Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Férjetek mennyit...

Anyukák! Férjetek mennyit segít otthon?

Figyelt kérdés

Egy éves kislány anyukája vagyok, itthon gyes-en. Egy nagyvárosban lakunk egy apró lakásban, kert nincs = kerti munkák sincsenek. Férjem reggel 6:30 körül kel, elmegy dolgozni, délután 5 körül végez, fél 6-6 mire hazaér. Én itthon vagyok, a gyerekkel foglalkozok, ellátom, elmegyünk bevásárolni, főzünk.

Mikor a férjem hazajön, akkor estebédel, előkészítem neki a vacsorát. De eközben én is és kislányom is éhes, természetesen a gyerek első. Szóval mindhármunkat látom el. Vacsora után fürdik általában a lányunk, amit általában szintén én végzek, mert a férjem olyan fáradt. Közben el kellene mosogatnom, elpakolnom, elrakni férjem másnapi ebédjét. De pelenkázni kell a gyereket, aztán pizsamát adni rá, majd este még iszik egy adag tápszert. A héten egyszer előfordult, hogy a férjem fürdette meg és tökéletes volt az este. De sajnos ez nagyon ritka. Abban a fél-3/4 órában amíg ő elszerencsétlenkedik a gyerekkel (vetkőztetés, fürdetés, öltöztetés, neadjisten tápszer adása) addig tökéletesen rendbe tudom tenni a konyhát. De sajnos keveset foglalkozik a gyerekkel. Játszani szokott vele, de ellátni általában én látom el. Egy éves a kislány és kakás pelenkát egyszer sem cserélt a férjem...


Ti férjetek mennyit segít?


2014. júl. 25. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

10 hetes és ha itthon van, akkor mindent megcsinál. Akár a gyerekkel kapcsolatos, akár házimunka.

Néha van, hogy nagyon behavazódik, akkor 1-2 napra kiesik, mert az ajtóból borul be az ágyba, de ez ritkán van. Amúgy időbeosztásban hasonlóan van, mint a férjed.


Sőt, egy ideig kifejezetten ő cserélte a xaros pelenkákat, mert annyira vadászkutya szaglásom van, hogy némi öklendezés után elhátráltam a pelenkázótól.

Tápszeres is a baba, ezért mindegy, ki eteti. Este ő szokta, ha reggel akkor ébred, amikor még itthon an olyankor is megeteti és kitesz eg ypapírt, hgoy mikor evett.


Egyedül a kúp beadásánál vonakodott, meg bénázott, így azt inkább én csinálom, ő fél, hogy fájdalmat okoz.


De sokszor sétálni is ő viszi el, mert a másodikról minilifttel leszenvedni a babakocsival nem túl vonzó opció.


A férjed régen is ilyen "kihúzom magam alóla" típus volt?

2014. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Bár nekem 22 hónapos a fiam, a gyerek körül baba korában se nagyon, de most se segít. Ami itthoni dolgokat illeti, mindent én végzek, a gyerekkel való foglalkozást beleértve.

Reggel 6-tól most d.u. 4-ig dolgozik, van, hogy 2-ig. Délután vagy alszik, vagy a gépen játszik!!, a gyerek meg nem is nagyon keresi az apja társaságát, ha itthon van, akkor is inkább hozzám jön, abban a helységben játszik, ahol én végzem a dolgom, van nézi, mit csinálok..:) Este addig van vele a férjem, míg megfürdök.

Hát ez ilyen. Néha van kis kivétel, hogy lemennek autóval a nagyiékhoz, ott sincs rá gondja, de én bár kicsit szabad vagyok. De ez is ritkán van.

Sok feleség magának szül gyereket, aztán csak reménykedik, néha hátha segít valaki.

2014. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem beszélsz vele erről? Ugyanúgy az ő gyereke is, neki is szerepet kell vállalnia a gondozásában.


Az enyém mindent megcsinál, neki természetes, hogy elrakja a másnapi kajáját, vagy elmosogasson, vagy felmosson, vagy kiteregessen, stb. ha úgy látja, hogy szükséges.

2014. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy ő szeret főzni és sokszor főz magának valamit. Hétköznap igyekszem, hogy én főzzek, hétvégén van, hogy ő, de általában közösen főzünk. De nekem már az is nagy segítség lenne, ha legalább a fürdést elvégezné a babával és addig is játszana vele. Nem akartam azt mondani, hogy nem foglalkozik vele egyáltalán mert ez így nem igaz, de kíváncsi voltam, másnál ez hogy van.

Most főleg érdekel a dolog, mert annyira szeretnék még egy gyereket, kis korkülönbséget szerettem volna, szóval nem most azonnal de jó lenne év végén-jövő év elején egy pozitívat tesztelni.

Hétvégén van, hogy elmegy edzeni, de egyébként nincsen semmi "hobbija", haverjai sem nagyon. Nem mászkál el itthonról.

Nekem viszont néha jól esne egy kis egyedüllét. Igaz már kicsit könnyebb a lányommal, de mikor az elején hasfájós volt az elég húzós volt. Sajnos nem könnyű a helyzetünk, mert nagyszülők sincsenek szóval nem sok esélyünk van kiszakadni a mókuskerékből. Néha pedig nagyon jó lenne. Imádom a gyerekem és a férjem is de olyan jó lenne néha egy kis szabad perc. Ahol nem kell folyton a gyerekre figyelnem.

tudom, egy második babával még nehezebb lenne... És a napokban ötlött a fejembe, hogy ha most sem "segít" akkor később mi lesz?

Ő azt szokta mondani, hogy én nem bírom az egy gyereket sem. És akkor példálózik a nagymamájával aki a tyúkokkal kelt, meg kapált és még mellette 5 gyereket nevelt fel. Meg vasárnap már 10-kor készen volt az ebéd, stb. Nekem ez annyira nehéz ilyenkor, mert persze sz*r anyának és háziasszonynak érzem magam... :( Lehet, hogy nem vagyok tökéletes, de nagyon igyekszem. Az is nehéz amikor azzal jön, hogy nem tisztelem, ő dolgozik, minket eltart - én arról nem tehetek, hogy a GYES-em fele annyi csak mint a fizetése (külföldön élünk).


Próbáltam már kérni, hogy legalább a fürdetést ő csinálja, az amúgy is olyan apás dolog - úgy hallottam - de akkor belekezd, hogy megérdemelnék egy olyan férjet, aki iszik meg haverozik és semmit nem mozdít itthon.

2014. júl. 25. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Szintén 1éves a babánk és kakis pelenkát 1x cserélt :) akkor is azért, mert elmehettem végre fodrászhoz, majd kétségbeesetten hívott, hogy siessek haza, mert bekakilt a gyerek :) zuhany segítségével kicserélte a pelust :) amúgy a napunk szinte ugyanaz, mint a Tietek, annyi változással, hogy kb 3hónapja átvette a fürdetést és együtt pancsolnak. Ez hatalmas segítség. Hétvégenként is igykeszik segíteni, ha megkérem. Szerintem a férfiak nem azért nem csinálnak semmit a gyerek körül mert lusták, hanem mert fogalmuk sincs, hogy mot hogy kellene. Legalábbis az én férjem ilyen! Ellenben a medencét Ő takarítja, porszívozza, stb... Nekem arról nincs semmi foglalmam, pl mennyi klór kell bele. A füvet is Ő nyírja. Locsolni meg locsol a berendezést. A kertben szokott homokozni a gyerekkel, medencézni. Főzésben, mosásban, mosogatásban semmit nem tud segíteni. Annyi még, hogy minden este vasalom az öltönyét, plusz inget. Ezeket mosni is, ugyhogy ilyen gyors mosás szinte minden nap megy nálunk.
2014. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo, szerintem is probalj meg beszelni vele errol, hogy segitsen be valamennyire.

Nekem mar 4 eves a kisfiam de talan 9 honapos kora ota a ferjeme a furdetes estenkent. Mert pont, ahogy te is irtad nekem ez a 30-40 perc eleg arra, hogy bepakoljam a mosogatogepet, ha szukseges felmossam gyorsan a konyhat es ennyi. Furdetes utan egyik este en olvasok meset (kisebb koraban tapszert kapott es kepeskony) a masik esete meg a ferjem. A gyereknek is igy jobb, hogy egyik este anya mesel a masik este apa.

Kb. egy eves kora ota szombaton delelott 8:30-kor viszi a ferjem a kisfiamat bevasarolni egy listaval, hogy mi kell a jovohetre. Ok tenleg nagyon jol elvannak mert a ferjemnek elefant turelme van. Imadnak ketten vasarolni. En ekkor vegzem a "nagytakaritast" porszivozas, portorles, furdoszoba takaritas.

Amig kisebb volt vitte jatszoterre, focizni a kozeli parkba, biciklizni, kasakat/mokusokat etetni. Most, hogy nagyobb jarnak uszni, autoversenyre vasarnaponkent, gyerek golfozni, go kartozni, teniszezni, baratokkal vagy kettesbe.

2014. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Szia. Az én férjem is sokat dolgozik. Van két fiúnk. A nagy már elvan a barátokkal. A kicsi most volt 2 márciusban. Nállunk ez úgy megy hogy napközbe minden rám vár. A fiúk, mosás, főzés és a kert. Igaz a kertbe csak fű van. Este változó mikor ér haza a férjem. Ha tud akkor segít. De addigra a fiúk fürdenek vacsiznak majdnem mindig. De ha apa is jobban ráér akkor elviszi a kicsit magával boltba, mamiékhoz, buszozni. Mikor hova. Ez az ő kis pasis idejük. Anyának meg egy kis pihi. Muszály néha ilyen is. Amúgy most várjuk a kislányunkat. 25 hetes kismama vagyok. Elég fárasztó de én nem bánom és bármit megteszek a gyerekeimért.
2014. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy nekem is sokszor az lenne a legjobb, ha elvinné a gyereket sétálni vagy valami, és addig tudnék takarítani normálisan! :)

Beszélek vele mindenképpen!

Köszi lányok!

2014. júl. 25. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Ebbe a "fantasztikus" kapcsolatba eszed ágába ne legyen egy 2. gyereket is szülni....

Egyébként ha szép szóval nem megy én a helyedben fognám magam, közölném itt a gyerek én most elmegyek, aztán kész, majd kénytelen lesz feltalálni magát.

2014. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nálunk így lenne én is azt tenném mint az utolsó.Kicsit elkmennék otthonról pár órára csak.

Amúgy a mi kisfiúnk 11 hetes, sajnos tápszeres lett, így apa is tudja etetni, és eteti is, ő éjjel dolgozik itthonról (számítógépes meló) így éjjel én nem kelek fel ha etetni kell 1x 2-3körül, hanem ő megeteti. a reggeli etetésre viszont már én kelek.

Amúgy apa csinálja a fürdővizét, addig én megcsinálom neki a tápszert, hogy kihűljön időben, majd én fürdetem öltöztetem, apa megeteti, addig én megcsinálom apa vacsiját.Így jut idő mindenre.

A gyereket ketten vállaltuk, nem csak én.

2014. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!