg ezt a férjet mert olyan ritka mint a fehér holló! Mérlegeld a dolgokat, hogy megérdemelné e ha megajándékoznád egy babàval.Ha meg teljes mértékben ráz a hideg a gondolatàtól akkor meg ülj le vele ès mond meg neki hogy soha nem fogsz gyereket szülni és ha ragaszkodik hozzá akkor el kell engednetek egymás kezét.Erőszakkal nem lehet gyereket válalni, ha nem állsz rá kèszen.
2014. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Talán viccesnek fog tűnni,de én tényleg nem tudom egyedül a házat elhagyni,a férjemnek pedig effektív nincs ideje,hogy orvosokhoz hordozzon.A családom távol él tőlünk,egyetlen barátnőm van,de ő is távolabb él és babát vár...én szó szerint el vagyok felejtve,egy házban 4 fal között élek.A pszichológusokban nem hiszek,hogy így mondjam,én is azt tanultam :)
2014. máj. 20. 13:46
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Jó és akkor így akarod leélni az életedet? Ha elhagy a férjed, akkor ki fog ellátni? Depressziós vagy, segítségre van szükséged.

Amúgy házasság előtt nem került szóba a családalapítás? Hogy kinek mik a tervei?

2014. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7 válaszoló!Ha elhagy,akkor hazaköltöznék,egy kisvárosból jöttem,ott annyira lenyugszom,hogy fel sem tűnik a betegségem.Nem kell ellátni,ott mindig lenne munkám,plusz olyan,amit szeretnék.

Mindig féltem a nagyvárosoktól,de azt a kompromisszumot köttötük,hogy én ideköltözöm,nem kell dolgoznom,ő eltart,ha azt csinálhatja,amit szeret,és ez így is lett.

Én mindig így álltam a gyerekvállaláshoz,vagyis sehogyan,ezt a házasság előtt még megértette,de ahogy utólag mesélte,mindig hitt abban,hogy megváltozik a véleményem.

2014. máj. 20. 13:56
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy ezt írom de ilyen nincs hogy nem tudom. Nem mered vagy nem akarod? Hidd el magadon segíthetsz a legtöbbet. Öltözz fel és menj ki az utcára. Ha csak sétálsz is egyet vagy csak leüllsz egy padra. De menj ki. Hidd el jót fog tenni. Nem szabad magad elhagyni. És tényleg ne haragudj nem bántani akarlak csak segítteni.
2014. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk tényleg nagyon fura, hogy kisvárosban oké de nagyvárosban nem megyek ki az utcára. Lehet, hogy van ilyen, de elég nehezen érthető, nem csodálom, hogy a környezeted sem érti. Magyarázd el. Mert egy budapesti kertvárosi rész miben különbözik egy kisvárosi kertvárosi résztől? Ha meg az a célod, hogy hazaköltözhess, akkor mondd azt.
2014. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!