Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem magam rendbe?...

Hogyan tegyem magam rendbe? Hogy legyek jó anya ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a kislányomat. Férjemnek külföldön kell dolgoznia. szép kis életünk volt aztán külföldön kellett munkát vállalnia , nekünk meg a kislánnyal a szüleimhez kellett költözni. Nagyon szeretném ha Ő ebből semmit nem érezne ami körülötte zajlik. Azt hogy nem bírok együtt élni a szüleimmel (teljesen mások vagyunk ) folyton frusztrált vagyok velük. azt hogy a férjem szenved a melóba hogy nem lehet velünk csak havonta egyszer és utál ott lenni. Közben én ugye próbálok helyt állni , de egyre türelmetlenebb vagyok néha. És ez az amit nem akarok!! A kicsim ugye csak egy 2 éves.Folyton pörög és egyre huncutabb, amivel persze semmi gond nincs csak nem tudom hogy el tudom e látni az anya és apa szerepet is. Föleg igy hogy, ott van az hogy nem birok itt lakni és a férjem ügye is. Néha türelmetlen vagyok de akkor lelkifurdalásom van, hogy nem vele játszom nem figyelek épp valamire, mert Ő a mindenem és nem akarom hogy bármiben is kihasson rá ez a helyzet. Fél év telt el még van 2 igy. Nemsoká mennem kell vissza dolgozni még a munkába is csak a stressz lesz. Hogy iktassak ki mindent hogy jó anyukája legyek olyan amit megérdemel, hogy ne vegye észre milyen helyzetben vagyunk? Azt akarom hogy úgy nőjön fel mint egy átlagos boldog család gyereke. Hogy boldog kiegyensúlyozott ember legyen belőle.
2014. máj. 29. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem költöztök ti is ki oda ahol a férjed van?
2014. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert folyton máshová küldik nem állandó helye van. De nem is ez a kérdés.
2014. máj. 29. 15:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudtok külön költözni a picivel?Nyugottabb lennèl,a pàrod is havi egyszer nyugott körülmènyek közt mehetne haza hozzàtok.
2014. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt "látom" a leírásodból, hogy pontosan átlátod a saját helyzeted, és igen erős cél benned az, hogy kiegyensúlyozott legyen a gyermeked. Tehát bármit is fogsz csinálni, ezzel a céllal sínen vagy! Csak rögös az út.

Mindig arra kell gondolni, hogy a gyereknek nem az számít mennyi időt töltesz vele, hanem az hogy mit csináltok, amikor együtt vagytok. S ha munka mellett kevesebb is lesz az időd rá, akkor is ha vele vagy szusszannod kell, neki nem adhatod át a feszültséget, hanem hagyd hogy az ő tiszta és jó energiái érvényesüljenek.

Hihetetlen energiákat tud adni egy gyerek. Játssz vele sokat, szabadulj fel olyankor, mikor vele vagy!

Tudom sok a gond, de hidd el, meg fogod oldani. Eleve erős vagy, hogy most egyedül neveld, hogy máshová költöztetek, és alkalmazkodsz.

Sok kitartást kívánok!

2014. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok elköltözni otthonról, akkor bizony neked szükséges erőt venni magadon, és megszüntetni a frusztrált légkört otthon. Ha kell, nyelj néha, add ki máshogy, barátnőnek, férjnek, edz valamit, vagy csak fuss pénz szűkében. Rendezzétek a dolgot édesanyáékkal, az nem egy érv, hogy mások vagytok.


Az apa szerepét nem kell felvenned, nem vagy apa, és van is apja annak a kiscsajnak. Ne akarj minden lenni egyszerre.

2014. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbbet akkor segítenéd magadon, magatokon, ha sikerülne függetlenedni a szülőktől- nem tudtok külön költözni?


Egyedülállóként nevelem a kisfiamat, de nem látom ilyen tragikusnak a sorsunkat.

Egyszerűen azért, mert amikor kicsit elkeserednék, akkor arra gondolok, hogy az nem visz előbbre és nem használ senkinek sem.

Miért kellene neked apának is lenni? Van annak a gyereknek apja :)- ok, nem mindennap látja (az enyém is csak havonta egyszer pár órára), de ettől nem lelki sérült és a tiéd sem lesz CSAK ettől.

A kicsik borzasztó rugalmasak és alkalmazkodóak és te is sokat tudsz tenni azért, hogy élő legyen számára az apjával a kapcsolat akkor is, ha keveset találkoznak.

Van már ezen a világon skype, videóüzenet- ezeket még egy pici is megérti. Ha apuka csak egy kicsit nevetteti, énekel neki egyet vagy mondókázik, talán már azt is tudja értékelni.

Természetes, hogy nem helyettesíti a puszit és az ölelést, de a semminél mindenképpen több.

vegyetek esetleg elő időnként fényképeket, mesélj sokat neki az apukájáról, az apa is hagyhat hang vagy videóüzenetet, amit le tudsz neki játszani stb.


Azzal ártasz a legtöbbet, ha te magad is olyan dolgokon pörögsz, amire kevés ráhatásod van (a férjed munkahelyi hangulstára innen viszonylag kevés...)


2 félév pedig nem a világ már- semmi helyrehozhatatlan nem történik a kicsivel addig.


Ha van célotok (gondolom a férjed ezért vállalt külföldi munkát), akkor gyakran beszélgessetek ti is erről (ugye minden nap beszélgettek (skype, viber ingyen van!)- ez is átsegít egy-egy rosszabb napon.


A szülőkkel pedig vagy értelmesen le tudtok ülni és tisztázni a helyzetet, szerepeket vagy a saját lábadra állsz és elköltözöl a picivel (nekem ez lenne a legtisztább, de nyilván nem ismerem a részleteket). Azért semmi nem fekete és fehér- ok, hogy vannak konfliktusk, de fedelet is adnak gondolom ingyen a fejetek felé és be is tudnak segíteni, ha úgy adódik.


Teljesen egyedül is meg lehet oldani a gyermeknevelést úgy, hogy értékes együtt töltött idő, szeretettel teli légkör, jó körülmények legyenek egy picinek- nekem még a nagyszülők sem élnek, a barátokat leszámítva teljesen egyedül vagyok- csak azért írom, hogy kicsit megnyugodj- nincs veszve semmi.


A 2 évessel már lehet menni mindenfelé- sokat legyetek játszótéren, levegőn, kertben- de mehettek délelőttönként nagy sétára, közeli parkba, patakpartra, mezőre piknikezni, futóbiciklizni- a friss levegő, mozgás, napsütés kikapcsol majd téged is.


oldd meg a nyugodt lakáskörülményeket és máris jobb lesz a helyzet.

2014. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

ha visszamegyek dolgozni tervezem a különköltözést. de mondjuk akkor nem leszünk annyit itthon lehet akkor jobb lesz a légkőr.próbáltuk megbeszélni de nem nagyon megy sajnos mindig van valami. De eleve ez a helyzet maga a gond amiben vagyunk.

beszélünk minden nap a férjemmel és nézünk képeket a kislánnyal. csak akkor is bánt hogy Neki nincs itt mindig az apukája. a 2 félév pedig 2 év, félreérthetőn irtam.

2014. máj. 29. 16:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom az a "külföldi munka" valójában börtönt jelent.

Nehéz, de hidd el, ezt is meg lehet szokni.

Nekem szintén kisgyerekkel sikerült.

Kitartást nektek!

2014. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem nem azt. Akkor azt irtam volna. Az más helyzet lenne. Ilyen a munkája. Eddig belföldön dobálták mindenhová. Most külföldön és nem fizetik agyon.. De Neked se lehetett könnyű. Hogy birtad- bírtátok?
2014. máj. 29. 21:37
 10/12 anonim ***** válasza:
.
2014. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!