Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a felháborodós típus de ami ma történt a BKV-n azon nagyon kiakadtam. Átszállással, 2 busszal kellett utaznunk A pontból, B pontba. A 13 hós baba, a férjem és én mentünk. Az első buszon utazás közben a pici elaludt az ölemben, és így a 2 karomban tartva szálltunk le a buszról és szálltunk fel a második buszra. A második busz olyan volt, hogy az első ajtón kellett felszállni és a bérletet a vezetőnek megmutatni, ez meglepetésszerűen ért, nem járunk azon az útvonalon, nem tudtuk, hogy ott így működik. Felszálltunk a buszra én két kezemben tartva az alvó 10 kilós gyereket, már ez sem volt így egy egyszerű művelet, képtelen lettem volna így előszedni a bérletemet, de gondoltam ilyen esetben elnéző lesz a vezető. De nem volt...Közölte hogy addig nem megy tovább amíg elő nem szedem a bérletemet, ami tök egyértelműen csak úgy lett volna lehetséges ha az alvó babát felébresztem. Most komolyan??? Ezt én nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet ilyen esetben kivételt tenni, miért nem lehet egy icipicit toleránsnak lenni???Tudom, hogy meg kell mutatni a bérletemet, hogy ha a vezető kéri, ez a szabály...de olyan áron is, hogy felkeltünk egy kisbabát??? Aki szülő, az tudja, hogy a babaálom milyen értékes, és milyen törékeny...Végül hogy a baba ne ébredjen fel, megkértem a páromat, hogy kutassa ki a bérletemet a zsebemből, viszont miközben ezzel bíbelődött, egy öreghasszony beszólt, hogy "Ne húzzák már az időt", nahh itt már végképp nagyon idegesek voltunk...Én aki sosem bliccelek, főleg úgy nem, hogy babával utazom...Úgyhogy köszönjük BKV, emberségből JELES!!! És természetesen volt érvényes bérletem, mindig van....
2014. nov. 2. 16:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Szomorkodni bajon, tragédián lehet, de egy bérlet elővételen nem. De lehet, hogy az én lelkem acélos, a szívem pedig kő. De valahogy ilyen dolgokon nem tudok még szomorkodni sem, biztos ezért vagyok boldog, pozitív ember.
2014. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ezzel csak az a probléma, hogy akik nem vesznek és állandóan potyáznak ők is ezt csinálnák, hogy ott a gyerek. Mindegy is, sz4r helyzet az biztos, főleg h vénasszony még be is szólt, gondolom nagyon siethetett, én is mérges lettem volna, épp emiatt készítem elő már mindig a jegyemet, bérletemet előre, ha ilyen adódik ne járhassak így. Mostantól gondolom te is így fogsz tenni.

Ilyen világot élünk, morogni lehet, háborogni is, igazad is lehet de attól még ez van. :S

2014. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Nem a bélet elővevésén szomorkodom, hanem azon, hogy az én értékrendem mennyire eltér az átlagtól, és mennyire egy idealizált világban élek, és vajon hányszor kell még lerombolni ezt az ideális képet ahhoz, hogy én is megacélosodjak és már fel sem tűnjenek ezek a dolgok...
2014. nov. 2. 17:22
 14/38 anonim ***** válasza:
37%
Ertelek. Magamat ismerve, ha en lettem volna a sofor, es te egy szimpatikus, nem szakadt, rendezett no vagy, akkor hiszek neked, es felengedlek. En ilyen vagyok. Ezert tartok ott, ahol tartok. Sehol.
2014. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%
Az ideális vilàg számodra az, ha valaki a munkája előírásait megszegve kivételez veled, mert ketten "kevesen vagytok" 1db gyerekre?
2014. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
És azért mert gyereked van, álljon meg a világ? És kit érdekel, hogy alszik? Ő a munkáját végzi. Te is biztos olyan anyuka vagy, hogy azt hiszed minden körülötted meg a drága kis untyi-puntyi körül forog. Hát nem. Jobb lesz ha erre rájössz. Legközelebb ha elalszik a gyerek, majd szépen még a megállóban megkéred a férjed, hogy vegye ki a zsebedből. Már előre!! És még te háborogsz? Nagyon el vagy tévedve....
2014. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

1. variáció: bérlet mindig elérhető helyen, könnyen hozzá lehessen férni, még úgy is, ha tele a kezed.

2. variáció: babát 1 kézben tartani, míg gyorsan előhalászod a bérletet.

3. variáció (ami számomra a legésszerűbb, és leglogikusabb): gyereket átadni apukának, míg én előveszem a bérletet és megmutatom.

A fiam 5 éves, rendszeresen utazunk távolsági busszal, bérletem van, ismernek a sofőrök, mégis minden alkalommal meg kell mutatni a bérletet. Ez a szabály. Pedig már nálunk is volt olyan, hogy korán mentünk vizsgálatra kórházba, így az akkor 4 (!) éves gyerekem elaludt délben hazafelé, így szálltunk le az egyik buszra, várunk a másikra, és így kellett felszállnom az alvó gyerekkel a karomban, és bérletet mutatni, pedig ismerős sofőr volt. Neki ez a munkája, nekem kötelességem, ha utazni akarok...

2014. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha jött volna egy ellenőrzés és nincs jegyed a sofőr komoly büntetést kap. Nem kockáztathatja ezt. Miért nem fogtam meg a férjed addig a gyereket
2014. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Megértettem na...nem jogos a felháborodásom, nem szükséges tovább ragozni...
2014. nov. 2. 17:53
 20/38 A kérdező kommentje:
Egyébként az egyik válaszolónak nagyon igaza van abban, hogy azt gondolom hogy a világ az én kis csemetém körül forog...:) De tegye a szívére a kezét az összes anyuka, és mondja azt hogy ő nem így érez...Olyan ajándék ő az én életemben, hogy nem tudok vele kapcsolatban nem így érezni, de kövezzetek meg érte...:) Az világom közepe ő...:)
2014. nov. 2. 18:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!