Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszélhetnék olyan leszbikus...

Beszélhetnék olyan leszbikus anyukákkal, akiknek sikerült a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

szeretnék segítségét kérni, olyan leszbikus anyukáktól, akiknek sikerült gyereket vállalni párjukkal.

Mivel a barátnőm és én tervezzük, hogy szeretnénk gyerekeket 2-3 éven belül. De nem tudjuk, hogy hogy kezdjünk hozzá vagy, hogy egyáltalán van-e értelme.


Nem azok a megoldások érdekelnek, hogy feküdjön le valamelyikünk egy buliban valakivel... és hasonlók...


Esetleg valakinek van tudomása ilyen személyről, aki leszbikusként vállalt gyereket és nem heteroszexuális kapcsolatból született gyermekét neveli újdonsült párjával?



2014. nov. 20. 17:19
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de igazából bevallom... nem disputát akartam nyitni a témáról csak ilyen szülőkkel beszélni.

Nem tudok egyetérteni azokkal, akik azt mondják, hogy ez erkölcstelen vagy önző dolog... kérdem én.. egy heteró pár miért vállal gyereket? ha nem azért, hogy boldoggá tegyék magukat?? egy gyerek sose maga dönti el, hogy meg akar-e születni vagy nem.. vagy meg akar termékenyülni a petesejt... szóval a heteró párok ugyanolyan önzőek, mint azok a nők, akik leszbikusak és gyermekre vágynak. Hisz nem idegenek vagyunk az űrből, hanem mi is nők vagyunk. És sajnos vagy nem sajnos, de bennünk és él az anyai ösztön és a gondoskodásra való vágy.


Valahogy nem fér a fejembe, hogy hogy képesek ilyen nagyokat mondani az a réteg, akik ellenünk jön.. Talán benneteket leszbikusok vagy melegek neveltek fel? egyáltalán találkoztatok már ti ilyen emberekkel vagy gyerekekkel? Ez is csak a nagyvilágba beszélés, halvány lila gőzötök nincs róla, hogy "mi sül ki belőle". Találgattok és a fejetekben elképzeld dolgokat próbáljátok meg tényként előadni.


anya-apa modell... butaság... én is ilyen családban nőttem fel. Mégis leszbikus lettem, és rengeteg ilyen ember van, nem csak Magyarországon, hanem az egész földön... ahogy nyilván ezt ti is tudjátok...

Nyilvánvaló, hogy egy gyerek a családban tanul a legtöbbet, de nincs bezárva 4 fal közé, ahol elhatárolódik a világtól, és csak a 2 anyját vagy 2 apját látja, hallja. Mellesleg meg ott vannak a nagyszülők, ahonnan szintén megtanulhatja ezeket a dolgokat.


Nincs ilyen szülő? Itt nincs. Akkor miért kaptam 20 hozzászólást? köszönöm az eszmecserét... nesze semmi fogd meg jól

2014. nov. 30. 21:10
 22/30 A kérdező kommentje:

még valami... akinek az apukája felhívja a gyermekét (egyáltalán, ha valaha ismerte is vagy látta) egy távoli helyről és a gyerek a telefonban az apja új családja zsivaját hallja? akkor mi van? az jó? jobb, mint 2 szerető anya?

Az egyedülálló anyának a gyermeket kitől tanulja meg a szerepeket?

Az alkoholista apa gyermeke mit tanul a szülőjétől?

Az a gyerek, akit vernek a szülei milyen modellt lát maga előtt?

Az a gyerek, aki intézetben nevelkedik, kitől kapja meg azt, amit egy család adhat?

Velük mi van? autista, lelki nyomorékok, vagy szobanövények lesznek?

Velük mi van? miért lenne jobb a helyzetük, mint azoknak, akik egy szerető leszbikus, meleg pár nevel fel?

2014. nov. 30. 21:18
 23/30 anonim válasza:
Engem a legjobban az akaszt ki, hogy miért tartják csomóan fontosnak, hogy már dedós korában az apa/anya szerepeket tanulja a gyerek... az isten szerelmére, már az is bizarr, hogy óvodások mutogatják egymásnak a nunit és fütyit. De miért?
2014. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Ilyen kérdéseknél mindig jönnek a lázongók és akik szeretnek kiállni a másik oldalról. Nemrég nyílt kérdés arról a gyerekről akit nem vettek fel az iskolába, most hogy azért mert nem hetero család neveli vagy azért mert más gond volt vele ők tudják....de tény nincs ez jól kezlve ma Magyarországon. Nem is tudom hol találhatnàl ilyen családokat nálunk akik válallják is magukat. Nem tudom mit vártál ezen az oldalon 15 -20 éves leszbi/bi lányok vannak többnyire. Tőlük várod a megoldást?Egyébként van az a blogger lány aki mindenhol hirdeti az életét a meleg fórumokon. Ő és a párja gyereket szeretnének v talán már útba is van. Nemtudom
2014. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Nemtudom pontosan mi a helyzet velük. Mert én nem olvasom a blogot, véletlen fuottam bele. Salvadora leszbikus blog a neve vagy valami ilyesmi.
2014. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem volt tudomásom róla, hogy mi a korosztaly. Így nem is az ő velemenyukre lennek kíváncsi, hanem a szulokere. Csak.borzasztó nehéz őket elerni... És gondoktam.talán itt lehetséges kapcsolatba kerülni velük.. Hisz próbálkoztam már a labrisz oldalán is és a szivarvanycsaladokalapitvany oldalán is. De reménytelenül...
2014. dec. 1. 21:00
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mi egy szivárvány család vagyunk! 30 évesen nemrég vállaltunk Kisbabát!

Soha nem fogom megbánni! Ha valaki szeretne kapcsolatba lépni velünk, írjon privit :)


Mint nőnek, mindenkinek szíve joga szülni, függetlenül attól szerintem, hogy van-e / ki van mellette!

Mi nők már csak ilyen elvetemültek vagyunk: egyszer csak rádöbbenünk, hogy az életünk új szakaszba lépett, és valami többre vágyunk, valakihez tartozni szeretnénk, valakit nagyon szeretnénk szeretni, anyai szeretettel. És ilyenkor egy nő elmegy szülni egy kisbabát :D

2015. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
36%
Oké 27-es! Ezt hívják biológiai ösztönnek, nah de a világ nem csak úgy működik, hogy kitalálom és"szülök egy gyereket". Egzisztenciák is kellenek. Anyagi és családi biztonság. Máskülönben csak önző és felelőtlen a nő. Bocsi, csak úgy jött el az egész nekem,mintha azt akartad volna mondani, hogy ha jön ez a vágy, akkor mindegy mi van, milyen körülmények között élsz, csak szüljél gyereket, hogy kielégítsd.
2015. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia 28-as!

Nem, abszolút nem! Nagyon sok minden kell, hogy az ember gyereket vállaljon/ felelősségteljesen, most sorolhatnám!

Csak arra akartam kilyukadni, hogy nem "család modell" kérdése, hogy egy nő szülhet vagy sem! :)

Igazából mindegy, ki van mellette: nő vagy férfi. Nem ez dönti el a nőben, hogy készen áll -e anyaságban.

És még az sem , hogy 5 vagy 10 éve vannak együtt...Számtalan olyan példa van, hogy leszbikusok és hetero párok is szétmennek.

De, ha szültél, a gyereked a gyereked marad, egy életen át tartó kapocs, és felelősség!

2015. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Készen áll-e az anyaságra...bocsánat a javításért :) Csak gyorsan írtam.
2015. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!