Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnátok történeteket, milyen...

Írnátok történeteket, milyen csecsemő-gyermekbalesetek történtek otthon, és a ház körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan történeteket várnék, amelyeknél csecsemők-kisgyermekek szenvedtek balesetet otthon vagy a ház körül. Akár súlyos, akár könnyű baleset volt, de lehet olyan sztori is ami végülis jól végződött, de rosszul is elsülhetett volna.Jöhet saját, de mástól hallott történet is. Szeretnék egy tájékoztató füzetet a gyermekbalesetek megelőzéséről írni, és ebben szerepelnének az esetek, név nélkül!!!



2015. jan. 12. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 évesen nekitenyerelt a forró sütőnek. Másodfukú égés...
2015. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 15 hónaposan fejre állt a szobában a hintalóval. Esés közben lefejelte az ágy szélét és szétnyílt a szemöldöke. 3 öltéssel varrták össze. ( a lovat kihajítottam..) 18 hónaposan pedig lerántotta a forró vasalót(onnan magasról-ahonnan már azt hittem nem éri el....de mégis:-( és megégette az arcát. Másodfokú égése volt... ennek már majdnem egy éve és még van csík az arcán. Borzasztó eleven gyerek, remélem már más nem fog vele történni..

Illetve egy anyuka ismerősömnek a fia kb két éves se volt még amikor a forró karamell vagy kakaó(pontosan nem emlékszem melyik..) italt magára öntötte. Neki nagyon súlyos égési sérülése volt, nyoma is maradt sok helyen...

2015. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lépcsőről legurulás (nem lett semmi baja), motorral fejreállás a csanában, de mellettem is megtörténhetett volna. Itt az eredmény: egy ínybe visszacsúszott fog, egy mozgó fog, felrepedt száj. meg persze a szokásos esések, de az mindennapos.
2015. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kiskoromban feltettem a lábam az asztalra, és hátravágtam magam az etetőszékkel. A kopasz fejem a küszöbre esett, és csupa lila véraláfutás lett, azt hitték, meg sem maradok. Aztán mégis.


Nálunk az egyik kisfiam a falnak futott neki, ott, ahol van a kéménykiszögellés. Hihetetlen gyorsaságban nőtt egy lila púp a szemöldöke fölé, mintha egy nagy gesztenye lett volna beépítve. Rohantunk röntgenre, de nem lett baj végül.


Testvére meg a sólámpát rántotta a fejére, amit okos módon a pelenkázó komód fölé tettem, hogy éjjeli pelenkázásnál legyen némi fény. Az a dögnehéz, rücskös lámpa meg az arcára esett. Nem is értem, hogy nem lett baj belőle, de nagy hálát adtam érte.


Kicsit nagyobbra nőve egyikük szórakozásból beverte a vitrin üvegét, ami végigrepedés után berobbant. Előtte egy másodperccel húzta el onnan az apja. El nem mondhatom, mekkorát szólt, még percekig pattogott a milliónyi üvegdarab.


Másikuk fogta magát, és beugrott a mély vizű medencébe, de csodával határos módon nem nyelt vizet, míg kihúzták. (ez nem nálunk volt, csak azért írtam le, mert rengeteg baleset származik abból, hogy különféle vízgyűjtők vannak a kertekben, a medence, hordó, kerti tó, akár egy mosóteknő vagy egy ott hagyott fél vödör víz is végzetes lehet).

2015. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Masfel evesen magara rantotta kis talkajaba kikeszitett huslevest. Hala istennek a karjat erte, nem az arcat, de csunyan megegett. Mentovel mentunk a Bethesdaba. Most harom eves es meg mindig latszik kicsit a nyoma. Akkor szules elott ket hettel voltam... jarni kellett kotozesre 3 napinta... szornyu volt. Halat adtam jo istennek, hogy nagyobb baja nem esett.
2015. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

felszereltünk a mennyezetre dudás hintát. az elméletileg piciknek van, babahinta, nem eshet ki. enyém megpróbálta hajtani, előrehajolt, azzal a lendülettel kifordult a hinta és fejre állt. kádból ki akart szállni, megcsúszott a lába és kibukfencezett a kádból.

van medencénk, kiskorában többször beleesett :) persze mindig ott vagyunk, kihúztuk egyből, de így, hogy mellette álltunk is simán oldalra lépett és már el is süllyedt. szerintem a legveszélyesebb dolog a kertben...


ismerősöm fia ki akart menni az erkélyre, de zárva volt az ajtó. hátralépett párat majd nekifutásból átszaladt az üvegen :S


enyém az ágyon oldalra vágta magát, elmérte a dolgot és az asztal sarkát fejelte le, betört a kobakja. vicc az egészben, hogy előtte kb. 1 órával azon bíbelődött, hogy lebuherálja a sarokvédőt. gondoltam este ha elaludt visszaragasztom...

én gyerekkoromban a szekrénysort rántottam magamra, nálunk minden a falra fel van szögelve... :)

2015. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olyan 7 hós lehetett. Volt a szobában egy kis pols szerűség, rajta egy hangfal. Na, azt feldöntötte. A hangfal a feje mellett kb 10 cm-re landolt, és összetörte a parkettát.

Hát én akkor majdnem rosszul lettem, h milyen szerencse volt, h nem a fejére esett, m akkor meg is halt volna.

Ez után a hangfalat egy falra fúrt polcon rögzítettük, ahonnét sehogy sem tudott leesni.

2015. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Unokatesom kislanya a szekrenyrol akarta levenni a pluss macit a tv- be kapaszkodott, ami raesett. Agyon nyomta a kis mellkasat. Azonnal mento, korhaz, de sajnos nem elte tul. Meghalt 2,5 eves volt.

Nekem a lanyom a lepcson gurult le.

Az ocsem meg amikor epitkeztunk az uj agyon allt neki tancolni a tormelekek kozott. Leesett az agyrol es olyan szerencsetlenul hogy a veso a koponyajaba allt. 1,5 eves volt akko. Korhazba kerult, osszevartak neki , szetencsere nagyobb baja nem lett, de a mai napig ott a heg neki 17 eves most.

2015. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20 hónaposan a kismotor kormányán repült át a betonra állal séta közben, felrepedt kívül belül, dőlt a vér, visított a gyerek. A kocsi beragadt a sárba, nem tudtunk vele kiállni a nyaraló udvarából, vonatközlekedés nem volt, busz több mint 1 km, hétvége, űgyelet nem volt a faluban. Mentőt hívtunk, és fel voltak háborodva, hogy ezért kihívtuk őket. Nem fertőtlenítettek, nem röntgenezték meg, leragasztották és kész. Megjegyezték, hogy az egyik legveszélyesebb dolog ez a kismotor. A vicc az egészben, hogy azon a héten voltunk, ortopédián, ahol javasolták a laza csípőjére a kismotorozást.
2015. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Velem történt nem a gyermekemmel. 2 évesen belerohantam egy vidéki disznótor alkalmával egy forró vizes lábasba. A jobb lábam teljes egészében leforráztam. Bőrátültetés, vérátömlesztés, fertőzésveszély, több hónap kórház, de megmaradtam végül. A nyomait életem végéig viselem.
2015. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!