Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tenyleg a nullara valo gyermek...

Tenyleg a nullara valo gyermekvallalas a normalis?

Figyelt kérdés
Segelyre, csaladipotlekra, anyoshoz, a semmire vallalni gyereket, hovegen szinte semmi penz, remegve varni a csaladit es a gyest. Valoban ez a normalis es a felelossegteljes gyermekvallalas csak a meseben letezik?
2014. okt. 27. 18:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Más helyett nem tudunk gondolkodni...szomszédom 30 éves, 6 gyereke van, soha nincs pénzük. A gyerekek hetente talán egyszer fürdenek, egyszer váltanak ruhát. Még sorolhatnám.


Én is voltam GYES-en, laktunk anyunál is. Mára dolgozom, saját házunk van.

2014. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Nem unalmas már ez a kérdés? Nem unalmas ítélkezni és saját magatokat fényezni?

Komolyan tudod sokkal szánalmasabb amikor öntelt emberek mások nyomorúságáról tesznek fel kérdést.Hidd már el aki buta ezért nem tud védekezni egyáltalán,nincs semmire pénze,de van 6-8 gyereke nem fog az interneten írogatni,nem ezzel lesz elfoglalva,igen vannak ilyenek egyszerűbb emberek,hogy így mondjam,szerintem sokkal ésszerűbb ha inkább sajnálod Őket,mint elítéled.

Akik meg itt írogatnak sokszor rosszabb helyzetbe került emberek,minden szuper volt a gyerek előtt majd megindultak lefelé a lejtőn stbstb.

Mit tartasz normális és felelősségteljes gyerekvállalásnak? De komolyan kérdezem,azt amikor 35-40 évesek, ovu teszteket,terhességi teszteket töltögetnek fel,hőmérőznek,jajonganak,sajnáltatják magukat,hogy nem jön össze pedig már mindent elértek,lombikra járnak?? Mert elég nagy baj ha szerinted felelősségteljesebb ha valaki annyira halogatja miután a körülmények meg lennének,de többet és többet akar,sőt van aki 1-2-3 abortuszon is túl van,mert hát nem volt megfelelő neki a körülmény, a végén meg már majd beleőröl mert amikor már ott tartana,hogy na jöhet a gyerek nem jön össze. Senkit nem ítélek el,de ez a terv szerint szexeljünk dolog sem sokkal jobb,mintha valaki rosszabb körülmények közé meg bevállalja a babáját.Igen,az a jó,ha van hol lakni,van mit enni,van mit felvenni,van mivel fűteni,bármi van tudjál hova nyúlni,van munkád,szerintem is,de az élet nem a te terveidet követi a legtöbb esetben.

2014. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Utolso!


Felelossegteljes gyermekvallalas -szerintem- amikor a no dolgozik elegendo ideig, hogy gyedet kapjon, a ferfinak is van munkaja, sajat lakas vagy alberlet van, tehat nem a szulok, anyois nyakara vallalnak gyereket.

Az, hogy kesobb nehez helyzetbe kerul valaki, az mas kerdes, a jovot nem latni elore. Kifejezetten az erdekelt, hogy amikor elhatarozza valki, hogy gyermeket akar, milyen a hattere.

2014. okt. 27. 19:24
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Te honnan tudod h akik ide írnak ki kérdést családiról h anyósnál laknak, h indultak neki a gyerekvállalásnak??? Nem tudsz róluk semmit csak h per pillanat várja a családid de fogalmad sincs h lehet meghalt vkije és minden pénze ráment, v épp azért kell anyósnál laknia mert kirakták az albérletből és hirtelen nincs 200 ezre h kaukciót meg stb fizessen.

Úgy látszik neked soha semmi gondod nincs milliókat keresel mindig van félretett pénzed ez remek örülj neki, de ne ítélkezz olyan felett akiről semmit sem tudsz!

2014. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy meg nem tudom neked mit fáj??! Nem neked kell gondolkodni a pénzen örülj.


Én se szólok bele h kinek mennyi pénze van, nekünk van és szépen élünk ennyi.

2014. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

# 12/15


Szerencsére az életben nem csak szélsőségek vannak amit te vázoltál.

2014. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
csak mondom, hogy 97-ben szültem, amikor nem is volt más, csak gyes. Akkor szülni se kellett volna sekinek szerinted Bokros idején???
2014. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó szerencsére ma már van, és nem kell gyes-re segélyre szülni. Még régebben meg barlangba is éltek akkor ház sem kell senkinek ilyen alapon.
2014. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk nem tervezett baba lett.pontosabban terveztük,de csak későbbre.albérletben laktunk,a páromnak 2gyerek,félretett pénz nem nagyon.engem is és őt is lehúztak az exeink.de megtartottuk.gyedet kaptam,mert volt munkahelyem 13 éve.igaz,csak52ezret.már 3és fél éves a lányom.mindene megvan,amire szüksége van.az igaz,h kaptam segítséget anyuéktól.nem milliókra kell gondolni,csak ruha ilyesmi.őket sem veti fel a pénz.de én lemondtam az igényeimről(szoli,buli,cigi,havonta fodrász,kajáldában evés,új ruhák).de hozzáteszem én már 3hónapos korában elmentem takarítani heti egyszer.nem sok pénz volt,de több mint a semmi.szóval anyagilag nem voltam rá felkészülve és volt egy-kèt sz.r hónap,de túléltük.két évesen ment bölcsibe és tudok dolgozni.lassan helyrejövünk,de saját házunk soha nem lesz,az tuti.
2014. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
miért kell hetente valakinek feltennie ezt a kérdést? te nem a nullára szültél? helyes, veregesd meg a vállad és ülj le, örülj. más arra szült? van közöd más életéhez? nem? akkor szintén veregesd meg a vállad és ülj le.
2014. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!