Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TV-zés kérdése. Mi a véleménye...

TV-zés kérdése. Mi a véleményetek róla? (bocsánat kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Nálunk a TV a mi szobánkban van, nincs a nappaliban. A gyerekünk másfél éves, de egyáltalán nem hiányoljuk a TV-t az életéből. Tudom, hogy vannak babaműsorok, de úgy gondolom bőven ráérünk erre még. A neten szoktam neki néha mutatni egy-egy dalocskát, a tableten van neki pár babajáték, de az interaktív játék. Nem csak nézi a TV-t és bambul. Eddig úgy gondoltuk, jól csináljuk. Igaz, állandóan foglalkozni kell a kislányunkkal, hisz nem tudjuk "lerakni a TV elé és akkor nyugalom van fél óráig", de megoldjuk. Ráadásul látom, hogy mennyire rá tud kattanni a tabletre vagy a telefonomra, ilyenkor nem létezik más, gondoltam ennyi elég is belőle, nem kell a TV-t is bevonni még ebbe.


A kérdés ott merült fel, hogy két rokon kislány találkozott nálunk nemrég, mintketten 5 év körüliek. Az egyik kislány szintén TV nélkül volt nevelve, néha-néha megnéznek vele egy Hohoho Horgász részt és ennyi. Max 20 percet érdekli a TV. A másik kislány meg, hát hogy mondjam, a legújabb Disney mesék összes szereplőjét vágja, az anyukájával már többször voltak moziban megnézni egy kijött mesét (azaz másfél órát végig tud ülni a gyerek), az anyukája külföldről hozatja az egyes Disney mesék figuráit, mindig a legújabbat (mert Magyarországon nem lehet kapni vagy elkapkodják), persze pár hónap múlva más lesz a sláger és azt is be kell szerezni. Ja és a tabletet a kislány úgy használja, hogy csak pislogtam (olyan játékokat, hogy gazdálkodás, pénzért vásárlás is, de ilyen öltöztetős, sütikészítős, körömlakkozós, sminkelős stb játék). Nagyon sokat van az "elektronika" bűvkörében a kislány, akár órákat eljátszik a telefonon. (nem feltételezem az anyuka hanyagságát, egyszerűen csak szereti a gyerekét és mindent meg akar adni neki). Ja és meg is kaptam, hogy a lányom már lassan abban a korban van, hogy jöhetne neki a Peppa Malac, Bogyó és Babóca, Dóra stb mesék (szüleim szerint is kéne már TVztetnem). Indok: mert majd a bölcsiben/oviban cikizni fogják amiért nem tudja mik ezek.


Pénzben egyébként a "natúr" kislány szülei sokkal jómódúbbak, tehát nem arról van szó, hogy ők nem tehetnék meg.

Felmerült bennem a kérdés, hogy én vajon melyik irányba neveljem a lányom. (egyébként nyilván fog meséket nézni, de most másfél évesen szerintem még egyáltalán nem kell. Majd olyan 2-3-4 évesen esetleg egy-egy rövidebb mese.) Szerintetek?



2014. nov. 11. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Maga Tv műsor nézés az amire nagyon odafigyelek,magam sem nézek Tv-t csak nagyon ritkán,annyi szenny van benne,hogy nem vagyok arra kíváncsi,ellenben sok filmet nézünk a párommal,fiunk is mesézik van sok DVD,akkor youtubon is berakunk normális,értelmes meséket stb.Úgy gondolom a mai világban felesleges is a nagy eltiltás az elektromos dolgoktól,hiszen napi szinten használjuk felnőttként is.A másik amire figyelek iskolás koráig,nem használhatja se a gépet,se a laptopot,nincs arra szükség,hogy azon játsszon,internetezzen.

Személy szerint a Bogyó és Babóca, Dóra a felfedező és a legtöbb tvben vetített mese rendkívül bugyuta,ilyeneket nem néz nem is hiányolja, ellenben a Micimackó,Ho-ho horgász,Frakk,esetenként Thomas a gőzmozdony,Mazsola és Tádé,verdák,lecsó stb. nagyon jó mesék és szereti is Őket.

2014. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Másfél éves múlt a fiam, reggel szokott az M2-n mesét nézni, amíg el nem indulunk. Napközben értelemszerűen nem megy a tévé, mert nem is vagyunk otthon. Este a férjem be szokta kapcsolni, de a gyerek nem nézni úgy, hogy ül előtte és bámulja. Inkább játszogat, néha odanéz, ha valami zene van, ilyesmi.

A tabletet szereti, de nem hagyom sokat, akkor sem, ha cirkuszol miatta. Autókat szokott nézni, mert azokért van megőrülve. De nem egyedül nyomkodja, mi mutatunk neki képeket, aztán letesszük, hogy vége. Nem nyomogathatja órákon át. Telefont meg nem is adunk a kezébe.

Én nem vagyok a teljes tiltás híve, kicsit nézheti, néha én is odaülök elé, ha odakint esik és nem lehet semmit csinálni.

2014. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem se tv-vel, se laptoppal, se tablettel nincs gond, ha a szülő ésszel csinálja: Megválogatja mit néz a gyerek, inkább megveszi DVD-n, hogy az idióta reklámokat ne lássa és szabályozza az ott töltött időt.

Az adott foglalatosságot (filmnézés, videojáték stb...) pedig nem úgy kell abbahagyatni, h na vége és akkor fél óra sírás, hanem felajánlani helyette egy érdekesebb alternatívát (pl. játszótér vagy bármi amit szeret játszani a gyerek) és foglalkozni vele kicsit. Ne úgy élje meg, h a tévézés/virtuális játék a legjobb, hanem egyből lássa, hogy van annál is jobb.

Csak az a gyerek lesz tv/számítógépfüggő akinek a szülei soha nem kínáltak jobb alternatívát.

2014. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, a többség az arany középút mellett van, tehát ellenőrzött keretek között, nem túlzásba vitt mennyiséggel lehet Tvzni, tabletezni stb. Én is egyet értek Veletek, valahogy így képzelem el az én gyerekem nevelését is.


És mi a véleményetek a "Disney" kislányról, aki minden Disney mesét tud, megkapja a legújabb Disney film szerinti plüssfigurát, moziba jár? Nem tartjátok kicsit túlzásnak?

2014. nov. 11. 14:16
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tartom túlzásnak,Ő dolguk személy szerint sokkal nagyobb gond amikor 2-3-4-5 éves gyerek tableten játszhat stb.
2014. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos, összességében egy héten kb 1-1,5 órát néz mesét a tv-n vagy laptopon, de van olyan hét is, hogy egy percet nem néz ilyesmit. Minimális időkre ültetem le mesét nézni, egyhuzamban 15 percre maximum. Nálam ez az aduász olyan helyzetekben, amikor egyszerűen nem akarom, hogy mellettem lábatlankodjon. (pl főzök és ő csak azért is a tűzhely közelében akar játszani)


Azt szokták mondani, hogy a tv nézése elsősorban a szemnek valamint az idegrendszer számára káros, előbbi úgy tudom a modern tv-knél már nem aktuális, mert nem vibrál, nem károsítja a szemet (led,lcd, plazma). Az idegrendszerre gyakorolt hatásáról nem sokat tudok, de kétlem, hogy bajt okozna pár mese megnézése. Nyilván nem kell fél napokra leültetni a tv elé a gyereket, de nem is kell ördögtől való dolognak tekinteni a televíziót.

2014. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért nem olvastok fel mesekönyvekből a gyereketeknek is, és ha ott vannak az ismerős kislányok, nekik is!!! Nem csak tabletek vannak a világon, hanem könyvek is!!!
2014. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2015. febr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Televízió hatása a gyerekekre- üsd be a keresőbe, sok info van fent.
2015. febr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!