Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar mostanság mindenki...

Miért akar mostanság mindenki 30 fölött gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 21:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
43%

25 éves vagyok, egy éves kislányunk van. Van egy diplomám, munkám, tavasszal szerzem a második diplomámat. 24 évesen szültem, 23 évesen estem teherbe. Tudatosan tervezett, várt babáról van szó, és hála istennek, nem a semmire vállaltuk be.

Szerintem, nem szabad általánosítani. Sokan vannak, akiknek 30 után jön össze egy stabil kapcsolat, vagy addigra gondolja úgy a férfi is, hogy ideje családot alapítani. Vannak, akik próbálkoznak, ilyen vagy olyan okok miatt nem sikerül.

2014. okt. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
55%
"Lenézem a 18 éves anyákat" "ellettek" Szép megfogalmazások, mondhatom. 24 évesen szültem az első gyermekemet, akkor már diplomám volt. Várt baba volt, 4 éves kapcsolat után. Egy év múlva letettem a második diplomámat. Majd született még egy babánk. Nem ellettem. Szültem. A férjem idősebb nálam. A férjem szülei és az én szüleim is 60 évesek voltak ekkor. Tapasztaltam azt is, hogy az ő egészségi állapotuk mit jelent, mennyire lehet teljes értékű nagypapája/nagymamája egy késői gyereknek. És azt is látom, hogy mennyire tud rugalmas lenni az ember a 20 éveiben, és mennyire az a 30-as éveiben. De nem sajnálok le senkit. Mindenki úgy szervezi az életét, ahogy akarja. Nekem most nem csak gyereket, hanem idős beteget is kellene ápolnom, de nem megy a kettő együtt (mint írtam, én késői gyerek vagyok, a férjemnél pedig a mi gyerekeink késeiek). Én a magam részéről nem szerettem késői gyerek lenni, de ez a saját élettörténetem, nem kell belőle általánosítani. Egyébként meg sokaknál látom, hogy nem az életet alapozzák meg, hanem igenis kiszórakozzák magukat, és félnek a kötöttségtől és a felelősségtől.
2014. okt. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
36%
A 8-as hozzászóló pedig nem dicsekszik és mellébeszél, hanem szerintem felháborodott az előtte szólókon. És jogosan.
2014. okt. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem akartam a segélyre és a semmire szülni. Megvártam míg lett saját, hitelmentes ház, autó, biztos munkahely, és ez sajnos csak 31 éves koromra lett meg. De neked ez miért fáj?
2014. okt. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Kérdező szerinted baj, ha 30 felett szülnek a nők?
2014. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, sejtem, miért szúrják ennyire a szemed a 30-as kismamák. Irigykedsz, hogy nekik még 10 évük volt magukra, a párjukra, kikapcsolódásra, utazásra, élettatpasztalatok begyűjtésére, hogy emberi kapcsolatok kialakítására, szakmai fejlődésre, tanulásra,(tudod, nem mindenkinek az életcélja egy szakmunkás bizonyítvány meg 20 évesen egy gyerek).


Ha elégedett lennél az életeddel, le se szaarnád, h kik szülnek és miért 30 évesen, hanem örülnél magatoknak és a boldogságotoknak.

bizonyítvány meg 20 évesen egy gyerek.

2014. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez a mai viszonylatok közt elsősorban nem akarat kérdése, ha más nem, az oktatási rendszerünk nem kifejezetten segíti elő a korai családalapítást, az ember mire befejezi az egyetemet, bedolgozza magát egy munkahelyre, máris ott áll a 3. X küszöbén. Másrészt miért furcsa az, ha valaki tudatosan 30 év felett szeretne gyermeket vállalni? Ha előtte szándékosan szeretne pár évek kettesben tölteni a férjével, utazgatni, olsyan dolgokat csinálni amik nehézkesek és körülményesek ha már van egy közös gyermekük?


Én 22 évesen szültem, nem így terveztem, így alakult, de tisztességesen, korántsem segélyekből neveljük a gyermekünket, dolgozunk, tanulunk, folyamatosan képezzük magunkat közben. Írom ezt le azért, hogy látszódjon, nem minden fekete vagy fehér.



Alapjáraton gusztustalannak tartom ezt a két táborra való osztódást "fiatal" és "idős" anyukák közt, mi értelme van ekézni egymást? Mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy Julika vagy Katika hány évesen szült és miért? Állandóan megy itt gyk-n is a mocskolódás, legyen szó anyává válás koráról, szoptatásról, tápszerről, császárról, term. szülésről, mindkét fél bizonygatni akarja a másiknak, hogy mivel jobb, több ő.

Kicsit több összetartás, segítőkészség kellene, mindannyian anyák vagyunk, ehhez képest elég sok a destruktív komment, elég ha csak ezt a kérdést nézzük...

2014. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%

"a szakmámat a " szakma legkiválóbb tanulója " versenyen kaptam meg, előbb mint a többi osztálytársam. "


Igen és ez az jelenti, hogy kemény 1,5 hónappal előbb kaptad meg mint a többiek, ez alatt aztán biztos milliókat kerestél.

2014. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
50%

Ja és nem tudom az én volt osztálytársam vagy de ő pl úgy kapta hogy a tanárok megsajnálták mert terhes aztán berugdosták a "döntőbe", ahol 3 induló volt így más nem is lehetett az eredmény minthogy mind a hárman nyertek.

Ez aztán dicsőség. Én büszkébb vagyok a végzettségemre amit magamnak köszönhetek,míg ő annak hogy ahhoz is hülye,volt hogy védekezzen és terhes maradt.

2014. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy így akarja, csak így jött ki a lépés. Én 25 leszek,,mire elvégzem az egyetemet (később kezdtem egyéb okok miatt, nem csúsztam), idő kell, mire felépítek egy praxist, plusz 3 év szakosodás. Vannak dolgok, amiket elvárok magamtól, hogy gyereket vállalhassak. Iyen egy több személy számára is kényelmes autó, vmennyi megtakarítás, külön szoba. Bár fogorvosként - ha minden jól megy - nemigen lesz probléma egy középkategóriás autó beszerzése, de azért abba a hitbe sem ringatom magan, hogy kijövök az egyetemről és mindjárt 7 számjegyű fizetésem lesz. Én úgy számolom, hogy legkorábban 29, esetleg nagyon jdeális esetben 28 évesen tudok gyereket vállalni, de akkor ahhoz tényleg az kell, hogy minden jól menjen.
2014. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!