Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem vagyok undok? Lelkiis...

Ugye nem vagyok undok? Lelkiismeret-furdalásom van.

Figyelt kérdés

Nővérem babát vár, nagyon örülök neki, de ma árulták el, hogy mi lesz a neve. Pont az, ami nekem már 5 éve iszonyatosan tetszik és szerettem volna úgy elnevezni majd a gyerekem, ha egyszer lesz. A párom is tudja, hogy mennyire tetszik nekem az a név, neki is tetszett.

Szóval amióta elmondták, hogy hogy fogják hívni, tudom, hogy gyerekes, de egyfolytában sírok. Ugye nem vagyok undok emiatt? Nem mondtam nekik ezzel kapcsolatban semmit, annyit mondtam, hogy az szép név, de alig bírtam kijönni a szobából, hogy ne lássák, hogy elsírom magam.

Szerintem nem emlékeztek rá, hogy nekem mennyire tetszett évek óta ez a név, nem hibáztatom őket, csak az érdekel, hogy egészséges legyen majd a baba. De valahol legbelül mégis annyira fáj, hogy "lenyúlták" a nevet, ami nekem évek óta tetszik. Ugye nem vagyok undok? Tudom, gyerekes a kérdés, de lelkiismeret-furdalásom van, hogy ilyenen sírok és fennakadok, ahelyett, hogy az foglalna le, hogy nehogy valami baj legyen a babával vagy tesómmal a szüléskor.


2014. dec. 1. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Esetleg tesód nem is tud róla,hogy te is ezt akartad adni majd a születendő babádnak?Mert akkor bőghetsz,ha szerencsétlen nem is tud róla.Két mondattal el lehetne ezt intézni!
2014. dec. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Megértelek. Nálunk is ez volt. Én már gyerekkorom óta tudtam, hogy ha lányom lesz, akkor Anna lesz a neve. A bátyám felesége terhes lett, de a nevet nem mondták senkinek.... Amikor megszületett és mentünk látogatni, akkor ért a hideg zuhany, hogy mi a neve a gyereknék... Mondták is, hogy azért nem mondták meg, mert nem akarták, hogy problémázzak ezen.... Lányom született, Lenke lett a neve, de már nem bánom, hogy így alakult. Nem vagy undok, majd megszokod! És majd ha te is gyerekszülés előtt fogsz állni, akkor fog jönni az Ő neve, nem kell majd agyalnod, hogy mi legyen az! :)
2014. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hű, én is Lenkét akartam, de Blanka lett :)

Mi a sógornőmmel vártuk szimultán a babánkat, neki két hónappal hamarabb született az övé. Direkt még a baba nemét sem akarták tudni, nevek szóba sem kerültek, és akkoriban külföldön éltek, úgyhogy maguk a beszélgetések is csak ritkásak voltak. Amikor megszületett a babája, akkor derült ki, hogy épp ugyanazt a nevet adta neki, amilyen néven mi már hónapok óta szólítottuk a magzatunkat a párommal. Sajnáltam, és bosszantott a dolog, de épp csak megemlítettem neki, hogy "nahát, mi is Lenkének terveztük, a fenébe is, hát igen, szép név". Végül Blanka lett a lányunk, és nagyon illik hozzá, szerintem tök jó kis uncsitesó páros a két csaj: a sötét hajú Blanka és a kis szőke Lenke, mintha csak egy regényből pattantak volna ki :)

2014. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Nem is ismerek mást, aki Lenkének nevezte el a kicskéjét. Nálam anyósom után jött a név, mivel anyósom is kicsike, tündérbűbáj nőszemély. :)
2014. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!