Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "A Down kotos gyereke is...

"A Down kotos gyereke is gyonyoruek. " Azok?

Figyelt kérdés
Most lattam a Facebookon egy cikket, miszerint nem csak az egeszseges gyerekek keszulodnek az iskolakezdesre: Egy Down koros kislanyt nevelo -amugy fenykepesz- anyuka fotosorozatot keszitett, amiben egeszseges es Down koros gyerekek is szerepelnek. Az anyuka egy projectet is letrehozott ""Changing the Face of Beauty" neven. A bekuldott kepeken valamilyen fogyatekossaggal, tobbnyire Down korral elo gyerekek es fiatal felnottek vannak. Most nezegettem vegig oket. Nagyszeru kepek, aranyos gyerekek, de azt nem tudnam a szereplokre mondani, hogy szepek, vagy gyonyoruek. Neked szep egy Down koros kisgyerek, vagy inkabb kedves/bajos/aranyos, stb? (kepek itt: [link]
2014. aug. 13. 13:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
A saját gyerekét minden anya szépnek látja. Lehet, hogy közhely, de nagyjából igaz...
2014. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az oke, nem vitatom. De egy atlagember valoban szepnek latja ezeket a gyerekeket? Mas gyereket, nem a sajatjat.
2014. aug. 13. 13:44
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Valamiért nem sikerült megnéznem az általad linkelt oldalt, de úgy gondolom látatlanban is, hogy miért ne lehetnének szépek? Eleve a szépség relatív. Még egy egészséges ember sem tetszik mindenkinek, mindenkinek a saját felesége, férje, gyereke, kutyája a legszebb. :-) Ezekben a down kóros gyerekekben az látja meg a szépet, aki ismeri őket, mert egy idegen mindegyikben csak a húzott szemét és a lapos fejét látja, de ennél jóval több lehet bennük. Tudod ez olyan dolog, hogy mi minden kínait egyformának látunk, vagy minden indiait.
2014. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
A többsége szép nekem, pl.: itt az indianai Ava kifejezetten szép, cuki, bájos számomra. De több másik gyerek is nagyon szép köztük.
2014. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Na, ezek szerint akkor csak velem van baj :S En csak edesnek, aranyosnak latom oket. Szepnek nem... :(
2014. aug. 13. 13:49
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg azért nem látod őket szépnek,mert benned van a tudat,hogy nem egészségesek.A galériát nekem sem sikerült valamiért megnézni de egyébként én is inkább aranyosnak találom őket.
2014. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én végignéztem a galériát, és szerintem ugyanúgy, mint az egészségeseknél, köztük is vannak bájosak, aranyosak, kifejezetten szépek, sőt, gyönyörűek is :) Mondjuk volt, akiről nem tudtam eldönteni, hogy Down kóros - e, mert teljesen egészségesnek látszott, de írtad is, hogy vannak köztük más fogyatékkal élők is. De én azt hiszem, nem vagyok mérvadó, mert van egy fogyatékkal élő lányom, aki szerintem gyönyörű :) (Mivel speciális suliba jár, van pár Down - os ismerősünk is. Angyali lelkük van... tényleg!)
2014. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és a link végéről törölni kell a )-t, és úgy lehet megnézni :)
2014. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
No, sikerült végül megnézem a képeket. Én láttam köztük valóban szépeket, de arról nem tudok megfeledkezni, hogy ezek egytől egyig művészfotók a legelőnyösebb beállításban. Megnyugvással töltött el, hogy ezek a gyerekek is milyen boldogok tudnak lenni, a testtartásukból ítélve épp olyan normális gyerekeknek tűnnek, mint bármelyik. Csak egy aprócska közös van bennük...
2014. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

A saját szüleinek nyilván szépek.

Én nem mondanám rájuk, hogy azok szegények.

2014. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!