Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák, ti magatokn...

Kismamák, anyukák, ti magatoknak oldjátok meg a szépítkezést? Szerintetek is nagyon drága egy szépségszalon szolgáltatásai? (pro, kontra jöhet)

Figyelt kérdés
Begyulladt ma a körmöm,gondoltam keresek egy pedikűröst aki kivágja,hát majd hanyatt estem mikor 5000 ft-ot mondott a telefonba.Én magamnak festem,vágom a hajam,a kozmetikai dolgokat is nagyjából el tudom intézni,ez után a telefon után,még a benőtt körmöt is kivágtam nagyon nehézségek árán magamnak.Nem vagyunk csórók,átlag színvonalon élünk,de én elképedtem az árakon.Ti hogy vagytok ezzel?
2014. máj. 28. 13:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nekem már extrém eset volt.Mert eleinte én is csak kivágtam magamnak,aztán persze jó volt egy darabig.Aztán újra meg újra benőtt,már addig fajult,hogy begyulladt,feldagadt,és gennyes váladék ürült belőle.Ne akkor kerestem egy lézersebészt.Találtam is egy nagyszerű magándoktornőt.

Hozzá mentem el és lézerrel kivágta a benőtt körmöt.

Ez azért jó megoldás,mert így SOHA többé nem fog tudni benőni.És így is lett.Az egyiket 6 éve,a másikat 2 éve csinálta meg,és azóta sincs semmi gond vele. :)

Bár nem olcsó,mondom 10 ezer volt az egyik,10 ezer a másik,szóval összesen 20 volt,de minden pénzt megért!!

2014. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Bár anyagilag jól állunk, én nem járok szépségszalonba. 3-4 havonta járok melíroztatni, igaz, az nem olcsó, 10-12 ezer között van. Műkörmöm régen volt, de muszáj volt levetetni, mert nagyon roncsolta a körmöm. Most saját magam lakkozom, ami kb. hetente kétszer 20 percet vesz el az életemből. Télen néha elmegyek szoliba, bár alapból nincs fehér bőröm. Kozmetikust max. évente kétszer látok.

És nem azért mert nem tehetném meg,hogy havonta egyszer elmegyek, hanem mert égető szükség nincs rá, és ami kell (szemöldökszedés), azt itthon is meg tudom csinálni.

2014. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 ivilicious ***** válasza:
Én nyíregyházi vagyok eredetileg, nem mondod, hogy pont olyat fogtál ki,aki 5ezret mondott? Nekem szalonban ott 2500ért csinálták.
2014. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én havonta járok körmöshöz és kozmetikushoz, 2 havonta pedig fodrászhoz. Azért van műkörmöm, mert a sajátom lemezesen törik, még ha tövig vágom is, így egy nagyon rövid, teljesen természetes hatású körmöt szoktam csináltatni. Igazi élmény volt, hogy nyugodtan mosogathattam, kertészkedhettem, végre nem szakadt a körmöm tőle :) Ráadásul kisbabákkal dolgozom, így különösen fontos, hogy nehogy véletlen valami élessel megvágjam őket, így a műköröm nálam életbevágó, erről fogok a legkésőbb lemondani, ha nagyon nagyon muszáj... A kozmetikus kényelmi, havonta megyek gyantáztatni, mert a kozmetika a munkahelyem mellett van. Azelőtt borotváltam, illetve epiláltam, de mindkettőtől teljesen begyulladtak a szőrtüszőim, ezért kötöttem ki a gyantázás mellett. Eddig nagyon jó árban volt a pesti árakhoz képest, 7 ezerért a teljes láb+hónalj+intim belefért, de sajnos most emeltek árat, mert túl sok olyan ember volt, aki igénytelenül ment el gyantáztatni, így csak azokat akarják megtartani, akik elég igényesek az emelt árak mellett is, sajnos ez elég rosszkor jött, szóval lehet lassan vissza kell szoknom az epilátorra, amit utálok :( Fodrászhoz eddig félévente jártam hajat vágatni, most az utóbbi hónapokban befestettem a hajam, amit nem mertem otthon kivitelezni (ahogy a vágást sem). Ez 2 havonta 10 ezerbe kerül, mert nagyon hosszú hajam van, így sajnos sok festék kell rá, szóval valószínűleg idő kérdése és vissza lesz festetve az eredeti színére. Mivel Budapesten veszem igénybe a szolgáltatásokat, ezért sajnos elég drága (bár a körömbenövésért 5000 kicsit meredek), így gyakorlatilag annyit költök el havonta, mintha cigiznék, de ezzel legalább nem mérgezem magam és a környezetem :D Ha meg kéne húzni nagyon a nadrágszíjat, akkor először a festésről, majd a kozmetikáról mondanék le, a műkörmöt próbálnám addig húzni, amíg lehet....
2014. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Gyulladt korommel sebeszet, nem akarod tudni, hogy milyen szovodmenyeit latjuk a pedikurosok tenykedesenek.
2014. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: éppen ezért akartam olyat akik gyógypedikűrös.Tudom sok a kontár.Egyenlőre kivágtam magamnak azt a részt ami elkezdett gyulladni (még csak érzékeny volt,de nem gennyes) most jó... annyira nem volt vészes,hogy rögtön levegye a sebész az egészet.
2014. máj. 28. 15:00
 17/21 anonim ***** válasza:

Budapesti vagyok. Nagynénémnek szépségszalonja van, a hajamat ő festi havonta, ez ingyen van. Mást nem veszek igénybe ebben a szalonban, mert nem engednek fizetni így pedig kellemetlen nekem.


Manikűrt, lakkozást én csinálom itthon, de nem is érné meg elmenni, mert voltam már shellakkoztatni, de kb. egy hétig volt szép.


Pedikűröshöz járok, gyógypedikűrös ráadásul. 4 hetente. Pedikűr+ géllakk 5000 forintot kér és lábmasszázzsal.


Évente kétszer megyek arckezelésre+masszázsra, 6200 forintba kerül.


Évekig kutattam jó szakemberek után, akik nem kérnek vagyonokat és teljesen megbízhatóak és hidd el, nincsenek nagy igényeim.


Szóval kutatni kell és tesztelni a szalonokat. Bár pont ebben az esetben, mikor hirtelen kellett volna valaki, nincs idő tesztelni...


Gyantáztatni nem járok, de ha megszületett a második babánk, elmegyek tartós szőrtelenítésre, addig marad az epilátor.

2014. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyébként, ahány rossz pedikűrös, annyi rossz sebész is van. Van, aki nem kérdez és már le is kapta a körmödet és igen, van kontár pedikűrös is, ahogy minden szakmában vannak állatok. :D
2014. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Régebben 4-5 hetente jártam fodrászhoz, vágás és Festésre. Most ezt már csak kb 2 havonta engedem meg magamnak, mert 8000 Ft. Sokallom, de magamnak nem tudom ilyen színűre festeni, vágni meg aztán főleg. (Elöl hosszü, hátul felnyírt.)

Körmöshöz járok még három hetente, ez 3000 Ft alkalmanként. Enélkül lehetne ugyan élni, de borzalmas a saját körmöm. Így rövidebb, mandula formájú épített zselé körmöm van.

És nagyjából ennyi. Nagy ritkán egy szemöldök Festésre elmegyek, de 1100 Ft, és nem is olyan tartós.

Ezt így még azért ki tudom gazdálkodni, ennyi belefér. Nem mondom, hogy örülök, hogy ennyibe kerül, de azért nekem is jár valami. :)

2014. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lyan sebesz azert megkockaztatom, hogy bizonyoaan nincs, aki egy gyulladt kormot nem tud ellatni. Egyebkent nem veszik le az egesz kormot altalaban.
2014. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!