Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszélhetnék olyan leszbikus...

Beszélhetnék olyan leszbikus anyukákkal, akiknek sikerült a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

szeretnék segítségét kérni, olyan leszbikus anyukáktól, akiknek sikerült gyereket vállalni párjukkal.

Mivel a barátnőm és én tervezzük, hogy szeretnénk gyerekeket 2-3 éven belül. De nem tudjuk, hogy hogy kezdjünk hozzá vagy, hogy egyáltalán van-e értelme.


Nem azok a megoldások érdekelnek, hogy feküdjön le valamelyikünk egy buliban valakivel... és hasonlók...


Esetleg valakinek van tudomása ilyen személyről, aki leszbikusként vállalt gyereket és nem heteroszexuális kapcsolatból született gyermekét neveli újdonsült párjával?



2014. nov. 20. 17:19
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
68%

A tudományt ne keverjük bele... mégis mi a franc köze van ahhoz hogy egy lány szerelmet érez egy másik lány iránt az isten b@ssza meg. A psziológusok, orvosok, meg franc tudja mik közül egyik sem ezerszer okosabb ember, egy őrzött mintát adnak tovább szubjektív megközelítéssel, amit korábban szintén szubjektív módon szabályozott be egy pár tucat magát isten-zseninek képzelő ember csoport. Egy rakás képmutató ember, akit hozzászoktattak ahhoz hogy mások élete fölött hozzanak ítéletet, miközben az ember egyetlen igazi gyógymódja saját maga. Na meg a legjobb barátja. Az orvosnak egedül csak a fizikai sebek begyógyítására legyen ingerenciája, az embernek végső tétlenségében erre van szüksége, nem pedig hogy XY megmondja "márpedig te nem akarsz ezzel a nővel élni,gyereket meg végképp nem akarsz, ha mégis merszed van hozzá, foglak és bebaclak a diliházba. Hát hogy van merszed szeretni?" No meg ezek kergetik az embert őrületbe hogy nyomatják a különböző tünetgeneráló szereiket (nem, nem gyógyszer, TÜNETKEZELŐ szer a hivatalos neve abban a bizonyos maffiában). Nem a középkorban élünk, emberek, ott is pusztán azért máglyára küldeni egy lányt, mert ANYAJEGGYEL a bőrén született, alighanem hasonló mentalitású, csordaszellem életvitelű, a társadalomnak "jót akaró" konzervatív ektomorf primitív városi csőcselék jóvoltából.

Ha egy leszbikus pár gyereket akar nevelni, ahhoz minden joga megvan. Nem pedofilok ezek, baz+, hogy ha majd lányuk születik, közösen baszkurálni kezdjék annak a nuniját. És rohadtul nem róható fel az adott szülő nemének, hogy mi is pontosan az a minta amit ő feltudd mutatni. Nekem heteró férfiként sem az apám, sem az anyám nem alkotott semmi maradandót a mindenkit lenéző, a gyerek problémáit mindig önsajnáltatásnak betudó, nekem mindenki tartozik és a többi embernél milliószor erősebb és zseniálisabb vagyok mentalitással - még annak ellenére is, hogy még a legszerencsésebb, legegyszerűbb módon megadatott lehetőséget sem volt képes egyáltalán kamatoztatni, de ő vele a tökéletes kanfasal megint milyen igazságtalanul bántak el ezek a hozzá nem értő kurafik...

Minden az ember személyiségétől függően történik, hogy mer e felelősséget vállalni a döntéseiért, tud e harmóniában élni azokkal akiket szeret, elfogadja, hogy segítséggel tartozik egy mg életképtelen gyermek fejlődésének felügyeletéért, és nem utolsó sorban a gyermek megítélése az, ami számít. Nemi vonzalomtól függetlenül az embert kell egyedül vizsgálni, hogy méltó e ahhoz, hogy családot neveljen. Mert a heterók között annyi fogyatékos és abszurd kapcsolatot látok tolerálni meg pártolni, hogy azt kívánom, bár lenne egy kataklizma, ami ezt az egész mocskot úgy ahogy van bearatja,mert már én szégyenlem hogy ember vagyok. Provokálás, Istenember-tudat (még ha életem nagy része sz@rással, zabálással, alvással történik), vigyorgó megjelenés az utcán, tenyérbe mászó bámulás a másik ember arcába, mintha egy homokos lennél, de elvárod hogy a másik szégyellje magát, képmutató módon...

Ezek nem számítanak. Dehogy. Az már igen, hogy két, nunival rendelkező egyén mert kezdeni egymással, feltétlen elfogadás, megértés, szeretet mellett. Ez abszurdum. Kérünk egy újabb Hitlert. Attól minden jobb lesz.

Nulla akadály, az ég világon semmi nem képez falat két női test között. Még teherbe se tudják ejteni egymást..

De ez természet ELLENES... merthogy nincsen veszélye. Hogy nem érzed a feszültséget, az izgalmat, amihez ti annyira bizarr módon hozzá szoktatok, ami nektek erőt ad, amiről az életetek szól. Alapjában véve nincs háború, és mégis meg sem akartok állni, ameddig nem lesz valami vérfolyós eset ebből az egészből.

2014. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
16%
Te nagyon intelligens ember lehetsz kedves utolsó, hogy csak ilyen közönséges módon tudsz megnyilvánulni...
2014. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
0%
Szándékosan írtam így, mert egyrészt ez a stílus közelíti meg a legjobban a valóságot, másrészt hogy írjak szépen olyan emberekről, akiket alapjában véve primitívnek tartok. Amúgy semmi feszültséget nem érzek a téma végett, ha erre gondolsz, abszolút nyugalommal írtam ezeket a sorokat. Igazából úgy ahogy van teszek az egészre, csak leírtam ami kikívánkozott. Nem szaporítom tovább szót. Na üdv.
2014. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
78%

Az anya és apa modell tényleg nem múlik azon ott vannak e a vér szerinti szülők a gyerek mellett. Attól hogy egyneműek nevelik még lehet fogalma a férfiről és nőről, mert nem egy külön bolygón fognak élni 3-asban. Egyébként nagyon sok csonka család van, van akit a nagyszülei neveltek fel, mert meghaltak a szülők vagy magukra hagyták...vagy egyedülálló szülő 1 apa vagy anya. Sokan nem is alakítanak már ki stabil kapcsolatot egy tönkrement házasság után vagy ha meghal a párjuk így a gyerek aztán végképp nem fogja maga előtt előtt látni a sokat emlegetett apa-anya mintát. Ezt csak azért mondom mert tulajdonképpen ez hülye érv a melegek gyerek vállalása ellen. Igen sokat számítana hogy mindenki 'rendes' családban nőjön fel anya és apa mellett akik szeretik. De hány anya van aki azt se tudja mit kezdjen a babájával. Zord világot élünk...szerintem a szeretet lenne a legfontosabb. A minap is volt a tv-ben nem egy hír, hogy kukába dobták elföldelték a kertben a gyereket. Heterók. Inkább nem véleményezném a lényeg csak az hogy nem biztos hogy olyan nagy baj lenne ha egy ember akár egy ilyen családban kapna lehetőséget arra hogy ember lehessen. Mert így is emberré válhat nem csak úgy ha 10-edik gyerekként születik meg a nyomorba. Mennyivel jobb az?

Sajnos nehéz megoldani ma hazánkban ezt a kormány nem támogatja nincs lehetőség hivatalos úton. Labrisz fórumon viszont láttam erről egy topicot ott lehet többet megtudnátok olyanoktól akik hasonló helyzetben voltak/vannak.

2014. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
23%
Az igazság az, ha elfogadjátok, ha nem, hogy egy gyereknek ezerszer jobb olyan családban felnőni, ahol apa és anya is van. Ezért az örökbefogadásnál elsősorban egészséges, fiatal hetero párok vannak előnyben. Aztán jönnek az egyedülállók, de mivel nagyon sok hetero pár vár gyerekre, ezért az egyedülállóknak esélye sincsen gyereket kapni. Ergo a melegeknek sincsen. És ez így is van jól. Elsősorban a gyerek érdekét nézik és a gyereknek apa és anya kell, teljes család.
2014. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
53%

Na nem mondod...mert te pontosan 100% tudod, hogy két anyával fel se nőne rendesen egy gyerek, nem igaz? Szánalmas a felfogásod, mégis melyik századból való?

Érdekes, hogy van olyan gyerek, akinek szülei elválltak, anyja le se sz@rja őket, s mégis rendes emberek lettek, sőt olyan emberek lettek, akikben van emberiség, jó lelkűek, határozottak, elérték a céljaikat apuci anyuci támogatása nélkül. Személyesen ismerek ilyen embereket. Na, akkor azt mondod egy gyerekből nem lesz semmi/senki, ha nincs egyaránt apja s anyja?

El nem tudom képzelni mennyire berögzült gondolataid vannak más témába is...mert ez gy szerinted normlis? Azt gondolod a tökéletes anya-apa-gyerel szerep az olyan tökéletes, ez kapcsolat, ami néha színjátékba torkollik? Hm?

2014. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Nem azt mondom, hogy, akik szülők nélkül nőnek fel, azok csakis pocsék emberek lehetnek. De! Sokkal nehezebb szintről indul az, akinek nincs apja és anyja, vagy csak az egyik szülő neveli. Egy csonka család nem hiába csonka, onnan valaki hiányzik. A gyerek egészséges testi-lelki fejlődéséhez kell az apa és az anya, kell a szerető család. Én elhiszem, hogy homokosok, leszbik, biszexek is képesek lennének felnevelni szeretetben egy gyereket, de sajnos be kell látniuk, hogy a gyereknek a legjobb, ha anyja és apja is van egyszerre, akiktől megtanulhatja a nemi szerepeket, akikkel különböző életszakaszban mást és mást lehet megbeszélni. Egy kislány például sokkal jobban megnyílik az anyjának a szexualitást, nemi érettséget érintő témákban, mint az apjának. Egy kislány az anyjával beszéli meg elsőnek a nővé válás folyamatát, a menzeszt, vele megy el nőgyógyászatra is. Ezt egy apa nehezen tudja megadni a lányának, és az sem segít ezen, ha két férfi neveli a kislányt. Vannak a kislány életében viszont olyan területek, amelyeket szívesebben oszt meg az apjával, mint az anyjával. Ugyanígy a kisfiúknál is. Van amikor anya kell neki és van, amikor apa. Hány olyan film van amúgy, ami csonka családot mutat be, hogy például az apa nem tud mit kezdeni egyedül a lányával/ fiával. Nem tud mindenben segíteni neki, vagy ahol az anya áll ugyanígy. A csonka család az csonka, nem teljes. Nem kell elhinned nekem, hogy egy gyereknek anya és apa is kell, de attól ez még így van. És, természetesen nem jó az sem, ha egy gyerek rossz családban nő fel, ahol apa és anya is nemtörődöm, de ez nem azt jelenti, hogy az ilyen gyerekeket neveljék inkább homokosok, leszbik stb... Ha kiveszik ebből a rossz családból, a gyerek érdeke elsősorban az, hogy normális családba kerüljön, ahol szintén apa és anya is van, akik a különböző problémákban tudnak a gyereknek segíteni. A gyámügy is ezt a célt próbálja elérni, ezért nem adnak gyereket másnak, csak hetero pároknak. Nyilván mindenki más hülye, senki nem ért a gyerekekhez, csak ti, ugye?
2014. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
52%
66%-ék tök igazad van, de ez még mindig csak egy idalisztikus leirása a minta családnak. Hány olyan szülő van akivel sose lehetett beszélni a szexualitásrol azért mert tabu, kényelmetlen stb. Sok merev szülő van a földön. Nem feltétlen a nemektől függ ki felé lehet nyitni ebben a témában. Pl hiába van a kislánynak ott az anyu , ha nem alakult ki olyan bizalmi kapcsolat, hogy ezt megbeszéljék. Èn elhiszem, hogy az ideális(nak mondott) lenne a jó. De szerintem nem minden jön össze egy családban, ahhoz nagy szerencse kell. A lényeg az, hogy valahol ez tényleg dizkrimináció. Megadjuk a lehetőséget a heteroknak mert feltételezzük azt, hogy majd jól felállítják a modelleket meg tuti szülők lesznek. A melegeknek meg nem mert csak. Mert ők nem képesek rá? De nem is ez volt a kérdés. Ellehetne ezen vitázni oldalakon keresztül nem fogjuk egymást meggyőzni.
2014. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ebben meg neked van igazad.
2014. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Igazat adok egyes dolgokban, de ennyi. :) nem éri meg ezen vitázni.
2014. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!