Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ilyen ember minek szül...

Az ilyen ember minek szül gyerekeket?

Figyelt kérdés

Az interneten olvastam egy hirdetést, ahol aupaireket keresnek.

"Keresünk vidám, megbízható, dinamikus, precíz, alapos, lelkiismeretes, nem dohányzó házvezetőnőt hosszútávra. Feladata a ház rendeben tartása mellett a mosás-vasalás, főzés és gyerekfelügyelet 2 gyerekre (iskolás, óvodás)."


Másik hirdetés amin fennakadtam

"Hazvezetonot keresunk aki ellatja a ket kisgyerekunket , hazimunkat, fozes, mosas, takaritas, szabad szombat delelott 8-2es vasarnap delutan 2-8, vagy teljes szabad egy nap ahogyan szukseges nekunk. a fizetes 800 Can dollar es teljes ellatas, az utazas koltsegeit nem fedezzuk es hoszabb tavra szeretnenk egy kedves, vidam holgyet aki ek van energiaja ellatni a gyerekeket es a hazimunkat ..Akar azonnali kezdessel. eletkor 30-45 ha idosebb akkor jo kondicioban levo holgy aki energikus , szorgalmas. a valaszlevlekben kernem a kovetkezoket, fenykep, eletkor, csaladi hatter, elozo gyermekismeret, gyakorlat, nyelvtudas, es egy kevel sajat magarol, nem oneletrajz, hogy mi a celja, miert szeretne eljonni otthonrol, dolgozott e mar kulfoldon..stb min ket eves munkaviszony utan lehetseges szponzoralas ami canadai allampolgarsaggal jar.kerem ne jelentkezzen ha nem tudja fedezni az utazast /kb 800 dolar/ , ha nincs turelme a gyerekekhez, ha nem szeretne csinalni takaritast fozest mosast."



ha valaki se a gyerekeit nem bírja ellátni, se a legalapvetőbb házi munkát, mert rendet tenni nem tud, mosni, vasalni, főzni nem tud, akkor minek szült? És azért elég durva a munkaidő is, kétszer fél nap egy héten?...


2014. jún. 9. 10:58
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Masik h ennek munkanak is megvannak a torvenyes keretei amihez a csaladnak tartania kell magat csak nehanyan (es ez foleg igaz a kulfoldre koltozott magyarokra) megbolondulnak a gondolattol h ovek a hatalom es van egy szemelyzetuk es mindent ra akarnak sozni csak mert megtehetik.
2014. jún. 9. 13:01
 32/43 anonim ***** válasza:
De most meg epen a forditottjat irod, mint ahogy elkezdted. Eddig az volt a bajod, hogy az au pairek ki vannak facsarva kulfoldon. Most meg azt irod, hogy a kulfoldiek nem facsarjak ki az embert. En tudom, hogy hogy van, kulfoldon elek, viszont egy au pair haztartast is vezet. Nem kell keritest festeni, mint te irtad kozeputon valahol. Most mar nagyon kitekerted a kerdesed.
2014. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Eleinte is magyar nyelvu hirdeteseket irtam, h a kulfoldon elo magyarok milyeneket hirdetnek. Irtam tobb magyar anyukanak is es rakerdeztem h vajon a kemenyebb hazi munkakat is elvarjak e es ok zermeszetesnek gondoltak h azt is en csinalom. Ahhoz kepest a hirdetesek meg lightosak. A kozeputtal nekem sincs bajom szivesen segitenek otthon de azert van egy hatar
2014. jún. 9. 13:13
 34/43 anonim ***** válasza:

Egyszer normálisan írsz, aztán nem teszel semmilyen betűre ékezetet.... Mire jó ez?

Ettől hitelesebb lesz, hogy valahol kint élsz???

2014. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
:D kozben eljottem otthonrol ahol van magyar billentyuzetem es telefonrol irok ennyi a titka. En nem hiszem h barkinek is bizonygatnom kene h hol elek
2014. jún. 9. 14:08
 36/43 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem igazad van- nem kellene kerítést festeni, meg hasonlókat végeztetni egy aupairnek, de sajna ettől még ezt csinálják. Már külföldön sem úgy van mindehol kolbászból a kerítés, már ott sem megy olyan hihetetlen jól mindenkinek, ugyhogy megpróbálják kihozni a legtöbbet az aupair-ekből is- szerintem. Nekem is volt barátnőm- ott úgy volt, hogy volt ő, volt bejárónő, aki a vásárlás-főzést intézte és volt takarítónő és még kertész is. Az asszony meg a pszichiátriára járt, mert annyira ki volt készülve??? :))) Talán a tétlenségtől, vagy nem tudom mitől. :))
2014. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
30%
Külföldön az ember nem az államnak, hanem magának szül, ami azt is jelenti, hogy a legtöbb anyuka fél év babázás után vissza megy dolgozni (ez itthon 2-3 vagy még több év). Most egy féléves baba mellé azért vsak kell vmi babysitter nem gondolod? A bölcsik ott is elég drágák, drágák annyira, hogy egy au pairt megfizetni jobban megéje, aki adott esetben házi munkát is végez. Kicsit jó lenne tájékozódni a nagyvilágban és aztán véleményt alkotni, mert a kérdésedből elég egyértelműen kitűnik, hogy Magyarországon kívül mást nem ismersz, mert igen, itthon divat, hogy szülünk 3 gyereket, 9 évig kivonjuk magunkat a forgalomból, aztán sírunk, hogy hát nem vesznek vissza dolgozni (aki 9 évig nem dolgozik,annak mennyi lehet a tapasztalata?- tisztelet a kivételnek), de nyugatabbra ez pindúrkát más, ott fél évig fizetik, hogy otthon babázzon az ember, aztán oldja meg, ahogy tudja. Ahhoz pedig dolgozni kell.
2014. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Jo akkor te jobban tudod, h en hol elek. Nem mindenki munkaideje tart reggel 7tol este 7ig foleg egy anya meg tudja oldani h nem napi 12 orara van beosztva es itt is feltaaltak sot az allam tamogatja a noket abban h felallasban dolgozzanak
2014. jún. 9. 15:04
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem erted. Nem egy irodai norol beszelunk. Magas beosztasu (manager, CEO, stb.) munkasrol. Ok nem dolgoznak fel napokat.
2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Ha ennyire fontos a karrierje akkor ne szuljon 3 gyereket akiket aztan csak hetvegente lat. Nemondd mar h jo a gyereknek h evente mas kulfoldi neveli mig a szuleit alig latja. Ha az ember csaladot alapit akkor igenis alabb kell adni pl karrierbol. Vagy szerinted oke ez komolyan? Es nem azokrol beszelek akik valamennyi seghitsegre szorulnak es aupairt alkalmaznak hanem akiknel MINDENT az alkalmazott csinal es meg a gyerekre sincs soha idejuk
2014. jún. 9. 15:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!