Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (tehéntej kérdés)

Figyelt kérdés
2gyermekem van,ma nagyobbnál bevezettem a tehéntejet 1évesen,issza,nincs gondja vele,eltelt két év és a kicsinél változott az orvosi ajánlás,tápszer maradjon 2-3éves korig a reggeli+esti ital.A Kicsi 17hós,reggel+este 6dl junioritalt iszik,egyedül nevelem őket,ezt a mennyiséget már nem bírom anyagilag,mit tegyek?Beteges.Tejet eszik/iszik kajában,de félek h a juniorital által adott tápértéket kb nullára redukálom ha full átállunk rá,most arra gondoltam h tápszer+tehéntej felesben.Nem értem amúgy magam,a nagyobbiknál nem éreztem ezt a parát.Mondjuk akkor a védőnői,gyerekdokis ajánlás is azt sugalmazta h így ok.Nem az allergiától félek,hanem h vitamintól,ásványi anyagoktól esik el.Mit tennétek a helyemben?
2014. júl. 8. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Zagyválok itt összevissza,tápszer=junior ital és a Kicsi beteges gyerek:-D
2014. júl. 8. 12:59
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit üzlet szagú ez.


Egyik gyerekem tejfehérje allergiás. Semmilyen tejterméket nem fogyaszt és remekül fejlődik, 5 éves, nem kap vitamin pótlást, a növényi tej amit iszik, abban van plusz kalcium és ennyi.

2014. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ÉN bevezetném a helyedben. Én is ez előtt állok, pár napja beszéltem erről a védőnőnkkel, hogy bevezessem-e 1 évesen a kicsinek a tejet. Azt mondta igen, bevezethetem, úgyhogy én be fogom nemsokára.
2014. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha eszik rendesen amúgy normális kajákat, akkor eszembe sem jutna ilyen junior löttyöket venni.

6 és 2,5 éves gyerekek anyukája

2014. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha rendesen, változatosan eszik akkor semmi szüksége a tápszerben lévő plusz vitaminokra! ennyi idősen már nem abból kell megkapnia ezeket, az ajánlás szerint is csak 1 éves korig a fő táplálék az anyatej/tápszer, utána már az csak kiegészítés.

összekevergetni meg szerintem nem jó, és értelmét se látom.

ha egyébként is iszik tejet, eszi az ételekben akkor nem gondolom, hogy 3 éves korig kell a tejital.

2014. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább tejet,felesleges a mesterséges tápszer 1 éves kor után,ha a vitaminok miatt aggódsz inkább vegyél neki tényleg természetes vitamint ne mesterséges vackot.
2014. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már 1 évesen is elkezdhetted volna a tej adását, persze nem 1,5%-osat.

A fiam 4 éves múlt, a lányom 3 éves, 3. fiam 4 hónapos. Első 2 gyerekem 1 évesen kapott rendesen tejet, 3. gyerekem is fog.

Ha egy babánál már megkezdték a hozzátáplálást és pl. 7-8 hónapos korára legkésőbb ki van váltva az étkezések és csak reggel és este kap tápszert, akkor már a szilárd étel a fő táplálékforrás: zöldség, gyümölcs, hús, tésztafélék.

Amúgy igen, kampányfogás, hogy a gyerek 2-3 éves koráig kapjon tápszert vagy tejitalt.

2014. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom ahogy előbb írták...marketing fogás ez,hogy 2-3 éves korig junior ital kell.

Amúgy gondolj bele,ha tényleg akkora hatalmas gond lenne a tejjel és a junior ital olyan fontos lenne,akkor mi van azokkal akik bölcsibe járnak??Ők alapból hátrányos helyzetűek,mert a szüleiknek dolgozni kell??ott nem kevergetik a tápszert az tuti...

Ha elmúlt 10 kg a kicsi adj neki béres cseppet c vitaminnal,nekünk nagyon bejött,oké,erősebb betegségekre gyógyszert kapnak,de egy kezdődő náthát pl simán megfog nálunk!ja és DM-ben lehet kapni por állapotban c vitamint,van hozzá adagoló kanál,kb 800 ft és sokkal sokkal jobban megéri mint a cebion és társai,mert sokkal tovább elég!!!Én ha elkezd folyni az orruk,vagy ha nem akkor is bizonyos időközönként 1-2 hétig adok nekik teába bérest meg c vitamint és minden oké.

És persze e mellett fontos a változatos étkezés(amit amúgy szintén ki lehet hozni olcsón).

Szóval én elfelejteném a tejitalt,átállnék sima tejre.

2014. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tejitalban lényegében ugyanaz a fehérje és tejcukor benne van mint a tejben.

Egy igazán allergiás gyerek nem bírja egyiket sem.

2014. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a nagyobb gyereked,hogy az orvosi ajánlás ekkorát változott.Az én első szülöttem 22 éves,a dokink már akkor is azt mondta,hogy elég másfél évesen bevezetni a tejet...a középsőm 6 éves,tejcukor érzékeny volt.Tápszert,junior tejet kapott 3 éves korig,szerencsére kinőtte.A legkisebbem 2 hónapos.Ő kő keményen tejérzékeny.Olyannyira,hogy rizstejet kap.Még az Allernova nevű speciális tápszertől is hasmenéses és kiütéses volt.Én a mai tejeket semmire nem tartom.Ha máshogy nem,de fele-fele arányban mindenképpen adnám neki.Különben akár tápszert is-és nem tejitalt-adhatnál Neki.Pl.a Babydream 3-as tápszere olcsó,és 3 éves korig is adható.A gyerekdokink mondta,hogy nagy különbség nincs az 1-es,2-es,3-as között.Mivel a Te csemetéd már mindent eszik,így ez már csak egy plusz támogatás a szervezetének.
2014. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!