Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyagiakat figyelemebe...

Az anyagiakat figyelemebe véve ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Már hetek óta azon agyalunk a párommal, hogy hogyan tovább..


Én decemberben leszek 24 éves ő pedig februárban tölti a 30-at. 6 éve tart a kapcsolatunk és ebből több mint 2 éve élünk együtt albérletben (1 szobás).


Problémánk elsősorban az anyagiakkal van. Mindketten dolgozunk, a párom havi nettó 120 ezret + cafetériát kap, én pedig nettó 77 ezret + cafeteria + egy évben 3 alkalommal prémium, ami nettó 145 - 165 ezer ft / alkalom.


Amióta én is dolgozom saját lakásra gyűjtünk, eddig sikerült eltennünk 3 millió forintot és legalább még 4 évig kellene spórolnunk ahhoz, hogy itt a fővárosban tudjunk venni egy 1.5 - 2 szobás hitelmentes lakást és addig tuti, hogy nem tudunk gyermeket vállalni.


Ti hogy döntenétek egy ilyen helyzetben?


Kivárnátok ezt az időt és csak a saját lakás után vállalnátok gyermeket, vagy inkább keresnétek egy nagyobb albérletet, bevállalnátok a babát hamarabb és elfogadnátok, hogy csak kb 10 év alatt tudnátok összekuporgatni a saját lakáshoz szükséges pénzt?


Az első esetben ami problémát okoz az maga a 4 év, rettentő sok időnek érzem és nem tudom, hogy ennyi idő alatt mennyit fognak emelkedni a lakás árak, a másodiknál viszont vonzó, hogy egy nagyobb albérletbe bármikor jöhetne a baba, itt viszont ami hátrányt jelent az a bizonytalan lakhatás.


Esetleg még egy köztes verzióra gondoltunk, hogy összegyűjtünk 5 - 5.5 milliót és ehhez veszünk fel valamennyi hitelt..


Nagyon nehéz jól dönteni, ezért kíváncsi vagyok mások véleményére is. :)


2014. aug. 19. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi annak idején albérletben voltunk. Szerettünk volna már babát, és addig addig agyaltunk, míg találtunk egy olyan kis házat, amit hitelre megvettünk. Tök jó volt minden, mert annyi votl a törlesztő mint előtte a bérleti díj az albérletben. Aztán telt múlt az idő és felkúszott a törlesztő az égbe. Eladtuk a házat, végtörlesztettünk, vettünk egy olcsóbb nagyon felújításra szoruló házat. Két év alatt tudtuk megcsinálni hitel nélkül. Addig albérletben voltunk 2 gyerekkel. Én a helyedben lehet hogy inkább várnék, mert nekünk nagyon rossz volt hogy az a havi x összeg csak úgy "kirepül" az ablakon a hitel törlesztőre. Mert ha gyerekkel otthon vagy, nem keresel annyit eleve a gyerek is többe kerül, kevesebb pénzből kell több kiadást finanszírozni. Boldogabbak lennétek ha előbb lenne egy saját kp-s házatok,és csak a számlákat kell fizetnetek, mint azt hogy még törlesztő x évig, meg számlák, plusz a bébi mellett minden. Mi mióta beköltöztünk a saját kp-s házunkba azóta vagyunk nyugodtak. eddig egy nagy görcs volt az egész életünk. Ha megbetegedett a gyerek, már szorongtunk, hogy akkor egy számlát halasztani kell, pedig mi több pénzből élünk mint amit te leírtál. Sokba van egy baba, és ha még hitel is jön vagy bérleti díj hozzá..... szerintem próbálj meg türelmesnek lenni és várd meg hogy meglegyen a saját kp-s házatok. Gondolj vissza, az a 6 év is olyan gyorsan eltelt, nem? Ez a négy már mit számít! A jövőtök a fontos, nem az a gondolat, hogy én most babát akarok.... a gyerkőcnek is jobb lesz, hidd el.
2014. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű lenne a döntés, mert nem is szerettem volna még 24 évesen szülni, illetve nekem fontos volt az is, hogy amennyire lehet alapozzuk meg a baba előtt a család jövőjét.

Én a helyedben várnék még pár évet, mert van értelme. Nagyon ügyesen tudtok spórolni, belátható időn belül van lehetőségetek lakást venni. Nekünk már van gyerekünk, én már tudom milyen költségei vannak. Hát... Ha nem fogtok sokkal többet keresni, akkor baba mellett már nem nagyon fodtok tudni félretenni. Akkor meg nem nagyon lesz esélyetek saját lakásra és az albérleti díjat is nehezebb lesz fizetni. Persze sokan élnek gyerekkel albérletben. Azt is meg lehet oldani.

2014. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha reális esélyetek van 4 év múlva saját lakásra,akkor várnék.Vagy esetleg 2 év múlva teherbe esel,és azt az 1-2 évet kibírjátok egy szobában,majd mehettek sajátba.
2014. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy várnék, míg összegyűlik a pénz, vagy a köztes megoldás és akkor gyerek.
2014. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok és örülök, hogy saját tapasztalatokat.


Teljesen igazatok van, eddig is ez alapján haladtunk, csak az utóbbi időben teljesen megbolondultunk és próbáltunk megoldást találni arra, hogy hogyan is tudnánk rövidíteni ezen a 4 éven. Néha azért jót tesz az ember agyának az, ha mások véleményét is hallja, ad egy löketet a továbbiakhoz. :) Azt hiszem ezt a pár évet a legjobb ha még kettesben töltjük, összespóroljuk a szükséges összeget, közben pedig egy-egy nyaralás alkalmával közös élményeket gyűjtünk.

2014. aug. 19. 08:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a francba tudtatok ilyen fizetés mellett albérletben pár év alatt 3milliot félretenni?? Nem kötözködésből kérdezem de áruld el a titkod! A kérdésre válaszolva én még várnék 1-2évet addig spórolás tovább, akkor már jobban belátható a hátralevő idő, és az elején elvagytok a pici babával a pici albérletben. Nagyobb albérletre biztos nem költenék.
2014. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi titok. :) Amikor összeköltöztünk, a páromnak volt 1 millió forint megtakarítása amit direkt erre gyűjtött össze, én pedig 2 éve dolgozom, mindkét évben 1 milliót tudtunk megspórolni.


Általában olyan havi 140 ezer körüli összegből kijövünk.


50 ezer az albérlet, 25-30 a rezsi télen-nyáron mert tavaly óta folyamatosan kell fizetnünk a fűtésre is (hamarosan lecserélik a házban a kazánokat mert már öregek), bérlet 10 ezer, üzemanyag kb 15 ezer, az élelmiszerek pedig általában kijönnek 20-25 ezer forintból + az erzsébet utalványból amit kapunk ez összesen 13 ezer.


Itthon főzök mindig és a reggelit is itthonról visszük.

Ezen sokat lehet spórolni. Igazából csak annyi, hogy megnézem mit veszek meg, zöldség-gyümölcs mindig van itthon, minden héten kerül az asztalra hús vagy hal, tehát nem tésztákon meg főzelékeken élünk hanem próbálok változatosan főzni és süteményt is készítek általában hétvégente.


Gyógyszert, tisztálkodószereket stb egészségkártyára szoktunk venni, öblítőt, mosóport, mosogatószert, pedig általában kapunk a nagymamámtól így arra nem költünk.


Ha kell ruhát vennünk akkor arra még elmegy pluszban 15-20 ezer forint, de ugye ez se havi szintű kiadás, tehát ez se olyan jelentős.


Mindent összevetve nagyjából 230 ezer forintból + a cafetériából gazdálkodunk, amiből havi szinten ha el is megy az a 140 ezer körüli akkor még marad belőle.


Tény, hogy nyaralni nem voltunk az elmúlt 2 évben, csak kirándulni, állatkert stb.. Jah, meg a párom néha túlórázik, azt is 3 havonta fizetik ki, ez olyan 15 ezer körüli összeg. Azt hiszem nagyjából ennyi. :)

2014. aug. 19. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert én is ebben a dilemmában vagyok. :) De gratulálok teljes szìvembõl nektek, hogy ilyen okosan éltek. Jó érzés volt ezt olvasni, hogy vannak olyanok, akik nem szórják a pénzt, csak azért mert van. :) Persze, tudom ez nem szâmìt magad keresetnek, de ahonnan én jövök igen. Sok sikert, akárhogy is döntötök.
2014. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Átbeszéltük a dolgokat és várunk még, mert akkor leszünk a legnyugodtabbak ha a lakás kérdés megoldódik. Addig pedig elmegyünk 1-1 alkalommal nyaralni és tartunk egy picike esküvőt a szűk családdal, hogy mire tényleg eljön a gyermek vállalás ideje minden olyan legyen mint ahogy azt elképzeltük. :) Sajnos tudomásul kell vennünk, hogy nemcsak a mi éppen aktuális vágyainkat kell szem előtt tartanunk hanem arra is kell gondolnunk, hogy a jövőben akár a gyermeknek is könnyebb legyen.


Sok sikert nektek is kedves utolsó, kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan azt szeretnétek!


Néha elszoktam olvasni a régebbi kérdéseimet amikor eszembe jut, na majd ide is biztos visszatérek pár év múlva és lehet, hogy addigra már csak mosolyogni fogok a jelenlegi "problémán"... :)

2014. aug. 20. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!