Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit dolgoztok ami...

Anyukák, ti mit dolgoztok ami összeegyeztethető a bölcsivel, ovival?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Programozó. Otthon végezhető.
2014. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó vagyok otthonról dolgozom
2014. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az otthon végezhető munkákon kívül nagyon ritka ha valaki megtudja oldani külső segítség nélkül. Vagy elsőként viszi be a gyereket, utolsónak hozza el.
2014. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindig kell valakinek elsőnek és utólsónak is lenni. A legtöbb any nem otthon dolgozik és megoldják.
2014. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én méhész leszek-vagyok-voltam:) Vagyis folytatom, ha a kislányom kicsit nagyobb lesz, most nem én foglalkozom a méhekkel, mert még csak 9 hónapos.
2014. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bankszektorban dolgozom, háttérterület, elemző.

Egyedülálló anya vagyok- tényleg egyedül, sajnos már nem élnek a nagyszülők, volt férj is másik országban.

Mégis meg tudom oldani, mert muszáj.

Igen, mindig benne vagyunk a top 3-ban érkezéskor és távozáskor is, de a mi ovink 17kor zár, reggel 8 előtt vagyunk ott, így ezt nem érzem rettenetesnek.

Tömegközlekedéssel esélyem sem lenne, az is igaz.

Nem lesz attól az ovis gyermekem sérültebb vagy kevésbé életrevaló, mert 5ig oviban van.

Nagyon szoros a napirend mindig, sokat rohanok, izgulok a dugók, lámpaváltás, elterelés miatt is akár- és még így is a felettesem nem kis jóindulata van abban, hogy előbb elindulhatok, ha a munka kész.

Így én ebédidőben nem nagyon trécselek meg shoppingolok, hanem csinálom a dolgom, hogy kész legyek, mire indulni kell.

A hétvégére áthelyezett munkanapok kész rémálom, mert ilyenkor ugye nincs ovi (magán se, ahová járunk), ha a munka megengedi, akkor szabi (igen, ilyenekért ugrik egy megint), ha hajtás van, akkor jön be velem a gyerek...

Nem egyszerű, de nem lehetlen- ezt vállaltam, nekem ez jutott. Nem szoktam panaszkodni, hanem teszem a dolgom.

(...és mosolyogva hallgatom azt a munkanélküli anyukát, aki két ovis-iskolás gyerek mellett meg akar halni a teendőktől és mindig ott van az utolsók között;)

2014. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2 diplomàm van de most műkörömèpítõkènt dolgozom egyèni vàlalkozàsban, így magamnak osztom be az idõm.
2014. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szociális munkás vagyok, fixen 8-tól 4-ig dolgozom. Persze, nem jó, hogy 4-kor úgy rohanok el, mint akit puskából lőttek ki, és örülök, hogy fél 5-re odaérek a gyerekért a suliba (most elsős), amikor már össze vannak vonva az alsósok, de a munkaidőmet igazából teljesen normálisnak tartom, nekem inkább az a fura, hogy a gyerekem egész osztályából ketten szoktak lenni 4 után. Az osztály felét már ebéd után hazaviszik. Nyilván ha nem dolgoznék, én is elvinném, csak furcsa, hogy ennyien nem dolgoznak, miközben összesen két gyereknek van gyes-en az anyukája.
2014. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Irodai munka, (pénzügy) 6 órában, de 3 óra utazással. (1,5 óra oda-1,5 óra vissza)

Reggel 6:10-kor indulok, először a bölcsis gyereket viszem be, utána az ovist. A 6:40-es vonatot érem el. 8:00-14:00-ig dolgozom, így 15:45-re érek vissza az állomásra. Szintén a kicsiért megyek először, utána a nagyért. Segítségem nincs, mert a férjem, korábban indul otthonról és később is ér haza. Nagyszülők nem élnek, vagy dolgoznak. Betegség esetére felvettünk egy bébiszittert, akit egyéb esetekben is hívunk, pl. szülői értekezletre. 1 évig engedték a 6 órás munkaviszonyt, utána költözünk a munkahelyemhez közelebb. (férjem is ott dolgozik). És igen, mindig mi vagyunk az elsők és az utolsók között is az intézményekben. Ez van. Az a tapasztalatom, hogy kb. a 80%-nak az oviban és a bölcsiben van valamilyen segítsége. Akiknek meg nincs, azok összefognak, mint mi is egy-két anyukával. (pl. őszi szünetet-tavaszit közösen vállalju. fél hétig nálam van egy tucat gyerek, fél hétig pedig máshol vannak a gyerekek)

2014. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

IT.

4 órában tervezek visszamenni. Reggel apa viszi majd a gyereket oviba, én meg 7-11-ig fogok dolgozni, így délre biztos odaérek, alvás előtt elhozom. Nálunk végülis elég jól lehet sakkozni a beosztással,szerencsére már lehet 7kor kezdeni.

Ami meg nem biztos, de be fogok próbálkozni vele, az a home office. Azután vezették be,h eljöttem szülni, szóval azzal egyenlőre nem számolok, mert nem tudom pontosan mik a feltételek, azt hiszem egyénileg változik.

2014. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!