Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy bentlakásos...

Van olyan, hogy bentlakásos óvoda és általános iskola?

Figyelt kérdés
Tehát ahonnan csak hétvégén jön haza a gyerek?
2014. szept. 18. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még van ilyen.Családsegítőben, gyámügyön megmondják.
2014. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen.
2014. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Speciális általános iskolák ilyenek, ahol sok gyerek vidékről jár.
2014. szept. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
van az 5 kerületben is van egy az tuti mert egy ismerősöm gyereke oda jàr.(pedig az 5 kerületben laknak csak az anyja nem bir vele és ha nem lakna benn nem járna iskolába.
2014. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zabmester ***** válasza:
Akad, bár nem sok, de van néhány olyan ovi, ahonnan csak hétvégén mennek haza a gyerekek, és diákotthonos iskolák is vannak, bár tény, hogy ezek általában speciális általános iskolák.
2014. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért az durva szerintem, hogy ovis és kisiskolás korú gyerekek nem otthon laknak. Nekik még szerető családi környezet kell, nem egy bentlakásos :(
2014. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zabmester ***** válasza:
Nem is véletlenül kerül egy gyerek hetesoviba, vagy bentlakásos iskolába, hanem mert otthon általában nem megfelelőek a körülmények. Vagy persze a másik eset, hogy tényleg olyan speciális szükségletei vannak a gyereknek, amit a lakóhelyén nem tudnak megoldani, csak más településen.
2014. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Franciaországban élnek a rokonaim és ott teljesen elfogadott, hogy 4-5 éves kortól bentalákos iskola előkészítőbe járnak a gyerekek. Igazából nem tudtam kivenni, ennek mi értelme, mert egy vagyont fizetnek érte a szülők. Persze, mindent megkap a gyerek, anyagilag semmiben nem szenved hiányt. A rokonok azt mondták, hogy hamar szocializálódik a gyerek és ez gyakorlatilag olyan, mint egy nagy család. Arról bezzeg nem beszéltek, hogy ez nekik, szülőknek mennyire kényelmes, hiszen gyakorlatilag csak a hétvégén kell a gyerekkel foglalkozni. Én nem tudom, hogy hova tűnik el lassan ebből a világból a családi szeretet és harmónia...Oké, hogy hamar megtanulják a gyerekek a közösségi normákat, nah, de a családi értékekkel mi lesz? Nem hiszem el, hogy mindent elég anyagiakkal elintézni, hogy jó helyen van a gyerek és kész, mert egy ilyen helyről mindenképpen hiányzik a szerető anya és a szerető apa. Az, hogy este összeüljön a család és beszélgessenek, hogy legyen egy-két kedves, őszinte szavuk egymáshoz, hogy a gyerek azon kívül, hogy tartozik egy adott közösséghez, érezze, hogy van egy kisebb, összetartó közösség is, ami szereti őt. Ez így csak olyan "passzoljuk le a gyereket" érzést kelt. Persze, ha otthon totál elviselhetetlen körülmények uralkodnak, akkor ez a legjobb megoldás.
2014. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:

Nem tudtam, hogy ennek egyes külföldi országokban van ilyen "elit" változata. Viszont azért ez nem mai jelenség, elég csak arra gondolni,hogy pl. az angoloknál teljesen bevett szokás volt valaha, hogy a gyerekeiket bentlakásos iskolákba küldték azok, akik ezt megtehették, és előtte sem a szülők nevelték, hanem javarészt a dadusok, gyereklányok, nevelőnők. Sőt, ez Magyarországon sem volt másként a tehetősebb családok esetében. Egyszerűen úgy voltak vele az emberek, hogy ez a szokás, ez a normális, na meg volt egy olyan hozzáállás is, hogy a nevelést szakemberre kell bízni, mert a szülő nem az. De akkoriban eleve nem is volt ekkora kötődés szülő és gyerek között általában, a gyerekek magasabb számú halandósága miatt.

Furcsa ugyan, hogy a mai napig van olyan ország, ahol bevett szokás már ilyen kicsi korban bentlakásos iskolába küldeni a gyerekeket, de azért nem gondolom, hogy ez növekvő tendenciát mutatna.

2014. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!