Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet bánni a gyerekvállal...

Meg lehet bánni a gyerekvállalást? Nektek nem hiányzik az az életetek, ami a baba előtt volt?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,nem terveztük,és fogalmam sincs mit csináljak. Akarom is,meg nem is.
2015. jan. 9. 21:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A babát imádnám,tudom. De a párommal nem valami jó a kapcsolatunk. Nem éppen ő az,akivel az életemet le szerettem volna élni.
2015. jan. 9. 23:17
 12/15 anonim ***** válasza:
18%
Akkor vetesd el! Nem kell még egy csonkacsaládban felnövő félárva!
2015. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De akkor neked nem is a gyerekkel van gondod és az ezzel járó dolgokkal, hanem a pároddal!

Ha jól működtök a kapcsolatban, akkor is sok konfliktus fog felmerülni a gyerek érkezésével. Mondjuk ebben az esetben a kapcsolat nem fog rámenni, viszont azt írod nem igazán vele képzelted el az életed...ez esetben csak te tudhatod mennyire stabil ez a kapcsolat ehhez!

2015. jan. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem teljesen normális, ha néha hiányzik az embernek a régi élete. Nekem is szokott, de ez nem jelenti azt, hogy megbántam volna a gyerekvállalást:) Inkább néha elmerengek:) De ha visszamehetnék az időben, mindent ugyanígy csinálnék, és ez így van jól.

Szerintem, ha nem vagy biztos benne, hogy akarod-e, akkor ne vetesd el! Örök életedre bánni fogod. Persze nem tudom milyenek a körülményeid, hány éves vagy, lenne-e, aki támogat, egyedülálló szülőként is megállnál-e a lábadon. Az, hogy az apával nem olyan a kapcsolat, amilyennek lennie kéne, még nem ok az abortuszra. Gyerekkel is találhatsz később olyan társat, akit az igazinak érzel.

2015. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a legnagyobb baj, hogy nem terveztétek, ahogy az sem, hogy nem készültél fel és hiányozni fog a régi életed (mert hiányozni fog). A legnagyobb baj, hogy nem ezzel a férfival akarod leélni az életed. Ebből jó, boldog családi élet már nem sül ki. A kérdés az, hogy egyedül fel tudod-e nevelni, mert ketyeg a bomba a kapcsolatotokon. Ez nagyobb probléma, mint, hogy néha elmennél bulizni. Az élet a gyerek után teljesen megváltozik, nincs egy szabad perced, nincs csend, nincs kötetlenség, nincs lazaság és mindig szervezni kell, időben, anyagilag, mindenhogy. Egy életet felnevelni és elindítani az úton felelősség, feladat és kötelezettségek sorozata. Szépíteni lehet, és a sok szép érzelem miatt vannak csodálatos pillanatok, de a tény tény marad. Soha az életben nem lesz már olyan az életed, mint a gyerek előtt. Mert mindenért, ami vele történik, te vállaltad a felelősséget. Ha megtartottad, ezzel szembe kell nézned. A te kényelmed jó időre háttérbe szorul. Sokan gondolják, hogy lehet úgy élni az életed tovább, mint ha mi sem történt volna, de azok anyaságban betöltött szerepüket semmibe veszik. Ez a gyerek több, mint egy illatos kisbaba néhány napra!
2015. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!