Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszólnak és újjal mutogatnak...

Megszólnak és újjal mutogatnak. Mit tehetnék? Meg őrülök

Figyelt kérdés

17 éves voltam mikor megszületett a kislányom, rá egy évre a kisfiam.

Rengetegen megszóltak , hogy mennyire felelőtlen vagyok és , hogy biztos rossz lesz a gyerekeimnek "ilyen ember mellett mint én vagyok" , mert ugye aki fiatalon szül az csak is egy senkiházi felelőtlen ember lehet.

A saját édesanyám is elfordult tőlem , ő mindig azt hangoztatta , hogy neki nem kell unoka , mert ott vannak a kistestvéreim és neki az elég .

Lassan két éve , hogy ismét teherbe estem a második kislányommal, akkor jött ismét a savazás és az újjal mutogatás , nagyon fájt és nagyon rosszul esett. Az édesapám , a párom és családja támogattak, meg pár barátom. 3013.03.19-én meg született a pici és kiderült , hogy gyógyíthatatlan beteg, teljesen kikészültem, aggódtam. A lányom hat hónapos volt, mikor a menkes nevű betegség elvitte. Teljesen össze zuhantam, de próbáltam magam tartani a kicsik miatt. Anyám engem hibáztatott a kislány haláláért.

Sikerült össze szednem magam sok segítséggel.

Rá pár hónapra ismét várandós lettem, próbáltam mindent megtenni a baba egészsége érdekében , étrendet alakítottam ki , tanàcsokat kértem.

23 hetesen elvetéltem. Még jobban összezuhantam , az anyám folyamatosan támad, azt mondogatja, hogy meg öltem a gyerekeimet .

Most ismét babát várok , teljesen rá vagyok parázva a dolgokra, nem bírnám ki ha őt is elveszíteném.

Sétálok a gyerekeimmel kézen fogva , nagy hassal és látom ahogy az emberek rám néznek, ahogy a játszótéren a pletykás szuperanyukák elrettentő példának hoznak fel a nagyobb gyerekeik előtt stb.

A fiatalok meg lesújtó pillantásokat vetnek rám. Ráadásul az édesanyám szapul.

Nem tudom mit tegyek


2014. júl. 25. 23:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Egy fejletlen testet, szervezetet terhelsz a sok szüléssel. Még ideje sincs a szervezetednek megerősödni, te ismét terhes leszel. Tönkre fogsz menni már talán 30 éves korodra. Nincs orvos, aki figyelmeztetne erre? Legalább egy alapos kivizsgálást ajánlana az egészségi állapotodról?
2014. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van az 1. hozzászólónak.
2014. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%

"Sétálok a gyerekeimmel kézen fogva , nagy hassal"


Legyél rájuk büszke, mutasd meg, hogy fiatal korod ellenére jó anyukájuk vagy, és se idegennel, se rokonnal ne foglalkozz. Amiken keresztülmetél sajnálom, de próbálj erőt meríteni azoktól, akik melletted állnak, és legyén öntudatosabb, magabiztosabb.


Ha folyton azzal foglalkozol, hogy más mit gondol, mond, akkor az nagyon le fog húzni.

2014. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Első kettőnek: nagyanyáink hány évesen szültek úgy nagy általánosságban???? Ja, hogy őket sem figyelmeztette orvos?
2014. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell foglalkozni a sok bunkóval.ha valaki jó anya,akkor tök mindegy hány éves.én is már fiatal koromban nagyon vágytam gyerekre,de sajnos csak 31 évesen sikerült teherbe esnem.most 35 leszek,erősen meggondolom a másodikat.sok sikert a picihez.a kis angyalkáidat pedig puszilom odafent...
2014. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Én 30 évesen szültem, most 34 évesen várom a másodikat. Örülök, hogy kiéltem magam, viszont néha belegondolok, hogy te például 37 évesen már egy 20 éves gyerek anyja leszel, ami tök jó, mert még fiatal leszel. Nálunk a családban mindenki későn szült és senki nem érte meg az unokákat. Innen is lehet nézni. Egyébként ha jól ellátod a kicsiket, akkor senkinek semmi köze hozzá, ne foglalkozz velük.A kérdező már 20 éves, milyen fiatal szervezetet terhel meg? Ez a legideálisabb a testnek a szülésre.
2014. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Én is fiatalon szültem, igaz nem ennyire, viszont sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál, még 25évesen is elkérték a személyimet,szóval tudom milyen érzés amikor megvetőn néznek rád. Viszont nem értem,az összes terhességed tervezett volt? Értem,hogy túl kell tenne magad a kislányod halálán, de utána elvetélsz,és nemsokkal később megint terhes vagy... a testednek szüksége lenne pihenésre,nem jó ez az állandó,szülés/terhesség.
2014. júl. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

24 évesen szültem,most 28 vagyok,de általában fiatalkorúnak néznek.Sokszor leszólnak engem is emiatt mikor a lányommal vagyok,szerintem felháborító.

Régen a nők 25 éves korukra már 2-3-4 gyereket szültek amúgy.

2014. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, senki nem sajnálja a kérdezőt a babája halála miatt, csak okoskodnak. Bezzeg ha egy 30-as nő írta volna, hogy meghalt a babája egyből elkezdenétek ömlengeni, hogy jajj, szegény, nagyon sajnálom, kitartás stb.


Kérdező, én is fiatalon szültem, bár egy kicsit idősebben mint te, de jóval fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Tudom, hogy mit érzel. Én pl utálok a kislányommal játszótérre menni, mert látom, hogy hogy néznek rám az ősanyák!

Ami a babád halálát illeti, tisztellek amiért ilyen erős voltál, én még mindig be lennék dilizve, ha velem ilyen történt volna! Minden rendben lesz :) ne foglalkozz senkivel, nem érnek annyit, hogy miattuk idegeskedj!

2014. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 10-es!Nekem is feltűnt.


Amúgy nem kell másokkal foglalkozni. Sokan abba a hibába esnek, hogy másoknak akarnak megfelelni. Ez a Te életed úgy éld, ahogy neked jó.

2014. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!