Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy bír a házimunkával 2...

Ki hogy bír a házimunkával 2 gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Két kislányom van 4 éves és 5 hónapos!Férjem reggel 5-kor indul dolgozni és csak este fél 7kor ér haza!Reggel indulunk oviba hazaérünk ebédfőzés kicsi etetése...stb.Már megkezdtük a hozzátáplálást ami még több időt vesz el.Amikor a kicsi alszik akkor van időm egy kicsit takarítani,de az sem sok idő.Aztán indulunk a nagyért az oviba.Mikor hazaér már semmit nem tudok csinálni kér gyerek mellett.Mire apa hazaér már elég késő van fürcsi és alvás.Magamra egyáltalán nem is jut időm.
2014. dec. 3. 11:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Két etetés között el lehet végezni a munka nagyrészét. Ha beosztod az idődet, akkor délután jut időd magadra is. A nagy már tud egyedül is játszani.
2014. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán tud/akar egyedül játszani a nagyobbik lányom!Most pedig pont a mindentől félek korszaka van.A kicsi pedig most tanulgat ülni,de még nem tud ezért folyamatosan nyafog mert nem akar már feküdni.Sosem volt felkapkodva mert az elsőnél tanultam belőle,hogy nem szabad elkapatni és mégis.90%ban egyedül vagyok velük
2014. dec. 3. 11:29
 3/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni,hogy a kicsi nem bébiételt eszik hanem én készítem neki az is időt vesz el!
2014. dec. 3. 11:37
 4/29 anonim ***** válasza:
Próbálj magatoknak egyszerre nagyobb adagokat főzni, fagyasztani és magadnak csak előkapni a fagyról. A pici kajája meg hamar megvan, csak megpucolsz és összefőzöl pár alapanyagot. Amikor a kicsi ébren van leteszed játszószőnyegre és ott pakolgatsz, vasalsz mellette, hogy lásson mindig. Amikor ébren van nem kell mindig foglalkozni vele, csak legyél a közelében.
2014. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

Nálam 3 gyerek van, magamon kívül mindenre van időm. Mármint ezt úgy értem, csak havi 1x elmegyek körmöshöz (a picifiam jön velem természetesen) és 3 havonta fodrász. Én 100%-ban egyedül vagyok. Esetleg próbálj 2-3 napra főzni, és ott felszabadul 1 órácskád :)

Ha nem tudsz elvégezni, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Hánykor keltek? És azt hogy érted hogy nem jut időd magadra?

2014. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, az lemaradt hogy 6 és 3 évesek a nagyok, a pici másfél éves
2014. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Leírom kb.egy napomat,hogy nézki.Fél6-6körül kelek mire elkészülök felkel a kicsi megetetem.Reggelit készítek a nagynak fél 7kor ébresztem.Készülünk az oviba.Mire hazaérek 8.8-15 már készítem az tízórait a kicsinek.Ha nem kell főzni pakolászok a kicsit meg viszem magammmal mert nem marad ha nem lát,sőt mostmár akkor sem ha lát.Nyafog sokat,hogy vele legyek.Nem foglalkozik a játékaival pedig sosem volt felkapkodva nem is tudtam volna mert akkor mikor megszületett még a nagy is itthon volt.Mire valamire is haladnék már 11 óra ebéd idő lassan és fáradt még nyűgösebb.Megetetem leteszem aludni ez az az idő amit normálisan arra tudok fordítani,hogy pakolásszak,takarítsak.Mire felkell megint kajcsi és már indulunk a nagyért az oviba.Mikor hazaértünk onnantól kezdve már semmit nem tudok csinálni a nagy nem szeret egyedül játszani.Mostanában már 6kor fürdetem vacsora és mire apa hazaér már csak a kicsit kell fürdetni.A nagy fél 10 előtt nem alszik el.Általában főzni is több napra szoktam,hogy ezzel is időt spóroljak.Nem járok körmöshöz a fodrász is házhoz jön.Kb 6 hónapja nem láttam egy értelemes műsort sem,nem tudok kicsit olvasni sem pedig imádom.Most is alszik a kicsi közben pakolok,írogatok ami ritka
2014. dec. 3. 12:15
 8/29 A kérdező kommentje:
Jah és nem tudom mikor voltam utoljára egy kicsit shoppingolni nincs rá időm
2014. dec. 3. 12:17
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Hát ilyen a gyereknvelés. Mire számítottál, hogy órákat tévézel 2 kicsi gyerek mellett?

Én ugyanezt 3 gyerek mellett csinálom, 4 és fél éves, 3 éves, 9 hónapos. Sokszor őrjtő az egész, de én vállaltam. Ha neked sok, miért nem nagyobb korkülönbséggel szültél, mikor a lányod már iskolás, ennyi. Te 1 gyerekes ember vagy, bele kellett volna kalkulálni, hogy gyerek nélküli életet is akarsz élni. Ráadásul én a 2 nagyobbat ebéd után hozom az oviból, ha már itthon vagyok. Olvasok, tévézek esete, mikor már alszanak, ha éppen van időm, ha nincs, akkor alszom.

Béres Actival+Mg, nagyon jó! Alapból nem csinálsz semmit sem rosszul, amit leírtál hasonló az enyémmel. Nem a házimunkával van bajod, hanem hogy nem tudod a régi életed élnI. Megértem, de van egy rossz hírem. Még jópár évig így lesz, míg nem lesznek nagy iskolások, vagyis tizenévesek.

2014. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Shoppingolj az 5 hónapossal, én is viszem a 9 hónaposom.

Pedig nem angyali gyerekeim vannak, a nagyobb beszédhibás, fejlesztésekre viszem, jövő héten műtik is. Mielőt írnád, nekem sincs sok segítségem, az én párom is korán elmegy, este 6 mire hazaér. Csupán nevelés és szervezés. Elhiszem tényleg, hogy elfáradtál, meg unod, de gondolom ezek a problémák, hogy nincs időd magadra az első gyereknl is fenn álltak, tényleg később kellett volna még a 2. gyerek vagy egynél kellett volna maradni.

2014. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!