Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik tudatosan vállaltak fiatalon gyermeket? (17-24 év között)

Figyelt kérdés
El mesélnétek miért? Kort is írnátok?
2014. okt. 5. 18:27
1 2
 11/13 zabmester ***** válasza:
100%

Mondjuk a kommentedet olvasva azért elfér itt némi kiegészítés. 17 évesen én is meg voltam veszve azért, hogy gyerekem legyen, de azért azt lássuk be, hogy az még tényleg nagyon korai lenne. Lehet, hogy piszlicsáré dolognak tűnik, de azért gondoljunk már bele abba, hogy 17 évesen még nagykorú sem vagy.

Ha meg a párod három évet várni akar, akkor ezt igazán tiszteletben kellene tartani. A gyerek legyen közös döntés. Meg amúgy is, három év múlva is csak 20 éves leszel, egyáltalán nem öreg, sokak szerint a húsz év is túl kevés (ezzel mondjuk nem értek egyet).

Azt is kalkuláld bele, hogy ha nem dolgozol, mielőtt megszületik a baba, akkor csak GYES-t fogsz kapni, ami nagyon kevés. Az a baj, hogy ilyenkor hiába mondja bárki, hogy ez kevés pénz, ha valaki teszem azt még a szüleivel él, és még sosem kellett akár csak 1-2 hónapig is teljes mértékben saját magának beosztani a pénzét, és abból lakhatást, rezsit, étkezést, meg minden egyebet finanszírozni, az nem fogja tudni elképzelni, hogy milyen kevés tud lenni havi szinten huszon-párezer forint. Persze nem tudom, hogy a párod mennyit keres, lehet, hogy átlag felett, amiből vígan megéltek, de még erre sem alapoznék teljes mértékben, hiszen bármikor bármi történhet, még ha most úgy is tűnik, hogy nem fog.

2014. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%
14 évesen jöttem össze a parommal.22 éves voltam ő 26 amikor összeházasodtunk!23 évesen szültem meg a fiúnkat.Mi is terveztük már,Amikor 1 éves volt a fiúnk,mondta a férjem,hogy tudta volna,hogy milyen Apának lenni,akkor már nem 1 éves lenne :D Lassan 2 éves édes kisfiú Anyukája :)
2014. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
én 26 évesen szültem az első fiam másodikat meg majdnem 28 voltam ,viszont 20éves kor alatt nem érdemes szülni mert még tanulsz és gyerek vagy ha nem dolgoztál addig tényleg csak gyest kapsz ammi nagyon kevés 1-2 évet dolgozni is kell ahoz hogy gyedet kapj ami még is több mint a gyes .22-24 éves korban is fiatal maradsz a gyerekhez csak már felnőtt vagy és talán több eszed is lesz.
2014. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!