Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnétek olyan embernek...

Szülnétek olyan embernek gyereket, aki előre közli veletek, hogy nem fog segíteni?

Figyelt kérdés

barátommal már másfél éve együtt vagyunk. még nem most tervezzük a gyereket, de nagyon sokat beszélünk róla. 21 éves (én 20). egyik nap szóba jött és elmondta, hogy az ő apja nem pelenkázta őt be, ezért ő sem fogja, és a megetetés is elég macerás. megkérdeztem, hogy akkor mit hajlandó tenni a gyerekkel? azt mondta, játszana vele és megbüfiztetné...


eléggé bánt amit mondott.


2014. júl. 9. 16:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%

Én addig biztos nem szülnék neki, amíg így gondolkozik. Mégis az, akinek a férje nem hajlandó pelenkázni, nem képes a gyereket néhány órára egyedül hagyni az apjával, mert ha esetleg becsúszik valami, akkor a gyerek fél napig benne fog ülni, amíg anya haza nem ér? Ez számomra felfoghatatlan.

Nem áll kézre neki? Micsoda idióta kifogás ez már, ne is haragudj. Minek kell ebben kézre állnia? Kiveszed alóla, beteszed a másikat. Szerintem erre bárki képes, akinek megvan mind a két karja, csak a te férjed nem akarja, te meg beveszed ezt a hülyeséget.

Szerintem egy apa legyen képes és akarja is ugyanúgy ellátni a gyereket, mint az anyja. Nekem így normális.

Nem mondom, hogy nem lehet jó apa, ha nem pelenkáz, de ez számomra "jó kifogás" kategória. Tényleg az, amit korábban írt valaki, hogy a "kellemetlen" részét már nem vállalja, csak a játszogatást.

Olyat is hallottam már, hogy majd akkor játszik vele az apja, ha már tud focizni meg biciklizni. Na, tudod.


Ez csak az én véleményem, de ez volt a kérdés. Tudom, úgyis le leszek pontozva, mert nem azt mondom, amit szajkózni kell.

2014. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Elszállt az agyam,KEDVES??????????utolsó!Itt az állandó tisztába tevésről volt szó!Természetesen az apja nem hagyja a szarban fetrengeni a gyereket!Korlátolt vagy!Mivel akkora keze van,mint az én fejem,képzelt el,hogy nem áll Neki kézre.Nincs olyan finom mozdulata,és nem érzi a dolgokat!Ismered?!Ha nem,akkor ne legyél k*va okos!A 3 gyerek körüli dolgokban is többet segít-a munkája mellett-mint mások 1 gyerek mellett(se).És hiszed,vagy nem,bár Apósom se dili-flepnis,a mai napig fordítva teszi a gyerek alá a pelenkát(holott 4 unokája van).Ennyi.Te meg maradj meg a tökéletes álomvilágodban.
2014. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
14%
63%-os!Tanuld meg értelmezni,amit olvasol.Nem azt írta,hogy ha van kedve,akkor játszik vele,hanem játszana vele.Tudod,nekem rohadt nagy segítség,mert az napi 2-3 órát is jelent pl. nálunk.Más a seggét verné a földhöz,ha naponta ennyi időre felszabadulhatna,és elvégezhetné a dolgát.
2014. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Az első jó pár hónapban szinte mindent én csináltam. Férjem kijelentette ,hogy pelenkázni nem akar, fürdetni nem mer, etetni (szoptatni) pedig nem tud. Ezek ellenére 3 gyermekünk van. Amint már nagyobbak voltak, már mindent bevállalt, kivéve a kakis pelenka cseréjét.
2014. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
79%

"Elszállt az agyam,KEDVES?????"

Igen, úgy látom. Aki nem bírja a kritikát, az ne válaszolgasson a neten. És igen, állandó tisztába tevésről van szó. Ha nem akarja megcsinálni, akkor egyszer sem fogja megcsinálni. Te magad írtad, hogy erre nem hajlandó, szóval nem kell itt ez a primitív kirohanás. Én nem élek álomvilágban, az én férjem bizony képes felfogni, melyik a pelenka eleje, sőt még a nagy kezével fel is tudja tenni a gyerekre az első naptól fogva. De őrjöngj nyugodtan, ha ettől jobban érzed magad.

2014. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem őrjöngök,Te szerencsétlen.Menj aludni,tényleg nem tudod értelmezni,amit olvasol.APÓSOM(értsd:Nagypapa)nem tudja megkülönböztetni.Holott intelligens,segítőkész ember.De légyszíves az előtem válaszolót is pontozd le,ítéld el,mert-bár 3 gyerekük van-a férje mégsem hajlandó tisztába tenni a gyereket.Ó,Te,Istenb*rma!
2014. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
előtem=előttem.Bocsi!
2014. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
21%

Én nem pontoztam le senkit, csak elmondtam a véleményem. Az már másik kérdés, hogy te csak ilyen stílusban tudod feldolgozni. Intelligens ember lehetsz.

Úgy tudtam, hogy ezen az oldalon mindenki elmondhatja, mit gondol, de te nyugodtan szitkozódj csak, magadat járatod le. Ettől még nem lesz igazad, hiába jössz a három gyerekeddel.

Ezek szerint másnak sem jött be a stílusod, pedig nem én nyomkodtam a pirosat. Ennél magasabb értelmi szinten állok.

2014. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
21%
És még azt hozzátenném, hogy tudtam értelmezni, amit mondasz, de miben változtat a tényen, hogy senki sem képes nálatok pelenkázni? Hidd el, tudok olvasni, és attól nem te leszel az értelmes, hogy le "istenbarmázol". Ez csak téged minősít.
2014. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy pelenkázni nem tudnak,ám a család biztonságát,megélhetését,a gyerekek jövőjét tudták-Apósom is tudta-biztosítani.Mi a fontosabb?Van akinek pár sz*ros pelenka cseréje...nem vagyunk egyformák.Nem attól lesz tökéletes szülő valaki.Részemről a téma lezárva.
2014. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!