Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan név, amit szépnek...

Van olyan név, amit szépnek tartottál, de meguntál, mert olyan sok gyerek kapta a környezetedben?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 23:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
76%
igen, a Zalán és a Noel. tömegnevek lettek :(
2014. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
42%

Jó, most ez csak egy szélsőséges példa volt. Általában így indulnak a nevek, hogy először mindenki elszörnyed rajta, aztán páran átveszik, 10 év múlva meg teljesen elfogadott, utána meg tucatnév.

Én csak arra akartam kilyukadni (és szokás szerint mindenki lepontozott, mert másképp gondolom), hogy engem nem érdekelne, hogy hány Anna van a játszótéren, ha nekem az a név tetszik. Ő az én gyerekem, nem érdekel, hány Anna van még, mert ő az én Annám (hozzáteszem, fiam van, és nem Annának hívják).

Másrészt pedig nem szoktam odaüvölteni a gyereknek, hanem ha akarok valamit, odamegyek, és megmondom neki. Nálunk ez a szokás.

2014. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
67%
Valljuk be öszintén. Ez az Anna, Hanna, Lili, Bence, Màté vonulat màra màr minden szépségét elvesztette. Leràgott tucatnév lett mindegyik. Ez màr nem a név szépségének kérdése....
2014. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Kamilla
2014. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Hú, rengeteg akad... Például a Zoé és Zorka. Furcsa, de a Lilla az egyetlen felkapott név, ami számomra még mindig nem vesztette el a varázsát. :) Fiúból pedig a Marcellal vagyok így: a gyakorisága ellenére így fogják hívni a fiamat, úgy, ahogy már óvodás koromban eldöntöttem. Egyébként a Zalán és Levente felénk is nagyon gyakori, így kicsit kikoptak a számomra.
2014. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 HanaRed válasza:
70%

Hanna!

Nekem is az a nevem,és UTÁLOOOOOM!

Szivesebben lennék Angéla

2014. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Lili, Hanna, Dorina, Jázmin.
2014. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!