Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatalabb anyukák: titeket is...

Fiatalabb anyukák: titeket is lenéznek és kioktatnak folyton?

Figyelt kérdés

Annyira nem fiatalon, 26 évesen lettem terhes. Körülöttem minden anyuka 35 feletti és folyton hüledezve nézik hogyan nevelem a gyerekem, mi mindent megengedek neki, és hogy valamilyen szinten még szórakozni is merek a baba mellett. Már nagyon elegem van az állandó lenéző pillantásokból /irigy?/. Van valaki hasonló helyzetben? Ti beszóltok vagy továbbléptek?

Köszi


2010. febr. 5. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Á oda se figyelj rájuk! Nekem is mindig az akart tanácsot adni, akinek nem is volt soha gyereke. Csinálj mindent belátásod szerint. 26 évesen már érett nő vagy! Nemigaz?
2010. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a meglátásom,hogy ez nem kor függő... Mármint teljesen mindegy,hogy Te fiatal vagy,vagy sem,általában a "mostani" anyukák (Tisztelet a kivételnek!)ilyenek.Én ezért utálok kimenni pl a játszótérre,mert engem is idegesít ez a stílus.
2010. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Huha. Én az első babámmal 28 éves voltam, semmi ilyet nem tapasztaltam. Amúgy ne foglalkozz velük, féltékeny befásult... :) Én akkor is és most is kimozdulok a barátaimmal házibuliba, moziba, stb, addig apa vigyáz a kicsire (ha apa is jön akkor a mamáék)! Más csak irigykedik rád, azért mert egy szép baba büszke anyukája vagy, aki élvezi az életét! Te összetudod egyeztetni a családot és a barátaidat, ők ezek szerint már nem (biztos a főzés a legnagyobb témájuk). Te vagy a jó fej :)
2010. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem korfüggő,ne figyelj oda,éld a saját életed,a saját gyereked,úgy neveled,ahogy akarod.
2010. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 26 évesen szültem, most 27 vagyok.

Játszótérre még nem járunk, de kiráz a hideg, ha belegondolok az ott folyó bájolgásba. Nekem a családtagjaim, ismerőseim oktatgatnak állandó jelleggel.

Vagy megkérdezik, hogy "mikor kell aludnia? mikor kell ennie?" És ha azt mondom, hogy amikor álmos vagy amikor éhes, akkor egyből rosszul csinálom...

Áhhhh. Mindegy :) Az a lényeg, hogy mi tudjuk, hogy jól csináljuk:)

2010. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen szültem, és engem néha felbosszant, amikor ilyen totál mindennapi dolgoknál látom a csodálkozást az idősebbek szemében, hogy jééé ezt te is meg tudod csinálni? Miért ne tudnám?

Most a legfrissebb ilyen élményem (bár ezt a magam korabeliek is kérdezik, csak nekik nincs gyerekük):

2 éves a fiam, bölcsis. Én pedig egyetemre járok. Az első félévben délelőtt 10 óra volt a legkorábbi időpont, amikor órám volt, így szép kényelmesen mentünk a bölcsibe minden nap. A második félévben, ami most hétfőn kezdődött, a legtöbb órám reggel 8-kor kezdődik. Nem minden nap, de a hét nagy részében igan. És egy csomóan értetlenkedve kérdezik, hogy "Ilyenkor ki viszi a gyereket bölcsibe?" Hát ki vinné? Én. Miért, más, aki reggel nyolcra bemegy dolgozni, az mit csinál? Feladja a gyereket postán? Oké, én próbálom nem felhúzni magam, de a sokadik ilyen értetlenkedő, lefitymáló kérdésnél néha kijövök a sodromból és önkéntelenül is gúnyosan válaszolok.


Petra

2010. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, na azt meg sem említem, hogy én is kaptam már a savazást rendesen, hogy milyen link vagyok, hogy olykor még szórakozni is eszembe jut/jutott. Mintha az bűn lenne.


Petra

2010. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok,a lányom 6 hós.A 30-as anyukák folyton leszólnak,ha valamit másképp csinálok.Egyikük 4 hósan már májkrémet etetett a babával,én hülye vagyok,mert óvatosságból megvártam a 6 hót.

ááá...mindig azt dörgölik az orrom alá,hogy ők már idősebbek,jobban tudják...

2010. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én nem vagyok már túl fiatal (32) anyuka, akicsim 14 hónapos. Beszólni, vagy véleményezni nem szoktam senkit, hiszen mindenki úgy csinálja a dolgokat ahogy jónak látja. Szórakozni is járunk a párommal, nyáron a hét hónapos babámmal elkísérőautóztunk egy 5 napos biciklitúrát, minden este máshol aludtunk. Többször voltunk hétvégi több napos pihenőn, járunk moziba, barátokhoz. Nem vagyok sem begyepesedett, sem irígy! Érett felnőtt nő vagyok, van egy gyönyörű lányom, és egy szerető párom.

Azt viszont észrevettem, hogy az orvosiban, játszótéren a fiatal anyukák nem állnak szóba a kicsit korosabbakkal, sőt legtöbbször még köszönni sem tudnak (tisztelet a kivételnek). Bár valószínű ez sem korfüggő, hanem inkább személyiség, neveltetés kérdése.

2010. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Én 21 vagyok egy 7 hetes babával...


Engem is érnek attrocitások,de inkább a városban mintsem a faluban( Bp-en éltünk,csak a baba egészsége a szmog miatt,anyósomékhoz költöztük vidékre).Ott mindenki tudja,hogy évek óta együtt vagyunk úgymond,legalábbis barátok vagyunk és már majd 2 éve egy pár ^^, ott bár sok az idős ember nem szólnak meg,hiszen nekik a 20-25 év közötti szülés még a normális ^^ (az már korántsem,hogy még nem vagyunk házasok).Midig édesek és jönnek mosolyogva hozzánk...én ennek mindig örülök:)


A városban viszont...pfff...sok a paraszt,nagymenő szupermami :/


Hétfőn párom elvitt engem és babut a 6 hetes kontrollra. Szó mi szó,ritka a városban,hogy valaki ilyen fiatalon szül,nálunk is a 30-36 körül szülők a "divatosak". Az fokozta a bajt,hogy a babaarcom és termetem(153cm) miatt 17nek néztek.

Szóval épp vártunk a sorunkra,amikor azt veszem észre,hogy felém nézeteg 2 harmincon túli nő...hát rájuk mosolyogtam,nem vagyok tahó...amikor azonban már 10x eljátszották ezt és utána összesúgtak,odamentem és megkérdeztem,hogy esetleg van e valami probléma?Persze rögtön elcsitultak ,de amikor visszaültem láttam,hogy pofákat vágnak.NAgyon heves vérmérsékletű vagyok és már kezdett felmenni bennem a pumpa,amikor nyílt a rendelő ajtó és szólították az embereket.Felpattantam és bár a csaj volt a soros,bevágtam elé és csak annyit mondtam,hogy bocs,de vissza kell érnem suliba...XD

Az meg csak lesett és hallottam,mikor csukódott az ajtó,hogy anyáz...Olyan jót nevettem ^^


Egyelőre ennyi történt,de biztos lesznek még cifrább dolgaink is,de kit érdekel.Pofán röhögöm az ilyen nyomorékokat...mitől jobb ő mint én?Csak mert ő harmincon túl van már feljogosítja,hogy lenézzen?


Múltkro egy csaj hasonló témában az egzisztenciájával jött...hát menjen a pí-be az ilyen...nekem is van egzisztenciám 21 évesen,mégsem kérkedek vele...


Éljenek a huszoéves anyák ^^ (és a harmincon túli aranyos anyukák:))

2010. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!