Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnétek olyan embernek...

Szülnétek olyan embernek gyereket, aki előre közli veletek, hogy nem fog segíteni?

Figyelt kérdés

barátommal már másfél éve együtt vagyunk. még nem most tervezzük a gyereket, de nagyon sokat beszélünk róla. 21 éves (én 20). egyik nap szóba jött és elmondta, hogy az ő apja nem pelenkázta őt be, ezért ő sem fogja, és a megetetés is elég macerás. megkérdeztem, hogy akkor mit hajlandó tenni a gyerekkel? azt mondta, játszana vele és megbüfiztetné...


eléggé bánt amit mondott.


2014. júl. 9. 16:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
ezt neked kell tudnod, de az korrekt tőle, hogy legalább előre szól mire számíts tőle...
2014. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Nem szülnék, mivel nem besegíteni kell, hanem ugyanúgy foglalkozni a gyerekkel, mint az anyja. A gyereknek két szülője van, apuka kötelessége ugyanúgy ellátni a gyereket, mint anyukáé (persze amikor otthon van).
2014. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk az én párom sem pelenkázott, sőt mindkét gyereket 1 hónapig fel sem vette mert félt tőle. Attól hogy nem pelenkázott és nem fürdetett a párom még jó apuka. A te párod is lehet attól jó apuka hogy nem cseréli ki a kakis pelust. az is teljesen jó ha apuka büfizteti, vagy sétál vele vagy altatja. Nem kell elvárni tőle majd ha meglesz a gyerkőc lehet másképp látja majd. De attól nem lesz rossz apa ha nem csinál meg mindent a gyerek körül amit te is.
2014. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
Egy 21 éves gyereknél nem csoda, ha ez a véleménye. Ennyi idösen gyereket vállalni a legtöbb esetben felelötlenség.
2014. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
66%
Kezdjük ott hogy még ti is gyerekek vagytok, egy 20-21 évesnek még nagyon sokat kell a világból tapasztalnia nem gyereket nevelni! De ti tudjátok, minden esetre ha már most így áll hozzá sok jóra ne számíts mert egy kisgyerek sokat tud ám sírni, fáj a hasa, jön a foga és sorolhatnám. szóval élőben kicsit durvább mint képzeletben! Nem a kedved akartam elvenni, de ez az igazság sz.tem! Minden esetre sok sikert, és ha komolyan gondolod próbálj beszélni vele hogy kicsit lazábban vegye ezt mert ketten lesztek szülők nem csak te! sok sikert!:)
2014. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%
Nem ennyi idősen a biztos háttér sincs meg nem hogy érzelmileg nem érett rá de bármikor megondolhatja magát és ott maradhatsz egyedül. Szóval ne szülj várjatok jó pár évet aztán kiderül mennyire vagytok egymásnak teremtve.
2014. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

1. 20évesen senkinek nem szülnèk (23 vagyok)

2. 1,5 éves kapcsolatban sem (mi 2,5 év alatt nem terveztük, most kezd szóba jönni, talán még 2-3-4év+9 hó,mire megvalósul)

3. Ebből is láthatod, hogy ő még nem érett meg a szülő szerepre.

2014. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
33%

Nem kor kérdése az érettség,bárom 20 évesen lett apa,én 21 voltam,összejött a főiskola mellett(megjegyzem mielőtt támadnak,hogy mindketten dolgoztunk,most is dolgozunk,külön élünk,köszönjük szépen jól megvagyunk 3an 3,5 éve).

Nálunk a párom az első perctől gondos apa volt,nem volt olyan,hogy "na ez a te dolgod,én meg majd néha játszom vele ha kedvem van", felelősségteljes apa megsúgom sok 30-40 évest leköröz.

Hiába még nem most tervezitek fontos leszögezni,Ő hogy gondolkodik, a gyereket közösen vállaljátok és az ellátása,nevelése vele való foglalkozás közös feladat,nem szülnék olyan embernek aki nem így gondolja.

2014. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%

*párom

(mi sem terveztük amúgy ilyen korán kb 24-25 évesen szerettem volna először szülni de így alakult,és nem bánjuk)

2014. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%
20 évesen senkinek nem szültem volna...de pláne nem egy 21 éves gyereknek.
2014. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!