Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyereke egyáltalán nem nézhet tévében mesét/rajzfilmet? Hány éves a gyerek? Mennyire működőképes ez a módszer?

Figyelt kérdés
Útban van nálunk a baba. Nekünk nincs tévénk, mert se én, se a férjem nem néznénk úgyse. Filmezni gépen szoktunk dvd-ről, de csak ritkán. Nem szeretné egyikünk se, ha a gyerekünk olyan ostoba rajzfilmeken és egyéb műsorokon nőne fel, amiket a mai gyerekek néznek. Sokkal jobbnak tartjuk a mesekönyvből felolvasott mesét, esetleg az élő bábjátékot, amiben aktívan részt tud venni a gyerek, nem csak odatapad a képernyő elé és bámulja. Vannak, akik leszóltak emiatt, vannak, akik egyetértettek. Most nem ilyen megjegyzések érdekelnének, hanem olyan szülők tapasztalataira lennék kíváncsi, akik így nevelik a gyerekeiket. Mennyire működik ez gyakorlatban? Főleg az az időszak érdekel, amikor közösségbe, oviba-iskolába megy a gyerek.
2014. jún. 9. 20:59
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Mi így neveljük a gyerekeinket, nekünk sem volt sosm tévénk. Nagyobbik ovis, igaz, még csak kiscoportos. Semmi hátránya ne származik ebból, ugyan néha emleget otthon valamiket, amiket gondolom filmből ismernek a csoporttársai, de még sosem mondta, hogy szeretne tévézni. Ha akar, egy-egy mesefilmet megnézhet a youtube-on, Kockásfülűt, Frakkot, de ritkán igényli, talán hetente egyszer, most, hogy jó az idő és sokat vagyunk kint, talán három hete egyszer sem kérte. Mi a férjemmel napi fél-egy órát netelünk, főleg akkor, amikor a gyerekek alszanak. A szombat képernyőmentes nap az egész családnak. Sok a könyvünk, férjemmel mindketten olvasunk sokat. A gyerekeknek is tervezetten, együtt veszünk könyveket. Rengeteget kell olvasni nekik, imádják, élénk a fantáziájuk, jó a szókincsük.

Őszintén megmondom, hogy én a tévézés ellen vagyok. Vannak jobb és rosszabb mesék, de az tény, hogy a mozgókép olyan sebességű és mennyiségű info egy kisgyerek számára, amit nem tud jól feldolgozni. A másik, hogy nem interaktív. Olvastam egy kísérletről, amelyben a gyerekek eleinte még beszéltek a filmhez, meg akarták fogni a figurákat... aztán fokozatosan passzív szemlélővé váltak. Engem az a kísérlet nagyon megérintett, és elhatároztam, hogy nem tévéztetem a gyerekeimet. Ha majd egyszer azt mondja, hogy ő nem td tévé nélkül élni, veszek egyet, és elteszem a nappali legtávolabbi sarkába. Barátnőméknél nyolc éves a kislány, és soha nem kérte a tévét, nekik sincs.

Tévé nélkül élni azért szeretek, mert több időnk marad beszélgetni, olvasni.

Szerintem édemes belevágni, pláne, ha ti eddig is így éltetek. Persze küzdeni kell a többi ember véleményével, de ez sem vészes. Ahogy én sem vetem meg, aki tévézik, mások sem néznek hülyének, amiért én nem, legalábbis a környezetemben.

2014. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
62%

A Bogyó és Babócát én is szeretem nézni, könyvben is vettem több rész a gyerekeimnek.

Amit nagyon szerettem, az, az Uki. Már kinőttek belőle a gyerekeim, a legkisebb meg még túl pici hozzá, de szerintem nagyon aranyos mese.

Nálunk nagy kedvenc Vakond és társai, ami már elég régi rajzfilm. Két nagyobb gyerekem 4 és 3 évesek, de imádják. Sajnos a Tom és Jerry is kedvenc, de itt már magyaráznom kell, hogy ezt, meg azt nem szabad, ami a mesében van, pedig rengeteg gyerek felnőtt ezen a mesén is.

Amúgy igen, szelektálni kell, nem kell egész nap a tévé előtt ülnie a gyereknek. Ha közösségbe megy és nem ismeri majd a meséket, akkor lehet, hogy tényleg kiközösítik. 4 éves fiaméknál nagyon menők voltak ebben a nevelési évben a Szörny Rt-s vagy Szörny Egyetemes ruhák, ami nem egy drasztikus mese szerintem, illetve Scooby Doo. Bár ilyen mesét nem néznek a gyerekeim, mert ijesztőek, de olyan kutyánk van, mint a Scooby Doo, ebből kifolyólag ilyen ruhákat is kellett venni és nagyon sok csoporttársa ismeri ezt a mesét.

2014. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
81%

És hol találsz olyan ovit, iskolát, ahova hasonló gondolkodású szülők gyerekei járnak? Ilyen szerintem nincs.


Kérdező! Honnan tudod, hogy milyen "bugyuta" mesék vannak, ha tv-t sem néztek?

Kíváncsi lennék, hogy majd úgy 3 év múlva is ezen a véleményen leszel-e. Szerinted meddig fenntartható az, hogy csak Te olvasol, bábozol? mikor már dolgozni jársz majd és a házimunkát is el kell végezned és fürödni kell és vacsorát készíteni, stb. A fáradt és nyűgös ovisod pedig a nadrágodat cibálja, hogy mesét szeretnééééék! És Te majd angyali mosollyal eldobsz mindent és leültök mesét olvasni.

Egyébként a Tv-ben nem csak bugyuta nézhetetlen műsorok mennek. Mint írták vannak aranyos mesék, természetfilmek. Mi szülők pedig szelektálunk. A minőség és a mérték a fontos.

2014. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként ami időt régen a tévé előtt töltöttek az emberek, azt most eltöltik az Internet előtt.


Nem a tévé meglététől lesz valaki bugyuta vagy elszigetelt.

Egy jó tévéműsort lehet együtt is nézni.

Most például mi az emberi testről nézünk egy filmet, és kommentáljuk egymásnak.

2014. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
31%
Hanem nézze a gyereketek az ILLEGÁLISAN letöltött filmeket? (az illegálison van a hangsúly remélem leesett)
2014. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a két válaszolónak, akik az általam feltett kérdésre válaszoltak és nem kioktatni jöttek ide. Nem tudom, miért épp őket kellett lepontozni nullára, amikor egyedül ők tartották tiszteletben, hogy engem most saját tapasztalatok érdekelnek.


Amit a többiek írtak, az nem igazán tud érdekelni, ismerősöktől és rokonoktól már kaptunk hideget-meleget, most nem erre voltam kíváncsi.


Mellesleg miért gondoljátok, hogy ha nincs még saját babánk, akkor egyáltalán nem is érintkezünk más gyerekekkel? Mindkettőnknek van testvére, akiknek már vannak gyerekeik, és ismerősi körben is van több gyerek.

2014. jún. 9. 22:29
 17/46 anonim ***** válasza:
74%
Én ismerek ilyen családot. A kisgyereket az óvodás társai kiközösítik, nem játszanak vele, mert nem ismer semmilyen mesehőst, amit ők néznek. Én sajnálom a kicsit, amiért áldozatul esik a szülei hülyeségének.
2014. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Én meg inkább azokat a gyerekeket sajnálom, akik kizárólag a mesékről tudnak beszélgetni, és nincs semmilyen más témájuk :(
2014. jún. 9. 22:32
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hiába szomorú szerinted, a világ már csak így működik.
2014. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
55%

én ugyan ilyen kérdést temme fel kb. egy éve,nekem azt mondták itt,h. ne is vállaljak gyereket,ha ennyire a világtól elzárva akarom nevelni agyereket...

a lányom azóta egy éves,nem néz tv-t,bár már van a lakásban. néha eszembe jutott,h. indítok neki youtubon babamesét,de nem kötötte le soha. mióta jó idő van,egész nap kint van az udvaron. nagyon örülök neki,remélem így is marad!

2014. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!