Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik tudatosan vállaltak fiatalon gyermeket? (17-24 év között)

Figyelt kérdés
El mesélnétek miért? Kort is írnátok?
2014. okt. 5. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
21 évesen férjhez mentem, és egy évre rá született az első gyerekem. Azért, mert akartunk gyereket.
2014. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
21 évesen mentem férjhez, a férjem 22 volt. Tini korunk óta együtt vagyunk. 24 évesen estem teherbe először.
2014. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
24 éves vagyok, 6 hetes terhes ( 1 évet vártunk a babára) tudatosan vállaltuk a babánkat :-)
2014. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Az lemaradt hogy én fiatalon akartam anyuka lenni, bár a párom már nem ennyire fiatal, valószinüleg ez is közre játszott :-). 3. Válaszoló
2014. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

21 évesen mentem férjhez, 22 évesen született meg a kisfiunk. Azért akartunk ilyen korán babát, mert férjemnek egy műtét után azt mondták, talán nem lehet gyereke. Rácáfoltunk, második hónapban összejött :)


Egyébként saját kocsink és házunk van, de amikor terhes lettem, még nem volt. Most tervezzük a kis tesót :)

2014. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is mindig fiatalon akartam / akarok anyuka lenni, már nagyon régóta. Szerintem a gyermek az élet értelme és párom is így látja, most 17 éves vagyok, párom 3 évet várni akar.

Sajnos a mai világban el itélik azt aki fiatalon szül

2014. okt. 5. 18:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Külön választanám ezt,19-20 év alatt nem,hogy fiatal,de még gyerek,nem hiszem,hogy jól átgondolja aki ez alatt vállal gyereket tudatosan.20 éves kortól viszont szerintem már egy fiatal felnőtt emberről beszélünk,akkor is ha manapság nem ez látszik abból,hogy sokan 25 évesen még otthon élnek és csak tanulnak,és a szülők tartják el Őket.Annyiban tudok hozzá szólni,hogy 21 éves elmúltam mikor megszületett a kisfiunk,de mi nem tudatosan szerettünk volna ilyen korán,az élet hozta így legkésőbb 24-25 éves koromban szerettem volna az elsőt bevállalni,több okból is,de főleg azért,mert nem éreztem magam késznek hiába dolgoztam 16 éves koromtól,hiába voltam önálló,mégis otthon laktam és főiskolás voltam.

Úgy gondolom 17 évesen még nagyon korai babát vállalni,jobban teszed ha nem sieted el,többek közt azért is mert 18-19 éves korodra érek meg a szülésre a szervezeted, a méhed stb. Azért is mert még gimis vagy egy fiatal gyerek,hallgass a párodra, a későbbiekben nem mindegy,hogy hogy vágsz neki az életnek.

2014. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

23 évesen estem teherbe,24 évesen szültem.

Én már előtte is vágytam gyerekre,de anyagilag még akkor nem álltunk rá készen.Tervezett baba volt.7 éves kapcsolatba született a lányunk,most 3 éves.Életem legjobb döntésének tartom.

2014. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

igen, én tudatosan.

Eldöntöttem, ha nem vesznek fel az orvosira, akkor férjhez megyek, és szülök. 20 évesen szültem, és már 20 éves házasok vagyunk :) Nem bántam meg.

2014. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zabmester ***** válasza:

20 évesen szültem, félig-meddig tudatosan akkor. Azt tudtam, hogy fiatalon szeretnék babát, a húszas éveim elején, de konkrétan nem volt eltervezve, hogy "na most nekiállunk".

Hét év távlatából azt mondom, hogy most is így csinálnám, ha vissza mennék az időben. Szülés előtt dolgoztam főállásban, így azért gyed-em is volt, gyed alatt leérettségiztem (szakmám volt, szóval a két utolsó osztályt kellett megcsinálnom levelezőn), utána elmentem egyetemre nappalin, és mellette annyit dolgoztam, amennyi gyerek és tanulás mellett belefért. Nekünk tök jó volt így, hogy egy kétéves mellől nem dolgozni mentem vissza, hanem egyetemre, hiszen ha beteg volt, vagy akármi, jóval rugalmasabban tudtam szervezni a dolgokat. Most már iskolás a kisfiam, én meg főállásban dolgozom egy éve, diploma pipa, most szeretnénk kistestvért. Kíváncsi vagyok, hogy miben lesz más a második bébivel :)

27/N

2014. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!