Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyereke egyáltalán nem nézhet tévében mesét/rajzfilmet? Hány éves a gyerek? Mennyire működőképes ez a módszer?

Figyelt kérdés
Útban van nálunk a baba. Nekünk nincs tévénk, mert se én, se a férjem nem néznénk úgyse. Filmezni gépen szoktunk dvd-ről, de csak ritkán. Nem szeretné egyikünk se, ha a gyerekünk olyan ostoba rajzfilmeken és egyéb műsorokon nőne fel, amiket a mai gyerekek néznek. Sokkal jobbnak tartjuk a mesekönyvből felolvasott mesét, esetleg az élő bábjátékot, amiben aktívan részt tud venni a gyerek, nem csak odatapad a képernyő elé és bámulja. Vannak, akik leszóltak emiatt, vannak, akik egyetértettek. Most nem ilyen megjegyzések érdekelnének, hanem olyan szülők tapasztalataira lennék kíváncsi, akik így nevelik a gyerekeiket. Mennyire működik ez gyakorlatban? Főleg az az időszak érdekel, amikor közösségbe, oviba-iskolába megy a gyerek.
2014. jún. 9. 20:59
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
3an? ezekből egy írta,hogy az Ő barátnőjének a gyereke egyátalán nem néz a többiek köztük én is azt írtam tv csatornákat nem néz,de rajzfilmeket igen
2014. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy korábban többen is írtak olyan szülők, akiket kerestem. Egyébként meg ha csak egy olyan lenne, akkor egy lenne, kész. Egyetlen normális válasz még mindig hasznosabb, mint a többieké, akik csak kötözködnek.

Azt viszont sehogy se tudom megérteni, mi köze az internetnek a tévéhez. Teljesen más a kettő funkciója. Attól még, hogy valaki nem tévézik, miért ne használhatná az internetet? A tévézés csak egy a rengeteg tevékenység közül, amiket egy ember csinálhat. Elég ostobaság azt képzelni, hogy akinek nincs tévéje, az csak valami barlanglakó lehet.

2014. jún. 10. 20:37
 43/46 anonim ***** válasza:
58%
Nem,nem úgy él,de aki tiltja a gyereket a filmnézéstől,az agyilag tényleg valami barlanglakó korban tart,mind a kettő technika, a korunk része,nem azt mondtam,hogy tvt kell nézni,csak annyit,hogy ha tiltod és egyátalán nem néz semmit az csak hátrányára válik,és mint sokan írtuk egyátalán nem arról van szó,hogy nézzen a gyereket állandóan tvt vagy akármit.Nem kötözködésnek gondolom inkább vitának,de ha neked ennyire fáj akkor minek írtál ki kérdést,nem gondoltad komolyan hogy majd ír neked rengeteg szülő,hogy az Ő gyerekük soha nem nézett semmit.
2014. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
arról nem volt szó,h. a gyerek semmit nem néz. mindenki elmondta,h. dvd-znek maguk is és a gyerekek is. tehát szelektáltan nézik a meséket. tényleg nem tudsz olvasni...
2014. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

20:41, már ne is haragudj, de te tényleg ennyire nem értesz magyarul, vagy el se olvastad a kommenteket, és csak reflexből kötözködsz anélkül, hogy egyáltalán tudnád, miről van itt szó?

Leírtam korábban, miért írtam ki a kérdést. Olvasd vissza! Azt is leírtam (pont eggyel fölötted), hogy nem érdekel, ha csak egy szülő ír, csak az az egy írjon normálisan. Kaptam egy pár normális választ, azokat megköszöntem, de a többivel nem tudok mit kezdeni, egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy az emberek nagy része képtelen írott szöveget értelmezni, de az okoskodás, az azért megy.

2014. jún. 10. 21:05
 46/46 anonim ***** válasza:
44%

Egy kis olvasnivaló, Vekerdy Tamás írta a kisgyerekek TV nézéséről. Magam nem tudnám ilyen szépen összeszedni, mi a baj a tévézéssel.


[link]


Különben közel két éve nem írtam erre az oldalra, pont e miatt, amit a kérdező is kifogásol. Egy csomóan nem a kérdésre válaszolnak, csak kioktatnak. Szerintem most is "távozok", sajnos a közvetlen - nem virtuális- környezetemben más vitastílushoz szoktam, nehéz felvennem a ritmust.

2014. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!