Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnétek olyan embernek...

Szülnétek olyan embernek gyereket, aki előre közli veletek, hogy nem fog segíteni?

Figyelt kérdés

barátommal már másfél éve együtt vagyunk. még nem most tervezzük a gyereket, de nagyon sokat beszélünk róla. 21 éves (én 20). egyik nap szóba jött és elmondta, hogy az ő apja nem pelenkázta őt be, ezért ő sem fogja, és a megetetés is elég macerás. megkérdeztem, hogy akkor mit hajlandó tenni a gyerekkel? azt mondta, játszana vele és megbüfiztetné...


eléggé bánt amit mondott.


2014. júl. 9. 16:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
20%
nem bántana, hogy mit mondott,21 évesen még bőven változhat az elképzelése, világlátása az évek múlásával.
2014. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
9%

Ebben mi a nem segítés?Nekünk 3 gyerekünk van,az Uram se pelenkázta/pelenkázza Őket.Egész egyszerűen nem áll rá a keze.Az,hogy játszik Vele és megbüfizteti kimeríti a segítés fogalmát...SZERINTEM.De könyörgöm,egy 21 éves GYEREKNEK honnan lenne fogalma mivel is jár egy GYEREK?Az egész felvetésed csak egy fikció.Majd ha-eljön az idő-meglátja ultrahangon,amikor először veszi a kezébe,akkor fog igazán tudatosodni benne.Ez így van rendjén.

Mondjuk Te se vagy sokkal felnőttebb,ha ez bánt Téged.Hagyd békén,hacsak nem akarod elüldözni.Felesleges erről beszélgetni.KETTŐTÖKRŐL beszélgessetek.

2014. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%

Én valahogy mindig is gyerekesnek és éretlennek tartottam az ilyen hozzáállást egy férfi részéről, legyen szó 21 vagy 41 éves emberről.... egy kisbaba sok törődést igényel, és igen, vannak kellemetlenebb, esetleg gusztustalan részei is a gyereknevelésnek, de szerintem igenis vegye ki a részét mindkét fél a dologból, az apának is legyen már annyi vér a ...., hogy lehámozza a babáról azt a kakás pelenkát, és letakarítja a gyereket.


nálunk mindketten csinálunk mindent, legyen szó fenékmosásról, hőmérőzésről, szélcsövezésről, bukás összetakarításról, biztosan rosszul esett volna a férjemtől, ha már az elején kijelenti, hogy ő csak a rózsaszín vattacuki részében kíván jelen lenni a gyereknevelésnek.

2014. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
49%
azért ne ess túlzásokba a 20 éves se nem taknyos se nem gyerek,és attól,azért mert valaki fiatalon lesz szülő egyáltalán nem éretlenebb,vagy butább,mint aki 40 évesen,mellékesen nem is segélyre szül,nyilván vannak ilyenek de ez sem kor kérdés,de látszik te is igen intelligens vagy
2014. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
16%

A 3 gyerekes válaszoló vagyok.A 13. válaszolónak írom:ez mind szép és jó,de ha feltennél egy ilyen kérdést,hogy kinek a férje hőmérőzi,szélcsövezi,bukást takarít,pelenkázza a gyereket,és ŐSZINTÉN válaszolnának az anyukák,10-ből 9-en azt írnák,hogy a férjük nem.

Az én férjem is megeteti Őket,ha bármelyiknek baja van,felkel éjjel is,és segít kitakarítani pl.a h@nyást,összekakált ruhát.De NEM teszi tisztába,mert mint mondja:nincs érzéke hozzá.Ám sokat játszik,amikor kellett fél órán keresztül is cipelte a vállán,hogy büfizzen.Ez nem segítség?!Akkor mi?Ne legyünk elégedetlenek.Nálatok egy baba van?Hidd el,2-vel,3-al kicsit?! változnak a dolgok.Ez nem feltétlen rossz,csak más.Ennyi.De lehet lepontozni.

2014. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
20%
Szélcsövezi??? te jó ég anyukaként sem csináltam ilyet,arról volt szó,hogy sokat segít a büfiztetés vele játszás az semmi,és értem én,hogy neked fáj,hogy a férjed ezeken kívül semmit nem csinál,de attól még megértheted,hogy ez nem sok,és itt nem a hányás takarításról van szó,ott van a pelenkázás,az etetés, a fürdetés,az öltöztetés stb ezek is a feladatok részei,nem csak a hányás takarítás
2014. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%

13-as válaszoló vagyok. Nem tudom miből vontál le ilyen messzemenő következtetéseket, hogy másban nem segít, de rossz úton jár a gondolatmeneted. Mindent együtt csinálunk, nincs én meg ő feladata, minden, a gyerekkel kapcsolatos nyűg vagy boldogság közös.


Válaszoltam a kérdésre, persze annak tudatában tettem, hogy tudtam,valaki biztos bele fog kötni. Kákán is csomót ..

2014. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
37%
A 15. válaszoló (is) vagyok.16. válaszoló,Te velem "vívsz"?!A szélcsövezést azért írtam,mert a 13. AZT IS felsorolta(mellesleg én sem használtam soha).De nem is értem miért kötözködsz.Természetesen senki felsorolása nem teljes.Ha már itt tartunk beleírhatnánk,hogy este elaltatja,mesét olvas,anyukát kicsit tehermentesítvén sétálni viszi őket(az én Férjem mindkettőt megteszi)és a sor végtelenségig folytatható.Ők csak általánosságban beszélgettek a gyerek körüli dolgokról.Ezért nem értem,mi a fenéért kell besértődni?!Ráadásul 20 éves.Bőven van ideje megtalálni a számára megfelelő apa-jelöltet,illetve van ideje megvárni,hogy a partnere megérjen az apaságra.
2014. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
28%
Nem akartam ilyen nagy vihart kavarni a szélcsövezés megemlítésével (és nem tudom miért kérdezett valaki vissza úgy, mintha ez valami szülői aberrált perverzió lenne), egyszerűen azért írtam ezt is, mert számomra ez például egy kellemetlenebb tennivaló, mint egy pelenkázás. (és igen, nálunk sajnos szükség volt rá gyakran, mivel a hozzátáplálás megkezdése előtt rengeteget szenvedtünk ezzel a széklet-dologgal)
2014. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
28%
Te milyen frusztrált vagy,ennyire nem kell kiakadni,nagy betű ezer írásjel mintha vérre menő lenne kb úgy reagálsz,te mondtad,hogy hatalmas segítség,hogy néha böfizteti a gyereket vagy ha kedve van játszik vele,én erre válaszoltam,hogy ez semmi,ez a legkönnyebb és nagyon veregetted a vállad,hogy a te férjed sem segít másban.
2014. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!