Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, amiért a saját...

Önző vagyok, amiért a saját "kényelmem" érdekében nem akarok 2. babát és így nem lesz testvére a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

A gyerkőc 5 éves, eddig nem volt alkalmunk a kistesó témával foglalkozni, még mindig kell egy kis idő, mire rendeződünk. Számomra a legnagyobb érv a 2. baba mellett, hogy a gyerekemnek legyen testvére. De ha mondjuk nem jön össze, csak sokára, akkor akár 8 év is lehet közöttük, és nem tudom, az jó-e.

A másik pedig, mostanra vagyunk végre úgy, hogy egész jók a körülmények. Lett munkám, a ház végre nem egy nagy kupleráj, hanem mindennek megvan a helye, sokkal jobban érzem magam. De ha jönne a 2. baba, megint borulna minden.

Néha rámjön, hogy igenis szeretnék megint szülni, máskor meg kiver a víz a gondolattól is. Egyáltalán nem köteleztem el magam egyik döntés mellett sem, és nem tudom, mi lenne a jobb.

Önző vagyok, ha a saját érdekeim miatt nem szülök kistesót a gyerekemnek? Nekem van testvérem, és tudom, hogy mindig számíthatok rá. Ki fog az én gyerekem mellett állni, ha én már nem leszek?


2014. aug. 1. 23:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem vagy önző. Én sem akartam második babát, mert az elsőnél a szüléssel is megszenvedtem, meg utána a gyerekneveléssel is már baba kora óta, mert hiperaktív-figyelemzavaros-viselkedészavaros a kisfiam. Nem mertem másik babát vállalni, mert féltem, mi lesz, ha vele újra kell kezdenem mindent, mert ő is hiperaktív lesz. Már majdnem 5 éves volt a kisfiam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok ( egyetlen egyszer nem védekeztünk, és ennyi elég is volt ). Először nagyon megijedtem, hogy én ezt még egyszer nem fogom tudni végigcsinálni, de a 9 hónap alatt lassan elfogadtam a helyzetet. Már 5 és fél éves volt a nagyobbik fiam, amikor megszületett a kicsi, nagyon imádom, és hála az égnek vele sokkal könnyebb dolgom volt/van, a testvére ellentéte, nagyon nyugodt, higgadt, szófogadó gyerek, nincs vele semmi probléma, baba korában is evett-aludt, az éjszakákat is átaludta 6 hetes kora óta. Így, utólag nem bántam meg, hogy mégis lett második babám is, és örülök, hogy van testvére a nagyobbik fiamnak, mert jobb neki így, mintha egyedül lenne, a későbbiekben is lesz, akire számíthat. Viszont most már tényleg nem szeretnék több gyereket, így most már nem bántja a lelkiismeretemet, hogy nincs testvére, és a nagyobbik mostanra már nagyon sokat változott, szinte majdnem kinőtte ezeket a problémákat, sokat komolyodott, most már olyan könnyű vele, mint egy átlagos 8 éves gyerekkel, a kicsi is már 3 éves lesz, és már tényleg semmi kedvem ahhoz, hogy ezen változtassak és kezdjem újra elölről mindazt, ami egy pici babával jár.
2014. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Még csak 31 éves vagyok, talán a biológiai órámnak még van pár éve. De a párom 39... Nem tudom azt sem, jó-e ha ő majdnem 60 lesz, mire a kisebbik 18.

A gyereket nem úgy nevelem, hogy semmit ne pakoljon ki, oltári rumli van minden nap a szobájában, de nem olyan rég végre rászokott, hogy estére magától elpakol, eddig mindig órákig tartott a dolog. A napközbeni rumli meg azért nem zavar, mert végre lett saját szobája. De ha jönne a kistesó, nem lehetnének egy szobában, mert a nagyobbik iskolás lesz, neki rendesen kell aludnia.

Szóval tényleg nem tudom...

De megvárom, amíg rendeződik a maradék problémánk, és utána majd meglátjuk.

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 3. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!