Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem adták be, mert nem...

Akik nem adták be, mert nem akarták, vagy nem szeretnék beadni bölcsődébe a gyermeküket, miért?

Figyelt kérdés
Megkérek mindenkit, hogy ne pontozzon le senkit!

2014. szept. 26. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Én azért nem adtam be, mert jött a kistesó 20 hónapos korában. Úh még 2 évig marad itthon, utána ovi.

Amúgy meg lehet bekerült volna, mert a 28 ezres gyes elég csekélyke. :S

2014. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Mert szerintem kicsi hozzá. Még nem is tudja annyira kifejezni mit szeretne, idegen neki a környezet. De nálunk a férjem van a fiunkkal itthon 7 hónapos kora óta. Ez nekünk így megfelel. 3 évesen majd oviba megy, bőven elég lesz akkor "elválnia" tőlünk. Az én környezetemben az én korosztályomban mindenki 3 évesen ment oviba, és előtte nem voltunk bölcsisek, mégis megtanultunk emberek között viselkedni stb. Ennek ellenére én megértem, ha valaki bölcsibe adja a gyereket, mert anyagi megfontolásból muszáj.
2014. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
2 év van a gyerekeim között, a nagyobbikat eszem ágában sem lett volna beadni, minek, itthon voltam gyeden a kicsivel. A kicsinek már menni kellett bölcsibe, mert nem engedhettük meg magunknak, hogy egy évig csak gyesen legyek itthon, de a vele való tapasztalat is csak megerősít abban, hogy erre igazából semmi szüksége egy 2 év körüli kisgyereknek. Jár, mert muszáj, tanul is sok hasznos dolgot, mondókákat, egyedül öltözik 2,5 évesen, de ezeket elhalványítja, hogy mennyire gyötrődik, itthon sír éjjel-nappal, és elég szófogadatlan is lett. A bölcsiben nem sír, nagyon jó kislány, de nem szól egy szót sem (itthon be nem áll a szája), és nem játszik a gyerekekkel, mert ennyi idősen még nincs igénye rá. Ha nincs az anyagi szükség, bőven ráért volna ő is 3,5 évesen elkezdeni az ovit, ahogy a bátyja.
2014. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Bölcsis gondozónéni vagyok, tehát a másik oldal, remélem nem baj, hogy leírom a tapasztalataimat :)


15-ből 14 szülő anyagi okok miatt adja be a csemetéjét, de azért akad kivétel, mikor úgy gondolja, közösség kell a gyerkőcének, mert otthon már "unalmas". Ezt valaki furcsállja, pedig, jól csinálva nincs ezzel gond. Gondolok itt arra, hogy mondjuk heti 2-3 alkalommal jön, fél napra. Van gyerek, aki tényleg élvezi, és jót tesz neki.


De sok minden más is meghatározza, hogy bölcsiérett-e valaki. Nem is tudják sokan, a következetesség mennyit számít az elszakadás során, vagy hogy vannak-e tesók, és még sorolhatnám. Ezért hát azt mondom, akinek muszáj beadnia, ne aggódjon feltétlenül. Ha mellette tartalmas az együtt töltött idő, ha a gyerek már igényli a közösséget, stb, akkor sülhet el nagyon jól. Természetesen van ellenpélda is, ezt még sokáig fejtegethetném, de elsősorban azokhoz az anyukákhoz szólnék, akiknek fáj a szívük, hogy anyagi okokból be kellett adni:


Ha jó bölcsit választottatok, és mellette az esték, hétvégék tartalmasak, akkor nem lesz nagy baj! Csak ne lássa a picur anyán, hogy megviseli, mert akkor automatikusan ő is szorongani fog.

2014. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A lányom most 27 hónapos, és mi nekem is nagy gondot okozott, hogy mi legyen. De végül az GYES mellett döntöttünk. Egyrészt a korábban felsorolt oko miatt (gyermek-anya kötődés), másrészt mert mivel kereskedelemben dolgozom,itt nem fognak tudni vagy akarni visszatérésemkor családbarát beosztást bitosítani. Nemhogy egész nap nem találkoznánk a lányommal, de lennének olyan napok, amikor egészen későn érnék haza.
2014. szept. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat. Sajnos a lepontozó visszajött ,kár, hogy ilyenkor nem lehet látni, ki is volt az. :(
2014. szept. 27. 11:19
 17/21 A kérdező kommentje:

Bár a 14-es válaszolónál megszűnt a pontozás, lehet ő volt az.


Visszaértve a témára: nekem már van egy nagyobb gyermekem és egy kicsi és most érzem azt, hogy nagyon jól döntöttem akkor, amikor nem adtam be. Iszonyat gyorsan eltelt a 3 év és rengeteg minden kaptam tőle itthon, játék, szeretett formájában és másrészről meg sikerült látnom fejlődésének minden egyes részletét, semmiről nem maradtam le és ezt nagyon nagyon élveztem.

:)

a gyes időszak nekünk is bejött, olyankor jobban odafigyeltünk a költésekre, de hála már elmúlt.


Köszönöm a válaszoatk

2014. szept. 27. 11:22
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen, vigasztalom az anyukákat, de azért lepontoztam mindenkit. Remek logika -.-
2014. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Off: 14-es, szerintem nagyon jókat írtál, én felpontoztalak. A kérdezőtől pedig nem volt túl kedves, sem túl okos (finoman szólva) a reakció. :/ Így akarjon valaki segíteni!
2014. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A lepontozások egészen addig tartottak, amíg a gondozónő nem válaszolt. Őt nem pontozta senki, pedig nem telt el túl sok idő a két válasz között. Nyilván egy gondozónő nem fog azokkal egyetérteni, akik nem akarják beadni a gyermeküket a bölcsődébe, mert ő bölcsődei dolgozó. Nekem tök egyértelmű, annak ellenére, hogy ő vigasztalt itt mindenkit, amivel egyetértek, de...

Sajnálom, de én biztos vagyok ebben, és szerintem nem tévedek. :)


na de mindegy, nem ez a lényeg, ez már tényleg mellékes ügy.

2014. szept. 27. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!