Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "A Down kotos gyereke is...

"A Down kotos gyereke is gyonyoruek. " Azok?

Figyelt kérdés
Most lattam a Facebookon egy cikket, miszerint nem csak az egeszseges gyerekek keszulodnek az iskolakezdesre: Egy Down koros kislanyt nevelo -amugy fenykepesz- anyuka fotosorozatot keszitett, amiben egeszseges es Down koros gyerekek is szerepelnek. Az anyuka egy projectet is letrehozott ""Changing the Face of Beauty" neven. A bekuldott kepeken valamilyen fogyatekossaggal, tobbnyire Down korral elo gyerekek es fiatal felnottek vannak. Most nezegettem vegig oket. Nagyszeru kepek, aranyos gyerekek, de azt nem tudnam a szereplokre mondani, hogy szepek, vagy gyonyoruek. Neked szep egy Down koros kisgyerek, vagy inkabb kedves/bajos/aranyos, stb? (kepek itt: [link]
2014. aug. 13. 13:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Én megmutattam a férjemnek a képeket, de nem mondtam, h betegek és több gyerekre is azt mondta, h szép.
2014. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

a mi családunkban a nagybátyám fogyatékos, és szerintem szörnyű a megkülönböztetés, bármiylen fogyatékkal élő ember ugyanolyan ember, mint bárki más, csak ő nem abban különbözik, hogy az egyik haja szőke, a másiké barna, hanem ő így látja a világot, a másik úgy.

én a képekre azt mondom, amit egy szokványos gyerekekről készült képekre mondanék: volt gyerek, aki tetszett, kifejezetten szépnek vagy aranyosnak láttam, volt, akit nem. de ugyanez igaz mondom, egy bármilyen képgyűjteményre más gyerekekről. szép kezdeményezés, egyébként, hiszen itt mutatkozik emg a leginkább: k ugyanolyanok, mint egy bármelyik másik gyerek. nem mások, nem "rosszak", csak gyerekek, akik azért különlegesek, mert különleges törődést igényelnek (ezt itt a nagyobb fogyatékkal élőkre mondom).

2014. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az embert tényleg a lelke legmélyéről indítja meg egy beteg gyermek. Ők, ahogy más is írta, máshogy élik az életüket, más az értékrendjük, legtöbbször mosolyognak, boldognak tűnnek sugárzik a szeretet róluk és ettől megszépülnek.
2014. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek gyönyörűek. Én ismerek egy kisfiút, nekem ő kifejezetten szép. Kreol bőrű, kék szemű rosszaság.
2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!