Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom 10 éves és teljesen...

A lányom 10 éves és teljesen kíborít. Bővebben lent. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve vannak vele gondok.Tudni kell ,hogy külön élek az apjától és új párom van de ez már 5 éve így van de nem az elejétől vannak gondok.Eleinte csak a hisztijei voltak gyakoribbak egyszerűen se büntetés se verés se szeretet semmi nem segít.Az iskolában is sokszor gond van vele.Voltunk pszichológusnál is amikor egyzser kijelentette ,hogy költözne az apjához ez volz az utolsó csepp a pohárban.Nem akarom elveszíteni az apja külfölfdön dolgozik a feleségével lenne.Na meg hát a nevelési elveink is nagyon különböznek hiába is próbáltam vele beszélni.Ott náluk a lányom azt csinál amit akar szilveszterkor discoba vitték.A pszichológus azt mondta semmi hgond nincs vele csak a pót apukájával nem találják a közös nevezőt!!DE!! Amióta nem járunk még rosszabb lett a helyzet dührohamai vannak.Tegnap és tegnap elött egy angyal volt mindent megcsinált.Ma meg már úgy jött be az ajtón ,hogy hozzászóltam és üvöltöt mert nemt mondtam egy kérdésére..kb 10 percig szó szerint örjöngött és azzal fenyegetőzött hogy kiugrik az ablakon. mikor mentem a szobájába ép az ablakot nytogatta....Aztán elbeszélgettem vele elmondta hogy az iskolában csúfolták..megnyugtattam azt hittem minden ok de rá 2 órára szóltam neki még kellene olvasnia újabb dühroham utál élni bárcsk meghalna az öccse már nem öccse és en se vagyok az aníyja....Mit csináljak???? Már nincs ötletem mit csináljak...Segítsetek!!!
2010. jan. 21. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az az erzesem hogy rad egy szeretö es megertö anyukara van szüksege.Probalj neki szeretetet adni es megertest,nyisd ki füled, vedd eszre ha bantja valami de ne faggasd csak szeretgesd meg rendszeresen.
2010. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat a verès tènyleg nem fog segiteni!
2010. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A második válaszolónak... Nem verem a gyereket ha erre gondolsz,de már megesett sajnos ,hogy elvesztettem a türelmem....El nem tudjátok képzelni azokat a műsorokat amit levág :(:(:(

2010. jan. 23. 09:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Most meg fogsz rám haragudni, de akkor is leírom: Egy gyerek szinte az anyja "tükörképe". Valami elromlott két éve. Emlékezz rá mi volt az.
2010. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet, hogy csak el van kényeztetve? Rájött, hogy "különleges" helyzetben van, és simán visszaélhet vele? Mivel másképp nevelitek Te és az igazi apja, szerintem csak próbálgatja a határait. A gyerekek nagyon okosak, légy hozzá nagyon türelmes, beszélgess vele sokat és szeresd nagyon.

Az is lehet, hogy csak azért csinálja a műsorokat, mert tudja, hogy kiborít vele.

Előbb utóbb elmúlik ez az időszak is.

2010. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sok elgondolkodtató dolog van abban, amit leírtál. Már az első mondatban azt írod téged kiborít. Amikor veszélyeztetve érezted magad, hogy el akar tőled költözni, pszichológushoz vitted. Azt is írod, nem akarod elveszíteni. Már ne is haragudj, de eddig ez elég önzően hangzik. Olyan, mintha a gyereked helyett a magad nyugalmával lennél inkább elfoglalva. De lehet, tévedek.


Az elején azt írod, van új párod, de a közepén pedig arra hivatkozol, hogy már nem jártok. Most akkor van, vagy nincs? Azt is írod, hogy a gyerek üvöltözött veled, őrjöngött, és fenyegetőzött, mert nemet mondtál. Vajon honnan vette ezt a viselkedésmintát? El kéne gondolkodni rajta. Aztán végül elbeszélgettél vele, mire ő megnyugodott, hogy meghallgatod őt. A gyerekek 10 éves koruktól kiskamaszkorba belépnek, rendkívül érzékenyek. Vajon hogy kérted (?) tőle, hogy olvasson? Az, hogy „szóltam neki még kellene”, nem hangzik túl kedvesen.


Nem bántani akarlak, csak ezeken gondolkozz el kicsit, hátha segít.

2010. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

nem értem mit zengtek a szeretetről!!!!!!!!!nem hiszem hogy ez a gyerek nem kap szeretetet. Igen sokszor az segit ha kicsit bütetést kap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!és megverni sem rossz ötlet,de nem agyon verni.

egyszerűen szerintem sokat figyelsz rá!!!!!!!!!!!!!!!!!!mert fölöslegesen nem hisztizik egy gyerek...

2010. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy gyerek tényleg nem fölöslegesen hisztizik főleg nem egy 10 éves!szerintem te olyan kor oda figyelsz rá. Na és azt hogy aztmondja hogy nem vagy az anyja na ezt már nem szabad hagyni!!az sem lenne rossz ötlet ha apjánálislenne 1 hónapot és mivel az ottani nő nem az anyja nem is fogja úgy szeretni mint te és rájön a dolgokra.!szerintem csak ez segitene. de ne 1 hétre menjen ki...
2010. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
82%
Hát ha most visszagondolok 3 évvel korábbra, akkor el kell szégyellnem magamat. Ordítottam az anyámmal(!), hisztiztem minden nap, hogy én ezt akarom, de tanulni nem akarok. Nem akartam jó lenni, mert a nyolcadikosok olyan menők voltak a rossz viselkedéssel. Az osztályban már első óta MissRöfinek csúfoltak, mert kiskoromban volt egy kisebb balesetem és ezért az orrom máshogy áll, mint kellene. De ebből a borzalmas, kibírhatatlan korszakból kinőttünk. Most hetedikesek vagyunk. Egy tökéletes közösség. Mindenki, mindenkinek a barátja, senki nem csúfol senkit. És csodák csodájára. Most, hogy nagyobbak lettünk, tanulni akarok, jó akarok lenni, nem úgy, mint a mai nyolcadikosok. Szerintem ez csak egy rossz korszak amit a lányod ki fog nőni. Türelmesnek és megértőnek kell lenni vele. Nekem azért rosszabb a helyzetem, mert az anyám elég gyorsan elveszti a türelmét és sokszor tépett meg. Én is külön élek, a testvéremmel és anyával. Nem szeretnék apához költözni, de volt már rá példa, hogy akartam. Szerintem ez is elkeserítő dolog, hogy a két szülő nincs már együtt. Régen szeretet hiányom volt, de anyukám nem értette hiába mondtam, hogy ő ezt nem értheti, mert ő teljes családban nőtt fel. El nem lehet képzelni mekkora fájdalmat okoz ez egy gyereknek. Főleg, ha az érzékenyebbik fajta. Nekem a szüleim nagyon csúnyán váltak szét még 6 éve.(szó szerint tányérdobálás, pofozás) Amikor szét költöztünk csak pislogtam és nem értettem semmit. Óvodás létemre nem is csoda. De ne bántsd a lányod, mert az erőszak nem vezet semmi jóra! Próbálj meg vele beszélni. Lehet, hogy hülyeséget írtam..
2010. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

23.41-nek

A nem járunk... A pszichológusra van értve a párom azóta is megvan. A másik,hogy engem nagyon nehéz kihozni a sodromból és mindig nagyon figelek arra ha kérek valamit a gyerekeimtől úgy kezdődjön hogy: Légyszives!!!!!Tehát azt hiszem jogosan várom ugyanezt a hangnemet a lányomtól is.

De azért köszi a hozzászólást..

Ja még a nyugalmammal és az önzőségemmel kapcsoltban annyit,hogy ha azért mert nem akarom a gyerekemet abba a környezetbe tudni nem hinném hogy önzöség:Elég sűrűn járnak kocsmába apuka és az új feleség ja és 2 gyerekük van az egyik 16 a másik 13 isznak cigiznek....na ilyen példát nem szeretnék a gyerekemnek!!!!!!!

2010. febr. 3. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!