Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap a cipőboltos nő kiakadt...

Tegnap a cipőboltos nő kiakadt. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3 éves a lányom. Tegnap elmentünk neki benti szandált venni az oviba. Mondom az eladónak, hogy ne csatos szandált adjon, hanem tépőzárast mert egyedül kell majd felvennie ez a követelmény. Erre szerintem jogosan, azt mondta, hogy a mi gyerekkorunkban még az iskolában is segítettek nekük. Igaza van! Nekünk is segítettek! Miért kell mindent tudnia egy 3 évesnek?
2014. júl. 17. 09:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
90%
Adj rá csatos szandált! Ennyi. Én mást nem tudok már neked írni!
2014. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%

Hívd át a csoportot hozzátok, és próbáld ki, az oda-vissza öltöztetést, mikor kimennek játszani. Igen, ez is a munkakörük része, de a gyerekeddel teszel jót, ha ennyivel is egyszerűsíted a dolgukat.

Igen, jobban néz ki a fűzős, csattos cipő, de a bebújós, tépőzáras egyszerűbb, praktikusabb. Az önállóságot meg ilyen idős korban már ideje tanulni.

2014. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%
Nekem meg se fordult volna csatos szanált adni. Mindig is a praktikusság volt a fő vél. Gondolom a gyerek otthon neked sem csatosban van odabennt, hanem papucsba vagy benti mamuszba. Miért kellene körülményesebb cucc az oviba. Tépőzáras vagy belebújós. Mit kell ezen fennakadni nem értem. Sok gondod lesz még neked az ovival.
2014. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
96%

Nallunk az oviba teljesen mindegy milyen szandalt vagy cipot adsz a gyerekre amennyiben fel tudja huzni sajat maga.

Ilyen a kabat is, tudja felcipzarozni vagy begombolni maganak.

Mikor a kisfiam atkerult a bolcsibol az oviba 3 evesen akkor mi kaptunk egy papirt amire konkretan az volt irva, hogy tamogassuk otthon a gyereket abban, hogy sajat maga vegye fel a cipojet es sajat maga oltozzon fel mert az oviba ez kovetelmeny. Volt itt szo az etkezesrol, WC hasznalatrol... Ha mar ez a kovetelmeny akkor gondoltam keresek olyan szerkokat amiket konnyen tud felvenni meg levetni. Emiatt adok tepozaras szandlat ra es cipzaras felsot a huvosebb napokra nem pedig gombosat mert a cipzarasat feltudja huzni.

Erdekes modon attol a naptol amikor a kisfiam oviba kerult nem engedi, hogy en oltoztessem, vagy feladjam ra a cipojet. O egyedul akarja felvenni mint az oviba. Inkabb elbabral 10 percet a ket zoknival reggel de akkor sem enged segiteni. A kabatjat is erdekes modon veszi fel. Pl. leteszi a padlora forditva. Beledugja a ket kezet es atdobja a feje felett. Pillanatok alatt megoldja. Meg sosem lattam ezt a verziot de gondolom az oviban ellesett trukk a gyors oltozeshez. En szemely nem banom, hogy nem segitenek nekik annyit mint pl. a bolcsibe es elvarjak, hogy kicsit onallobbak legyenek bizonyos teren.

2014. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%

A bölcsiben egy csoportban a max. létszám kicsiknél 12 fő, a nagyoknál 14. Erre van 1-1 gondozónő, + dadus.

Nem mindegy, hogy 6-7 gyereket kell terelgetni, vagy 15-öt!

Sajnos, kevés a pénz, a rendszer nem a legjobb, mert hiába szeretne az igazgatónő tornatermet, plusz dadust, óvónőt felvenni, ha az önkormányzat meghúzza a pénz és emberlétszám határt.

De mondom, a tépőzáras szandál/cipő a legkevesebb!

Képzeld el, hogy harminc gyerek egyszerre megy mosdóba, kezet mosni, pocsolnak, segíteni kell nekik. Utána asztalhoz ülnek enni, de addigra a mosdót is fel kell mosni, hogy ne csússzon el senki. Aztán rohanni az ebédeskocsiért, tálalni...

Amíg az óvónéni mesét olvas, összeszedni a terítéket, kipakolni az ágyakat...

Persze, lehet más szakmát választani, de ne a gyerekszerető óvónénik hibája legyen a rossz rendszer! Attól még nem lesz rossz egy óvónéni, mert azt kéri, inkább tépőzáras legyen a csuka.

Nálunk elmondták, sok feladatuk van, nehéz is, mert három év alatt nekik egy önálló, magabiztos, feladatait ellátni tudó 6 éves kell faragniuk, mire iskolába megy.

2014. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

"ne a gyerekszerető ovónéni hibája legyen a rossz rendszer"


De ne is a gyerekemé!

2014. júl. 17. 12:39
 17/37 A kérdező kommentje:

Bizony, bizony! Ezeket a dolgokat iskolára kell megtanulni! Pedig ha tetszik ha nem, az én lányom nem úgy fog menni, hogy mindent tud!

Okos értelmes, 2 évesen szobatiszta volt, de például a kabátján a cippzárt nem tudja felhúzni. Vagyis felhúzni tudja, de összeilleszteni az alját nem. 2,5 éves volt télen és bizony én öltöztettem. Most nem fogom 50 fokban gyakorolni vele a télikabát felvételét. Majd ott megtanulja! Akik meg a csatos szandállal vannak elfoglalva, közlöm, hogy tépőzárast kapott. Azt fel is tudja venni. Direkt úgy mentem a cipőboltba, hogy nem csatosat kérek.

2014. júl. 17. 12:46
 18/37 anonim ***** válasza:
97%

Persze, ne a gyerekeinké...

De mit gondolsz, mikor kell elkezdened önállóságra szoktatni a lányodat? Meddig fogod te öltöztetni, etetni, feladni a cipőjét?

Az önállóságra nevelés, szoktatás nem bűn.

Egy tépőzáras cipőn vagy ennyire fennakadva!

Ha ennyire önállótlan a kicsikéd, azon te segíthetsz, nem az óvodai rendszer, mert az változni miattatok nem fog. Lehet pattogni az oviban, gerjeszthetsz feszültséget, de a legjobb lenne, ha egyszerűen megvennéd a tépőzáras cipőt, megtanítanád a lányodat felvenni és kész!

A fiam már tavaly nyáron is egyedül húzta fel a szandálját.

Nem értem, mit vársz az ovitól? Majd egyetlen óvónéni csak a te prüntyikéddel foglalkozik? Ha ezt szeretnéd, hívj hozzá bébiszittert!

2014. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
73%
Most tényleg a csatos cipő a legnagyobb gondod???? Szerintem 3 évesen kezdhet önállósodni! Miért nem iratod magán óvodába ha te azt akarod h öltöztessék, ott nincs 30 gyerek!!! Ott biztos lesz bőven idejük öltöztetni! Bölcsödébe meg amúgy sincs ennyi gyerek, hogy lehet a kettőt összehasonlítani!!! Akkor hasonlítsd az első két osztályt az ovival, na ott is kell öltözködni egyedül!!!
2014. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
19-es! Nem megy az értelmező olvasás?
2014. júl. 17. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!