Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap a cipőboltos nő kiakadt...

Tegnap a cipőboltos nő kiakadt. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3 éves a lányom. Tegnap elmentünk neki benti szandált venni az oviba. Mondom az eladónak, hogy ne csatos szandált adjon, hanem tépőzárast mert egyedül kell majd felvennie ez a követelmény. Erre szerintem jogosan, azt mondta, hogy a mi gyerekkorunkban még az iskolában is segítettek nekük. Igaza van! Nekünk is segítettek! Miért kell mindent tudnia egy 3 évesnek?
2014. júl. 17. 09:54
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
20-nak se
2014. júl. 17. 12:54
 22/37 anonim ***** válasza:
96%
Akkor vidd magánoviba, ott te mondhatod meg, mi legyen.
2014. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
2%
Az önállóságra neveléssel nincsen gond,az a baj,ha azért mert lassúbb,ügyetlenebb a gyerek,megalázzák.Dolgoztam oviban,ahol ezt tapasztaltam.Az óvónőnek esze ágában nem volt egy darab cipőt se felhúzni,a dajkák ugráltak,az óvónő meg szidta a gyereket.Az is nonszensz hogy 3 éves szerencsétlen gyerek maga törölje ki a fenekét.Mert a legtöbb dadus ebben sem segít,nemhogy az óvónő.A gyerek fogta magát és kisétált az oviból,az utcán szedték össze,mert az óvónénik csak traccspartyzni tudtak.De biztos vannak kivételek is.,Remélem.
2014. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Szívesen vinném magánoviba, de a legközelebbi 25 km-re van tőlünk Székesfehérváron.
2014. júl. 17. 13:06
 25/37 A kérdező kommentje:
23! Ment a zöld kéz!
2014. júl. 17. 13:08
 26/37 anonim ***** válasza:
97%

Bírom ezt a lenéző,lekezelő, megmondó magatartást. Elvárások vannak, mi?! "Az óvónőnek az a dolga, azért kapja a fizetését!. Jó hogy nem hánytorgatod fel, hogy az én adómból fizetik, mert az szokott ilyenkor jönni. Szép ez a hozzáállás, csak gratulálni tudok.

Egyébként nem hiszem, hogy ők ugyanekkora gondot csinálnának belőle, ha csatos szandált adnál a gyermekedre.

2014. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
81%

19es vagyok!

De megy!!! Csak nem értem mi bajod azzal ha egy kis önállóságot várnak a gyerekedtől???? Nem kell teljesen egyedül fel és leöltözni neki ... segítenek.. csak kérik h minél könnyebbet felvehető cuccokat vigyél neki!!! Azért kell neked otthon tanítgatni mert nem az dadus felaladata megtanítani a te gyerekednek a dolgokat teljes körűen! Hanem a tied! Ők csak segítségedre vannak!

2014. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
93%

Még bőven nem tart a cipőnél a lányom, de nem értem miért nem veszel tépőzáras cipőt? Neked is könnyebb, a gyereknek is könnyebb, az óvónőnek is könnyebb. Csak a cipőboltosnak rossz, hogy nem tudja eladni a csatos cipőjét.

Mikor mi oviba jártunk főként bebújós benti cipőnk volt, a kintiekre ne nagyon emlékszem, de volt bebújós és tépőzárasom az tuti, egyetlen csatos szandálra emlékszem egész gyerekkoromból. Az ovis csoportban max 20-an voltak, és egész nap ott volt a dadus és a két óvónő.

Ha manapság már ennyivel rosszabb a gyerek-gondozó arány nem értem miért nem lehet megkönnyíteni mindenki életét. Nyilván ha néhány gyereknek csatos cipője van az belefér, gondolom segítenek neki és nem fog mezitláb maradni, de ha nagy átlagba fel tudják venni a cipőt az már jó.

2014. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

Nekem középsőbe megy most a fiam, és kiscsoportban mondták nekünk is, hogy teljes erővel rajta lesznek azon az ovonők-dadusok, hogy menjen egyedül az öltözés, de ettől függetlenül mindig minden gyereknek segítenek. A feneküket is kitörlik.

Azt mondják, hogy követelmény, de nem kell izgulni- segíteni fognak a gyerkeednek öltözni.

De azért nem kellene így beszélni az ovonőkről, nem olyan egyszerű ám egyszerre 20-30gyerekkel bánni!! És ők fognak a te gyerekedre is vigyázni-nevelni-szeretni-tanítani-stb.....

2014. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
93%

Tény, hogy a tépőzáras cipők, gomb nélküli ruhák mindenkinek kényelmesebbek, gyereknek, gondozónak egyaránt.

Nálunk 26 gyerekre van két óvónő és egy dadus. Az egyik óvónő délelőttös, a másik délutános, a dadus pedig egy műszakos, 8+16-ig jár, csúcsidőben.

Ugyanakkor vegyes életkorú csoportok vannak az oviban, és "csak" 6-8 újonc van egy csoportban.

Szerintem azért a nagyobb gyerekek már tudnak önállóan öltözni, cipőt venni, vécézni, legfeljebb kis segítséget igényelnek. a kicsik pedig idővel egyre ügyesebbek lesznek úgyis, 6-8 gyereket csak tán sikerül felöltöztetni .

2014. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!