Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A MÁKnál is előre veszik az...

A MÁKnál is előre veszik az embert, ha gyerekekkel megy?

Figyelt kérdés
Az OEP-nél külön sora van azoknak, akik gyerekkel jönnek ügyet intézni. NEkem most 3 gyerekkel kéne mennem a MÁK-hoz, és biztos hogy nem bírják max. 10 percig.

2014. aug. 6. 09:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Soha sehol nem tapasztaltam, hogy a gyerekek miatt előre vettek volna, pedig mindent a gyerekekkel együtt intézek. (nem, sem az oep-nél, sem a mák-nál nincs ilyen)
2014. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Ilyet még énsem éltem meg, bár el sem vártam. Mindent a gyerekekkel intézek, intéztem. 3 hetessel és 2 évessel intéztem a Máknák a dolgokat, vártam 1 órát, de erre készültünk, fel sem merült, hogy előre engedjenek. Azóta kismillió helyen voltunk, NAV, oep, bank stb stb, rendszeresen, mindig kivártuk. Agybajt is kapnék, ha esetleg egyedül mennék és folyamatosan előre engednék a gyerekeseket. Mint ahogy én sem várom el soha, hogy előre engedjen. Megtanul a gyerek várni, ha erre képtelen, mert ilyen is van, akkor ha más nincs szomszéd néni biztos van. De nem lenne igazságos senkivel ha mások kárára folyton a gyerekesek mehetnének előre. Mindenki ismeri a saját gyereke habitusát, tény én is jöttem haza csuron vizesen megizzadva, de így tanulták meg. Ha ez mégsem sikerül hónapok alatt, akkor kell keresni más alternatívát.
2014. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Pedig valahol ez normális lenne.

Mint ahogy átadom a helyet a terhesnek, öregnek, kis gyerekesnek, rászorulónak segítek.


Egyébként engem engedtek már előre bankban is, önkormányzatnál is behívtak, amikor látták hogy rohangál a lányom (márpedig én nem tudom székhez szögezni 5-10 percnél tovább).


De ilyen társadalomban élünk, ez van.

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

2014. aug. 6. 10:21
 14/23 anonim ***** válasza:

Jaj kérdező persze amíg te mész gyerekkel addig normálisnak tartanád, de amikor 2 órája nem kerülsz sorra mert 5 perce érkező anyukák menne be előtted akkor nem vágnál hozzá jópofát az biztos.

Gyereknek is meg kell tanulni várni és nem lesz semmi baja tőle.

2014. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

Üdítő volt látni a 11-kor belibegő anyukát a 8 éves gyerekével, akik rögtön sorra kerültek bőrgyógyásznál, még én negyed 8 óta ott dekkoltam.

A 8 éves gyerek biztos belehalt volna, ha várni kell...

2014. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek, ha egyedül vagyok, én előre engedem a gyerekeseket pl. az üzletben is.

És ha tudtam volna előre hogy így van az OEP-nél akkor nem is akadok ki...

2014. aug. 6. 10:28
 17/23 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem a nyolc évesre gondolok én sem.

Egyébként az orvosnál lehet hogy más rendszer van. A házi orvosnál nálunk úgy van, hogy ha időponttal mész, akkor az időpontodkor behívnak, ha meg nem, akkor várnod kell, míg két időpontos között bejutsz.

2014. aug. 6. 10:29
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, szerinted más nem siet. Lehet valaki épphogy ki tudott szökni a munkából? Lehet a beteg anyját hagyta otthon? Inkább a te nézeteddel van probléma, hogy azt hiszed, mert gyerekeid vannak, már a világ közepe vagy. Most várom a második babám, az első egy igazi energiabomba, soha nem várnám el, mert másnak az idejével nem játszom.
2014. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát kérdező te nagyon rendes ember vagy! Remélem egyszer találkozunk valahol ahol várni kell:)

Én mindig viszek érdekességet a gyerekeknek és igen, nevelem is ezzel, tanuljon csak türelmet. Mindenki siet, ki haza a gyerekéhez, ki a munkahelyre stb. Nyugdíjast, terhest előreengedek, az más, ők rosszul lehetnek. De a gyerekes téma az kiakaszt, a gyerekek egészségesek, üdék is fittek, a többi rajtunk múlik. Ha kisördögök és lehetetlen velük bírni, akkor maradjanak valakinél. Itt vannak más lehetőségek.

2014. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%
Két gyerekkel 5 óra hosszat vártam, 1 és 3 évesek voltak. Mégsem akadtak ki, hogy nem engednek előre. Persze ennyi idő várakozástól már én is kivoltam, de ez van, ezzel jár, tudtam. Gyerekeket meg nevelem, nem rohangálhatnak, ezt szokták meg pici koruktól.
2014. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!