Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon boldog is vagyok és...

Nagyon boldog is vagyok és nagyon szomorú is. Éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés
olyan boldog vagyok hogy ma pozitívat teszteltem!!!:) ez már a 4. hónap volt hogy próbálkoztunk. De viszont nem akarom, hogy anyám megtudja, mert ö mindezidö alatt folyamatosan ellenünk volt, le akart beszélni. Az ö szemében még gyerek vagyok 22 évesen! És mivel nagyon bunkó volt mikor megkérdeztem töle, hogy mi lenne ha most terhes lennék és megszületne, ezért nem akarom, hogy megtudja,hogy gyermekem lesz. Sajnos most mindketten anyámnál lakunk mert ahol albérletben laktunk, felmondtuk mert terhesen nem gyalogolhatok 30 percet a hegytetöre ( anyám ezt nem tudja hogy ezért). A kérdésem az, hogy hány hónapig titkolhatom elötte, hogy babát várok? A másik meg, hogy miként tudnánk nagyon olcsó másfél szobás lakásba menni? Néztük a szociális lakásokat csak az még nem jó mert ahol most lakunk, a lakás fele az én tulajdonomban van és az értéke meghaladja a 6 millió ft-ot, így nem pályázhatunk...
2010. jan. 10. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy anyukádnak esetleg igaza volt, hogy megpróbált lebeszélni? 22 évesen tényleg gyereket kell vállalni? Egyébként, ha tudsz olcsón másfél szobás lakást, akkor szólj nekem is.
2010. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A baba felnevelése és a kezdő cuccok is nem két fillérbe kerülnek. Anyud biztosan azért "ágál" ellene még, mert fél, hogy nem fogtok tudni neki mindent megadni (korotoknál fogva).


Hogy válaszoljak is, kb. a 14-16. héttől már bizony látszani fog, de attól függ, milyen a testalkatod. Ha duci, akkor még később lesz észrevehető.

2010. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudom, hogy drágák de párom felöl megvan minden támogatás és baráti részröl is. Kapunk mindent, ruhákat stb. csak anyám ilyen:( igen én úgy éreztem nem akarok karriert, és minden vágyam az volt, hogy anya lehessek. Páromat 19 évesen szülte az anyja, ráadásul neki semmilyen támogatása nem volt, a pasi is elhagyta öket. Mégis fel lett nevelve és jó ember lett belöle. És mi minden tölünk telhetöt megteszünk a kicsiért:)
2010. jan. 10. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Ez mind szép és jó.. De mit csináltok, ha anyukád kidob mérgében, és nem találtok olcsó lakást sem? És ha a párod egy év múlva lelécel? (sajnos nem egyedi eset és nem riogatás). Gyereknél nagyon előre kell tervezni és gondolkodni, hisz nem 2-3 évre "szól", hanem egy egész életre...


Én mindenesetre sok sok boldogságot kívánok Nektek, és anyukádnak mihamarabb mondjátok el. Szerintem meg fog békélni a helyzettel. Most szerintem nagy szükség lesz a támogatására.. és nemcsak anyagilag.

2010. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Igaza van anyádnak. Gyerekes vagy még: "hány hónapig titkolhatom elötte, hogy babát várok?"

Felelőtlen. Nem elég hogy nincs egy biztos hely, de még ráadásul olyan személynél laksz aki nem akarja hogy most legyen gyerek. Az az ő háza, ne te dönts már el, hogy te most ott szülni fogsz az ő házába... Mi van ha kirak? Nem azt mondom, hogy csak az szüljön aki milliomos, de azért ez így elég veszélyes.

2010. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Menjetek egy másik albérletbe! Nem értem miért ellenzi olyan sok nő, hogy valaki fiatalon szüljön. Titeket vagy a testvéreteket hány évesen szült anyátok? Én is a nagyszüleim házába születtem és szép lassan anyukám megteremtette a saját egzisztenciáját.

Ja, és kedves kérdező anyukád szemében mindig gyerek maradsz.

2010. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a baj, hogy fiatal, hanem hogy felelőtlen. Nincs még csak albérlete sem ellenben olyannál lakik aki ellenzi a dolgot! És mivel az ő háza, joga is van hozzá, hogy eldöntse akar-e ott gyereket látni! Felelőtlegség nem megteremteni legalább egy alapot. Nem fognak mindent az ismerősök adni.
2010. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
A ház fele a kérdezőé. Akkor mindenki felelőtlen akinek nincs saját lakása és lakáshitelt vesz fel? Akkor így 30 éves fejjel, egy 1 éves gyerekkel és még 22 év hiteltörlesztéssel én is felelőtlen vagyok.
2010. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Semmiképpen ne titkold, mert semmi értelme. Jogosan haragudna meg rád, ha ezt eltitkolnád. Nem hiszem, hogy kitenne vagy bármi más következménye lenne annak, ha megtudná. Ha ott laktok nála, mert ezzel is segít nektek, tiszteld meg azzal, hogy nem csapod be. Gondolj bele, hogy te hogy éreznél, ha a gyereked ilyet eltitkolna...szerintem a másik kérdésedre a választ nem tudja senki, mert az nem ilyen egyszerű.
2010. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Amikor megfogant még volt albérletünk, csak karácsonykor merült fel, hogy anyámhoz költözünk, hogy neki könnyebb legyen anyagilag mivel apám nem dolgozik, és van egy húgom is akit el kell tartani plusz rezsi ami egyedül nem egyszerü. Szóval azért jöttünk ide és az elején még anyuval is úgy volt megbeszélve, hogy akkor ha lesz gyerekünk szobát cserélünk. Ö csak azért ellenzi mert 22 vagyok...és ö 32ben szült, ezért azt hiszi csak akkor felnött az ember. Azért nem szeretném még elmondani neki mert tudom, hogy mindig tenne valami megjegyzést, mindig idegbeteg lenne ha feljönne a téma és nem akarom 9 hónapon keresztül hallgatni. Ezért most keresünk albérletet és akkor mondom el neki, mikor költözünk. Így neki sem kell elviselnie és nekem sem lesznek kellemetlen összezörrenéseim vele. Csak nem tudom mennyi idö mire találunk albérletet, ezért kérdeztem meddig titkolhatom. Tudom, ha kiderülne addigis megkeserítené az életemet...
2010. jan. 11. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!