Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van vagyis volt közöttetek...

Van vagyis volt közöttetek olyan kismama akinek az anyukája és a család a terhesség utolsó pár hetében, napjában egyáltalán nem telefonált, nem érdeklődött a hogylétetekről?

Figyelt kérdés
Nem igazán felhőtlen a viszonyom az anyukámmal, de rosszban sem vagyunk...de pont a mai napra vagyok kiírva és utoljára augusztus 8-án beszéltünk telefonon.Fel sem hív,sms-t sem ír hogy ugyan hogy vagyok,vagy megszültem-e már?Nekem ez megalázó,mert úgy gondolom egy édesanyának ez kötelessége lenne.Egy szem gyermek vagyok,nincs testvérem és egy baba érkezése nagy és vissza nem térő dolog egy nő életében, egy nagy esemény.Persze nem azt akarom hogy állandóan hívogasson, de elég rosszul esik hogy a hogylétemről sem érdeklődik.Igaz ma nem szültem meg, de bármikor szülhet egy nő előtte is napokkal,hetekkel.Mit szóltok ehhez?Voltatok ilyen helyzetben?Ezek után a baba születése után hogy számíthatok rá??

2014. aug. 21. 17:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Tudod édesanyád a hanyagságával megtanított legalább egy dologra: hogy milyen anya ne legyél. Az ilyen szülő csak abba nem gondol bele, hogy ő is lesz egyszer idős és lehet, hogy senki nem fogja megkérdezni, hogy miben segíthet. Persze ilyenkor a gyerek a hibás, mert nem törődik a szülővel. Nagyon sok ilyen embert ismerek. Sírnak-rínak, hogy nem törődik velük a család. Csak azt felejtik el, hogy miért. Próbáld meg ezen nem emészteni magad, mert nemsokára ott lesz egy kis csoda a kezedben és minden bánatod elmúlik. Míg nem született meg a kislányom, ezt az érzést sose éreztem. Anyukádat pedig sajnálom. Nem tudja miről marad le. Anyukám és anyósom számolták vissza a napokat és azóta is unoka függők. Nem tudja mit veszít. Ne foglalkozz semmivel. Aludj sokat :D, és lazíts, mert nemsoká nem lesz egy nyugodt és szabad perced se :D

2014. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Szia utolsó!2 órája telefonált anyukám, de nyilván azért mert tegnap írtam neki sms-t.Azzal magyarázta a nem hívását, hogy azt hitte én hívom vagy valamiért megharagudtunk rá a férjemmel.Tudta nagyon jól hogy költöztünk 2 helyről is,mert Bp-en van egy garzonunk és vidéken 220 km-re még egy lakás,szóval 2 helyről költöztünk az elmúlt hetekben, felújítottunk és az egész napunk úgy be volt táblázva hogy alig aludtunk.Párom napi 10 órát dolgozik én táppénzen vagyok 1 hónapja, de egész napokat takarítottam és segítettem a felújításban nagy pocakkal.Mindezt tudta...nem is értem.Ma mikor felhívott azt feszegette hogy biztosan császározni fognak mert túlhordom.Neki súlyos gerincferdülése van és a szeme rossz,ezért őt császározták és szinte kárörvendően drukkol hogy engem is császározni fognak biztosan mert ő mondja.Nem álltam le vitatkozni,ráhagytam mondjon amit akar.Igen,azt többször emlegeti hogy ha megöregszik 1 pohár vizet nem fog kapni tőlem-nem is értem honnan veszi ezt-amikor nálunk van nem igazán eszik a főztömből,kitehetem szívem-lelkem.Már többször megcsinálta ezt.A párom édesanyja az ő nászasszonya vagyis ahogy Erdélyben mondják anyatársa nem szimpatikus neki és az anyósom hiába küld savanyúságokat, több üveg lekvárt,paradicsomot(befőttet)nem eszik belőle,hanem undorral beleszagol.Szóval elégedetlenkedik,nem eszik nálunk pedig elhiheted hogy tisztaság van és nem főzök rosszul.Ő sajnos ilyen.S tényleg igazad van hogy sokan nem segítik a gyermeküket nemhogy anyagilag,hanem még lelkileg sem és idős korukban meg ki vannak akadva ha a gyermekük nem áll haptákban, nem segíti és akkor ő a legnagyobb szemét a világon(gyerek) pedig ő aztán mindent megtett-mondják sokan.
2014. aug. 22. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!