Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabadidőd van egy év...

Mennyi szabadidőd van egy év alatti gyermeked mellett? Az alábbit soknak vagy kevésnek tartod?

Figyelt kérdés

7 hónapos babámmal vagyok itthon.

Heti egyszer nálunk van a legjobb barátnőm 2-3 órát, vagy mi megyünk át hozzá a babával, ilyenkor dumcsizunk, beszélgetünk. Anyukám 4-5 naponta egy-két órára el szokta vinni, vagy otthon marad vele nálunk és én megyek el egy délelőttre/délutánra. Havonta egyszer vagy max. kétszer pedig nálunk alszik, ekkor kimozdulunk a férjemmel egy estére.


2015. jan. 22. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2 es vagyok , nem tudom miért kellett ennyire lepontozni.. ez az én tapasztalatom volt, nekem nem volt segítségem és a mai napig sincs, de mivel már nagyobb a gyerekem, több időt tudok szánni magunkra...
2015. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ideális, de nekem pl "kevés" lenne, heti kétszer edzés, heti egy nap kettesben (mozi, vacsi, akármi), meg még nyilván, ha vásárolni kell, el kell intézni valamit, stb. bár azt nem nevezném szabadidőnek, inkább kötelesség. Egyébként szervezés kérdése az egész.
2015. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11%
Otthon nekem is van időm magamra, de mivel nincs segítségem (kedves hetes ez sajnos nem a szervezésen múlik) nem tudok kimozdulni a gyerekem nélkül. Viszont itt a gyakorin olvasgatva van anyuka aki ezt is megoldja, és otthonhagyja egyedül a babáját!
2015. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor persze csak szervezés kérdése, ha van kire rábízni a babát!
2015. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%
0-24 ben egyedül vagyok a 11 hónapos babàmmal. A kimozdulàs nálunk annyit tesz hogy hetente egyszer átjön anyukám beszélgetni, vagy együtt megyünk vásárolni.
2015. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi is kulfoldon elunk es 6 gyerekem van, ami mellett nem sok ido marad magamra, de valahogy megoldom.

A ket legidosebb lany minden nap 9tol 2ig suliban van, az ikerlanyok pedig heti 3 nap 9tol delig. Nagy konnyebbseget jelent, mikor az iskolabusz elviszi reggel oket.

A ket fiu otthon van velem, a nagyobbik 2 eves, a kisebbik 9 honapos.

A reggelek rohanassal telnek, de mikor kiurul a haz, akkor a fiuk is jol eljatszanak. A kisebbik mindenben utanozni probalja a nagyot.

Mikor eljatszanak, akkor van idom takaritani, ez ugy kb max 1 ora naponta. Alvasido alatt tudom elintezni a dolgokat, befizetni a szamlakat es megfozni az ebedet. Ritkan van ugy, hogy magamra is tudok idot forditani napkozben. Ha megjonnek a kislanyok delben, az ebed mar kesz kell hogy legyen. 3ig jatszanak, feladatokat csinalunk, stb. Akkor jonnek a nagyok, akiket megint meg kell ebedeltetni.

Ezutan mindenki be a kocsiba es irany a sportcentrum, ahol a lanyoknak edzesuk van, es a nagyfiut is beirattam gyerek gimnasztikara.

Ezalatt az anyuka baratnoimmel szoktunk beszelgetni, amig a kicsi fiu meg nem unja. 5re szoktunk hazaerni, akkor jatek, kozben en vacsit fozok, megjon a ferj, 6kor eszunk.

Aztan a fiuknak furdes es alvasido, az ikrek a fiuk utan mennek es meg fel 8ig csendesen jatszhatnak, addig a nagylanyok hazijat megirjuk, tanulunk, majd nekik is furdes aztan 8kor elcsendesedik a haz.


8 utan van idom magamra meg a ferjre.

Keddenkent a ferjjel mindig etterembe magyunk, akkorra bebiszitter vagy az anyosek vigyaznak az alvo gyerekekre. Csutortokon este a baratnoimmel vacsorazok, mig a ferjnek szinten kimenotje van. Akkor is az anyosek vagy bebiszitter vigyaz a gyerekekre.


Kethetente penteken szepsegnapom van, amikor a nagyszulok vigyaznak a fiukra nalunk. Ekkor megyek kozmetikushoz, es a nagylanyokkal mani-pedire, meg neha fodraszhoz.

Szombat reggel a ferjjel teniszezni szoktunk 2 orat.


Sportolni amugy a gyerekekkel is lehet, egy hosszu seta babakocsival mindenkinek jot tesz.


Nekunk ez a rutinunk, eddig elegge bevalt.

2015. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!