Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás betegen?

Gyerekvállalás betegen?

Figyelt kérdés
30 éves múltam,több mint 6 éve vagyok férjnél,viszont betegség miatt nem szeretnék babát vállalni.16 éves korom óta epilepsziás vagyok,5 éve teljesen tünetmentes.Tudom,hogy mások vállaltak ezzel a betegséggel gyereket,az orvosom szerint is bármikor megtehetném,viszont bennem egyetlen percre sem merült fel,hogy "felelőtlenül" bevállaljam a babát.Ezek mellett az utóbbi években elég komoly szociális fóbiával is küzdök,még a boltba sem tudok lemenni,minden a férjemre hárul.Mivel nincs munkám,nem mondhatnám,hogy anyagilag el vagyunk eresztve,éppen megélünk ketten a fizetéséből.Nincs saját otthonunk,olyan helyen élünk,ahonnan elméletileg bármikor kiköltöztethetnek.Mindezek ellenére,a férjem,a családunk,a barátaink egy babában látják a megoldást.Szerintük ideje szülnöm és azzal megoldódnak a számukra nem létező gondjaim...merthogy igen,a fóbiámat senki sem veszi komolyan,azt mondják én képzelem be.Nem mellesleg,én egészségesen sem állnék készen az anyaságra,egyszerűen hiányzik belőlem az ösztön.Viszont már nem tudom,hogyan magyarázzam meg folyton,hogy még mindig nem jön a baba,a házasságomról nem is beszélve,az erre fog rámenni,bár már mondtam a férjemnek,hogy én szabad utat hagyok neki,hogy mással családot alapítson,ő még mindig itt van velem és időnként újra és újra felhozza a témát,hogy hozzunk össze egy gyereket :(
2014. máj. 20. 13:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
És kvázi belementél, hogy ideköltözöl, ő eltart, te meg bezárva élsz? Most meg emiatt panaszkodsz? Nekem ez a sztori nagyon vérzik.
2014. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom,valójában meglep,hogy mindnyájan biztattok :) Nem merem elhagyni,és nem is akarom,már attól a gondolattól rettegni kezdek,hogy esetleg egy másik ember betegen láthat.Egyszer,régen,volt egy rohamom az út kellős közepén,halálra rémítettem vele pár autóst (nem emlékszem,hogyan kerültem pont oda),azóta távol tartom magam az ilyen esetektől,távol az emberektől...
2014. máj. 20. 14:04
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne legyen kifogás te magad írtad hogy 5 éve tünet mentes vagy. Gondolod a friss levegő vagy a nap ártani fog a betegségednek? Nem hiszem. Ha tényleg segítteni akarsz magadon menj és sétálj kint egy kicsit. Megvárjuk hogy utánna jobban leszel e!?!
2014. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Most az epilepsziára gondolsz? Én is láttam már közvetlen közelről epilepsziás rohamot. Nem kellemes nyilván, de emiatt nem fogja senki élve eltemetni magát, az illető is egy kolléganőm, aki azóta is itt dolgozik (pedig tulajdonképpen ő tehet arról, hogy a rohama kiváltódott, ugyanis sokat ivott és semmit nem aludt, ráadásul senkinek nem szólt a betegségéről, leállt a lézgése is, azt hittük, meghalt...). Nem köztörvényes bűnöző vagy, hanem van egy betegséged, amiről nem tehetsz és ami nem mellesleg ezer éve tünetmentes. Bocs ha durva vagyok de szerintem ez egy kifogás. Ettől senki nem zárkózik be.
2014. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmondani,miben különbözik egy budapesti kertvárosi rész egy kisvárosi kertvárosi résztől,de el kell vonatkoztassak Budapesttől,sőt Magyarországtól is,én ugyanis Erdélyben élek.Mellesleg sajnálatos módon itt az emberek többsége nem ennyire elfogadó,megértő egy ilyen betegséggel szemben,itt már attól megijedtek,hogy nem tudtam románul válaszolni,ha bajom volt.Az orvosokról nem is beszélve,szó szerint azt mondják,hogy nem tudnak foglalkozni velem,mert szerintük nem tudom megfelelően kifejezni magam csak az anyanyelvemen,nagyvárosban pedig magyar orvost találni nem könnyű,de ez most lényegtelen.

Otthon talán azért könnyebb,mert annyira pici városból jöttem,ahol mindenki ismert mindenkit,az emberek párban járnak,a sarki boltba is nehéz úgy lemenni,hogy a szomszéd ne csatlakozzon :) Ettől függetlenül nem célom hazaköltözni,csupán ha a férjem érdeke majd úgy kívánja.

Lehet igazatok van,és kifogásként használom a betegségem,csupán mert nem szívemnek megfelelő életet (várost) választottam,de a gyerek ügyben ez sem segít.Köszönöm mindnyájatok válaszát!Kellemes,szép napot Nektek!

2014. máj. 20. 14:23
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a baj (a kérdésed szempontjából), hogy beteg vagy, hanem hogy nem akarsz annyira gyereket, hogy felülírja a vágy a félelmet.


Én is elég béna vagyok, dettó egy krónikus betegség (vastagbélgyulladás) miatt lettem antiszoc és fóbiás, de végül mégis sikerült megoldanom, hogy hasznosat dolgozzak (egy pár éve már itthonról) és hogy most várjam a második gyereket. Bár még mindig félelemben élek, amiért persze állandóan szégyenlem magam, a gyerek miatt élesben megtanultam minden "nyavalygást" félrerakni és csakazértis erősnek lenni, hogy ne ragasszam rá. Ezerszer többet gyógyított rajtam az utóbbi pár év sok élménye és az új szereppel járó felelősség, mint bármilyen pszichológus, akikhez előtte hiába jártam, mert csak még jobban belegabalyítottak önmagamba.

2014. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os,rátapintottál! :)

Őszintén örülök Neked,hogy a negatívat ennyire pozitívra tudtad átfordítani az életedben.Írtak már hasonló példákat mások is,talán én sem vagyok még menthetetlen :)

2014. máj. 20. 14:48
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha az ösztön is hiányzik, akkor az a nagyobb baj szerintem. Mások kedvéért ne szülj. Nehéz ebbe beleképzelni magát az embernek. Viszont nagyon sokan vannak, akik bevállalnák, bevállalják így is.
2014. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nem, nem és nem!!! Ne vállaljatok gyereket... Egyet sikerült megtanulnom az évek során az ismerőseim, barátaim, körülöttem lévő emberek által... Mindenki azt hiszi, hogy akármilyen szegény is, vagy beteg, vagy rossz a házassága azt majd egy gyerek megoldja... A gyerek megold minden ilyen problémát... A pénzzel meg hát majd lesz valahogy... EZ A LEGESLEGESLEGKEVÉSBÉ SE M IGAZ!!! Csak rosszabb lesz minden így... Sokkal rosszabb... Nyilván, akik meglépték ezt a lépést, teszem azt hasonló helyzetben mint ti, nem merik mondani, hogy hát kár volt a gyerek, mert persze egy szülő nem fogja soha sajnálni a saját gyereke születését, de pedig csak rosszabb lett az ismerőseim körében minden emiatt... Ugyanúgy szegénység volt és nyomorgás és válás a végén. Felelősségteljesnek kell lenni egy gyerek felneveléséhez... Nem lehet így csinálni...
2014. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!