Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszólnak és újjal mutogatnak...

Megszólnak és újjal mutogatnak. Mit tehetnék? Meg őrülök

Figyelt kérdés

17 éves voltam mikor megszületett a kislányom, rá egy évre a kisfiam.

Rengetegen megszóltak , hogy mennyire felelőtlen vagyok és , hogy biztos rossz lesz a gyerekeimnek "ilyen ember mellett mint én vagyok" , mert ugye aki fiatalon szül az csak is egy senkiházi felelőtlen ember lehet.

A saját édesanyám is elfordult tőlem , ő mindig azt hangoztatta , hogy neki nem kell unoka , mert ott vannak a kistestvéreim és neki az elég .

Lassan két éve , hogy ismét teherbe estem a második kislányommal, akkor jött ismét a savazás és az újjal mutogatás , nagyon fájt és nagyon rosszul esett. Az édesapám , a párom és családja támogattak, meg pár barátom. 3013.03.19-én meg született a pici és kiderült , hogy gyógyíthatatlan beteg, teljesen kikészültem, aggódtam. A lányom hat hónapos volt, mikor a menkes nevű betegség elvitte. Teljesen össze zuhantam, de próbáltam magam tartani a kicsik miatt. Anyám engem hibáztatott a kislány haláláért.

Sikerült össze szednem magam sok segítséggel.

Rá pár hónapra ismét várandós lettem, próbáltam mindent megtenni a baba egészsége érdekében , étrendet alakítottam ki , tanàcsokat kértem.

23 hetesen elvetéltem. Még jobban összezuhantam , az anyám folyamatosan támad, azt mondogatja, hogy meg öltem a gyerekeimet .

Most ismét babát várok , teljesen rá vagyok parázva a dolgokra, nem bírnám ki ha őt is elveszíteném.

Sétálok a gyerekeimmel kézen fogva , nagy hassal és látom ahogy az emberek rám néznek, ahogy a játszótéren a pletykás szuperanyukák elrettentő példának hoznak fel a nagyobb gyerekeik előtt stb.

A fiatalok meg lesújtó pillantásokat vetnek rám. Ráadásul az édesanyám szapul.

Nem tudom mit tegyek


2014. júl. 25. 23:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát a másik kérdésben a sztori ugyanaz, de az számok nem stimmelnek, itt 23 hetesen vetélt, ott 28 stb. Na akkor ez is kamu.De itt se nagyon stimmel, idén márciusban vetélt el 23 hetesen, gondolom nem eshetett már másnap teherbe, akkor, hogy lehet most nagy hasa?
2014. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom a veszteségeidet. Ha külön háztartásban élsz a szüleidtől, akkor nincs igaza a mutogatóknak. Viszont, ha a szüleid tartanak el, vagy a párodon kivül más, akkor felelótlen vagy.

Ha külön életet éltek, akkor ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel, hanem csak azokkal, akik támogatnak.

Kitartás!

2014. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%

"Első kettőnek: nagyanyáink hány évesen szültek úgy nagy általánosságban???"


Enyém 27 és 25 évesen. Akkor sem sokan szültek gyerek fejjel.

2014. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem sétálhatsz nagy hassal, kizárt! Ha márciusban szülted meg,hat hónaposan meghalt, az ugye szeptember. Várnod kellett,hogy újra terhes légy pár hónapot...Kb decemberben..?? És ha 23 hetesen elvetéltél akkor is az 5 hónapos terhesség kb..Ez idén május környéke... És akkor most júliusban hogy van nagy hasad??????????????????
2014. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sajnállak a két kisbabád miatt, és még plussz mindenki így viselkedeik veled :( hát ez szomorú, próbálj erős lenni a 2 kicsi miatt!!!


Én 20 évesen szültem és mindenki lenéz, tudom az sem vmi nagy kor.. de nem tudom miért kell érte lenézni... amikor lehet 2x annyit megadok a gyerekemnek mint egy 30 éves anyuka (akár szeretetben, vagy anyagilag nézzük)..

2014. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem a korod érdekelne, hanem az hogy egy rész tényleg nem tudom, hogy lehet nagy hasad már. Másrészt igen sajnállak, de van már 2 gyereked, a 3. gyereked halála után nem értem miért nem lehetett védekezni addig míg rendbe jösz lelkileg. Bőven lenne még időd több gyerekre, hová a sietség?
2014. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

14-es

Ezt már én is leirtam és töröltette válaszom

2014. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
2014. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon jó,aki fiatalon szül,azt azért szóljál meg,aki meg 35 fölött,azt meg azért. Alig van már pár év,amikor a nagyokosok szerint szülhet egy nő. Röhej.
2014. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon sajnállak Kérdező :( A gyermekeid miatt maradj erős, a rosszalló emberek véleményére pedig ne adj. Gondolj arra, hogy egyes embereknek semmilyen megoldás sem jó. Ha elvetetted volna a kicsiket akkor is fröcsögnének, így, hogy a párod, édesapád és a barátaid melletted állnak a legjobb. Bár nekem még nincs gyermekem, de a párom hugának szoktam segíteni a fia körül. A párommal szoktuk vinni sétáltatni, ránk is ujjal mutogatnak, mert nekünk extrémebb külsőnk van az átlagnál, azt hiszik a mi gyerekünk. Én csak nevetek a sok előítéletes emberen :) Majd ha nekem is lesz babám (19-20 éves koromra tervezzük a párommal, mert megvannak hozzá a szükséges dolgok) méginkább fognak ránk mutogatni, de én jól elszórakozom ezeken. Kiskorom óta megy rám ez a mutogatósdi, kibeszélősdi, persze akkor apró kis gyerekdolgok miatt, de ezek egyre fokozódtak, volt olyan eset 12 éves koromban, hogy bedobtak egy füves cigit a szekrényembe és megvádoltak, hogy füvezek. Szóval p róbáltak nekem keresztbe tenni. Meg kell tanulni, hogy le kell sz...rni az ilyen embereket. Soha sem fogsz mindenkinek megfelelni. Ne is idegeskedj ezen a baba miatt, ha beszólnak, vagy mutogatnak, gondolj arra, hogy azok az emberek intelligenciát megilletően egy katicabogárét sem ütik meg :) Nagyon sok jó fiatal anyát ismerek, egyedül azokat ítélem el, akik minden héten pénteken és szombaton elviszik a kicsit a mamához és mennek bulizni, vagy nem adnak nekik enni inni stb, olyan dolgokat csinálnak amivel rosszat tesznek a kicsinek. Nem hiszem, hogy te ilyen vagy, szóval ne idegeskedj az ilyeneken, mosolyogj rájuk vissza, és csak a szeretteid érdekeljenek. Más nem számít. Sok sok erőt kívánok neked, ne érezd magad a korod miatt rosszul, déd és ükanyáink is szültek ilyen korban :)

18/L

2014. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!