Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok az anyukák, akik szerint...

Azok az anyukák, akik szerint a háztartás vezetése, amikor otthon vannak a gyerekkel, és a gyereknevelés olyan nehéz munka, minek vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azzal a mentalitással találkozom itt, hogy gyereket nevelni és kitakarítani mellette kegyetlenül nehéz munka, bele kell szakadni.


Most kifejezetten nem az újszülött babák melletti teendőkről beszélek, hanem mondjuk 1-3 éves gyerekek mellett, akik azért már átalusszák az éjszakát ha éppen nem fáj valamijük és nem betegek.


2014. aug. 17. 11:14
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, hogy máris megérkezett a lepontozó-tábor... aki szerint bele kell halni, az fel van pontozva, aki szerint megoldható, az le... remek.
2014. aug. 17. 11:50
 12/54 anonim ***** válasza:
22%

Ezek az anyukák mit csináltak volna 40-50 évvel ezelőtt? Ha a gyereknevelés, háztartási munka mellett dolgozni is kellett volna valahol? Érdekes, hogy akkor nem síránkoztak ennyit az anyukák.

Nem kell elkényeztetni a gyereket, beosztani az időt, akkor nem csak a gyerekre, a háztartásra, hanem magukra és a férjükre is jut idő.

3 gyerekes anyuka

2014. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, szerintem ez mentalitás kérdése.

Akinek a gyerek előtt sem volt olyan fontos a háztartás, annak ez a gyerek után egy jó kifogás. Hogy azért nincs ideje rendet tartani, mert ott a gyerek. Baráti körben is vannak anyukák, akiknél kifejezetten kosz van és a gyerekre fogják. De ismertem őket előtte is, akkor is koszosak voltak.

Akinek fontos a rend, a tisztaság, az a gyerek mellett is meg tudja oldani.

2014. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodom...


Ma már bepakolod a mosogatógépet, mosógépet, van szárítógép is, vasalni is maximum az ingeket kell, mert mindenben elasztikus szál van és szépen kinyújtva gyönyörűen megszárad egyenesen a kötélen is.

Nem kell tésztát, kenyeret gyúrni, tyúkot kopasztani, csak kivenni a szekrényből a hozzávalókat.

2014. aug. 17. 12:00
 15/54 tetro ***** válasza:
74%

12.00

azért el tudsz képzelni olyan házimunkákat is, amiket nem végeznek el gépek helyetted, ugye? kérlek mond, hogy sikerül magadtól tovább gondolni ezt... mert ha kell felsorolok neked vagy két tucatot.

2014. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
97%

egy gyerekem van, 4 hetet itthon voltam vele a nyáriszünetben mert nincs óvoda. 4 éves...


piszkosul elfáradtam, sokkal könnyebb a munka, kevésbé fáradok el, kevésbé megterhelő és az agyam is egyben marad délután 4-ig, míg a gyerek annyit beszél, hogy már délben elbutulok :)

én nem vállalnék 3 gyereket és maradnék velük itthon, de fejet hajtok azok az anyukák előtt akik bevállalják.


imádom a gyerekemet,érte élek, de nem tudom hova tenni a kérdésed. vagy csak az lehet jó anya aki toppon tud lenni a gyereknevelés-házimunka egész napos körforgásában?

2014. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Tetro légyszi sorold fel! Kérlek!


Ami eszembejut, az a főzés, felmosás, porszívózás (bár a robotporszívó a nagyját eltünteti), portörlés. Ezek egy 130 m2-es házban úgy heti 2x2 órát vesznek igénybe nálunk. Mármint az utóbbi kettő, a főzés az egy más kérdés. Emellett van még a wc, kád, mosdókagyló pucolása, de mivel ezt minden használat után letörlöm, megközelítőleg 10 perc tisztítószerrel is.


Te hogy csináltad meg a gyerekek előtt, munka után? Akkor nem volt fárasztó?

2014. aug. 17. 12:20
 18/54 anonim ***** válasza:
86%

Kitértél a kérdés elől, de így is egyértelmű, hogy nincs gyereked. Nézd még nekem sincs, de már így is felhúztam a szemöldökömet a kérdésednél ezen a részen: "hanem mondjuk 1-3 éves gyerekek mellett, akik azért már átalusszák az éjszakát ha éppen nem fáj valamijük és nem betegek" Arra nem gondolsz mondjuk, hogy egy ekkora gyerek viszont már nem olyan, hogy lerakod és ott marad? Lehet, hogy az éjszakát átalussza, de azt te is, viszont nappal mikor neked is dolgod van, a gyerek meg sem áll.


És a gépesítés meg nem azt jelenti, hogy nincs vele dolog, meg mindenkinek van. Pl. írod itt, hogy csak bepakol a mosogatógépbe, hát nekem nincs mosogatógépem, mert akármennyire is szeretném meg még telik is rá, nem tudom hova tenni, mert túl kicsi a konyhám. Még egy 45 centishez is.

Ráadásul pont most van az a "trend" most jönnek rá az emberek, hogy pl. a táplálkozásnál is sokkal jobb, ha nem bemégy a tescoba, hanem végig mégy piacon, hentesnél tök tudja hol, és otthon készíted elő, csinálod meg, termeszted stb. Ahelyett, hogy kinyitnád az üveget, vagy levennéd a polcról az agyon adalékozott, ilyen-olyan szarokat. Lehet, hogy ugyan nem kopasztok csirkét, de nem tart rövidebb ideig nekem sem elautózni a forgalomban, megvenni, beállni a sorba hazaautózni, mint nagyanyámnak kimenni a háztól 20 méterre lévő tyúkudvarba, elkapni egyet, elvágni a nyakát és megkopasztani. Sőt, nekem az egész családom vidéki, ők egy-egy napot szánnak rá arra, hogy disznót csirkét vágnak és utána fél évig csak a fagyasztóládból szedik ki, ami akkora mint a fél fürdőszobám és nem tudnám azt se hova tenni.. Nekem meg rendszeresen fél napom rámegy a bevásárlásra.


Ezt annyira bírom, mikor valakinek ilyen csőlátása van, hogy az ő ilyen és el sem tudja képzelni, hogy másé meg olyan. Meg mintha ma mindent a manó csinálna, csak azért, mert modern világban élünk semmi sem telhet időbe. Na persze.

2014. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, én nem szoktam titkolni, hogy utálok házimunkázni, de megcsinálom, mert a mocskot meg a rumlit még annál is jobban utálom. Mosogatógépem nincs, mert a jelenlegi lakásban nincs hova tenni. Rengeteg időmet veszi el a mosogatás, nem is szeretem, de meg kell csinálni, ez van. A nagyobbik fiammal is jól jártam, mert mióta képes helyváltoztató mozgásra, azóta folyamatosan ön- és közveszélyes dolgokat művel. Mellette van még két gyermek. A pici gyerekek mindig is fárasztottak, de mivel nehéz 10 évest szülni, örökbe fogadni meg soha nem szerettem volna, ezen is át kell jutni. Én pl. tudom magamról, hogy nem vagyok a kisfeleség-szuperanyu típus, ezért nyugodt lelkiismerettel utálom a háztartást meg a hisztiző vinnyogó korszakot. Majd ha már nagyobbak lesznek, és én is azzal foglalkozhatok, amit szerettem, szeretek, akkor abbahagyom a szenvedést. De addig is igyekszem úgy, hogy mást ne zavarjak vele. Igenis fárasztó, leterhel, megvisel. De a fentebb írtak miatt vállaltam őket mégis, önként, dalolva, tudva azt, hogy az első pár év maga lesz a pokol. Az én szempontomból legalábbis.
2014. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 tetro ***** válasza:
78%

12.20

nincs gyerekem. csak van bennem empátia.

és látom azt, hogy egy 130nmes ház hétvégi kitakarítása (gépek ide vagy oda) egész napba telik hétvégente. És akkor ha gyereked van, akkor még napi háromszori étkezés, bevásárlás, csekkek befizetése, gyereket iskolába vinni, délután tanulni vele, törődni vele csak úgy, kutyát levinni, konyhát kitakarítani, mosogatógépből elpakolni, kiteregetni, stbstb... számodra ezek elképzelhetetlenek?

2014. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!