Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nálatok a...

Mennyire fontos nálatok a gyerek pénzügyi nevelése? Milyen konkrét módszereket használtok, ha igen?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 16:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És általában gazdasági ismereteket (nem a tananyagi banküzemre vagy számvitelre gondolok, hanem a mindennapi dolgokra) mennyire helyezitek előtérbe?

Gondolok itt a hitel, kölcsön fogalmára, ehhez való hozzáállásra, későbbi (nagykorú) ilyen jellegű ügyletekre való felkészítésre? Megfelelő életkorban a kamatszámítás, stb tényleges megismertetésére?



Egyébként a kérdés azért ötlött fel bennem, mert egyrészt bankban (back-office) dolgozom, ezért az átlagnál mélyebbek az ismereteim, másrészt fórumokon felnőtt emberektől olvasok olyanokat hitelezés témakörben, hogy hajam égnek áll.

Ezekben az esetekben feltételezhető, hogy alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában és úgy ugrottak bele néhányan jelentős eladósodásba.

2014. szept. 3. 11:19
 12/14 Pénzpedagógus válasza:

Mivel Pénzpedagógus néven vagyok itt, talán sejthető, hogy nekem ez a szakmám, és egyértelmű lesz a válaszom... :)


Van rá saját módszerem is, de nem írom le, nem linkelem be, mert kivág az admin. :)


Egy biztos: többféle eszköz is van, ezek közül a legfontosabb a zsebpénz - már ha nemcsak elköltésre adják. (Elkölteni mindenki el tudja a pénzt, de ha a zsebpénzen keresztül meg tudod tanítani a gyereket a beosztásra és a megtakarításra, akkor már nyerő vagy!)

2014. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Pénzpedagógus válasza:

Igen, a banki, biztosítási, fogyasztóvédelmi ismeretek szintje enyhén szólva gázos... Nem csoádlkozom, ha égnek áll a hajad, néha nekem is szokott.


Gyereknél is lehet ezt tanítani - méghozzá játékosabb keretek között, erre jó a Papabank/Anyabank (erről írt David Owen: Papabank című könyvében, a Bagolyvár adta ki, érdemes elolvasni - igaz, ő elsősorban a megtakarítások ösztönzésére ajánlja, de simán lehet használni arra is, hogy a hitelfelvételt lehessen szimulálni. A módszeremnek ez is része.) Ebből simán megtanulja, hogy a kamat az megy ide is, oda is, hogy van futamidő, sőt még a kamatperiódust is el lehet magyarázni, a különböző kapcsolódó költségekről, amik kitöltik a THM-et, már nem is beszélve.


Az sem árt, ha a gyerek, ha már kicsit nagyobb, elmegy a szüleivel a bankba ügyet intázni, vagy a saját bankszámlája megnyitásánál is ott van, és látja, kitől, mit lehet, kell kérdezni és hogyan. (Sőt egyáltalán azt, hogy lehet kérdezni!!!)

2014. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a gyerekeim keresményét szoktam megduplázni. Tehát amennyit kerestek pl nyári munkákkal, stb, ugyanannyit én is tettem a számlájukra. Így megtanulták becsülni a munkát is, a pénzt is.

55F

2014. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!