Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire hallgassak, mit csinálok...

Kire hallgassak, mit csinálok rosszul, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Első babám. Kifogtuk, éjjel 4-szer kel, nappal egy órat se alszik. Szinte mindent végig próbáltam: ringatás, külön alvás, simogatva altatás, együtt alvás, babakocsi altatás sőt még Suttogó ès társai is. Ideig óráig működtek.

Napi 3-4 órát alszom. Alig van tejem emiatt. 2 óránként cicire rakom de úgy tűnik már nem lesz több. A hozzátáplálással elèg lassan haladunk, minden fogja a hasát.

Tudom sok levegő kell, ezért napjában kétszer háromszor kiviszem, mert altalaban max fél oraig marad meg a kocsiba.

A párom haza jon (elonyere valjek hogy kemenyen es sokat dolgozik) lecsesz hogy tvt mertem nezni - 20 percet, ha mar aludni nem tudok, addig a masik szobaba jatszott - . Lecsesz h a gyereket magam melle vettem valamelyik ejjel mert mar hulla kimerult voltam. Következetesseget hianyolja...probalok az lenni de neha szakad a cerna.....gondolom nem en vagyok az egyetlen aki neha az agyba veszi..

ilyeneket mond h nem nbeszelek eleget a babahoz es buta lesz...oszinten 18 orat van ebren...eleg nehez hozza folyamatosan beszelni.....meg hogy nem hurcolom eleget a lakasba hogy nezelodjon...nem, mivel a sok szoptatastol a derekam mint egy nyolcvan évesé.

Megmertem emliteni hogy az idei kerti szezonra nem biztos hogy lesz idom...lecseszett hogy ne a baba iranyitson....van mas valasztasom ha egyszer ilyen a termeszete???

Közben elvárás hogy lefogyjak (kb addig sex sincs) habár momentán az étkezés az egyetlen örömforrásom és szükséges is a tej miatt (60 kg vagyok, nem 120).

ő eljár heti egyszer a haverokkal, es mindent megteszek hogy ejjel ne kelljen a gyerekkel, soha nem kellett még éjjel altatnia. A háztartast egyedul viszem, emiatt soha nem panaszkodom, mivel folyton ebren vagyunk van rá időm. megyünk "nyaralni" nagyszokkel ami remek csak ha sir veluk az azt jelenti hogy nekem farasztobb lesz a nyaralas mintha itthon lennenk pedig itthon sem konnyu.

A baba mindenki mástol fél, most van ebben a korban, persze ez is az én hibám...

Nagyon szeretem a babam, a ferjem is, de ugy erzem most egy olyan godorben vagyok amibol senki sem segit kimaszni. Nincsenek kismamák a környezetemben, a barátnőim még gyermektelenek és nem értenek. Sokat sírok, kb úgy érzem magam mint egy kétlábon járó fejős tehén akit néha kiengednek legelni. A férjem csak a baba lelkével foglalkozik, kivülállóként fogalma sincs mit élek át. persze lehet hogy én látom rosszul a dolgokat és saját magam okozom a bajt. Szerintetek?


2015. jan. 29. 10:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párkapcsolatotokban van alapvetően a hiba.

Elég tiszteletlen hozzáállás ez a lecseszős stílus a férjedtől. Emiatt feszültek vagytok, ami miatt a baba is feszült.


Van egy olyan tippem, hogy ha a légkör kevésbé lenne elvárással és szorongással teli, az ő alvása is rendeződne.

2015. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

A férjed a legkevésbé sem tisztel téged.

Ha nincs tisztelet, akkor igaz szeretet sincs.

Ez nekem inkább olyan kapcsolat, mintha háztartási alkalmazottat és dadust tartana maga mellett, nem pedig egy szerető társat.

Sajnálom, hogy ilyen rossz a házasságod.

2015. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az meg különösen kiverte a biztosítékot nálam, hogy amíg nem fogysz le, nincs szex..... Ez a férfi nem szeret téged.
2015. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

hát nem így mondta de látom rajta hogy erről van szó


.amugy en nem ketelkedem a szereteteben, nagyon kozel voltunk egymashoz gyerek elott es utan is, csak sajnos ebbe a helyzetbe mindketten belefaradtunk, nem tudjuk mi.lenne a jo, es hiaba fogadom en el hogy a gyerekvallalas ezzel jar, o nem hajlando elfogadni hogy igenis ilyenkor a gyerekhez kellbalkalmazkodni. szeretunk estenkent osszebujni, mindig elmondja hogy o csak segteni akar es szerinte en midnent egyedul akarok megoldani, a gyerek iranyit engem es nem hallagtok o ra..neha elgondolkodom rajta hogy igaza van..

2015. jan. 29. 11:18
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te szereted, de csapatként nem tudtok funckionálni. Ha ez nem változik együttműködéssé, akkor a "de hát szeretjük egymást" már csak egy illúzió lesz, amibe kapaszkodtok egy darabig, amíg végérvényesen fel nem emészti a kapcsolatotokat.
2015. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én nagyon gyorsan közölném vele hogy akkor mostantól heti 2x eljárok aerobikozni (vagy bármi más olyan edzés amit te szeretsz) addig bizony legyen ő a gyerekkel.

Neked megvan a kikapcsolódás, le is fogysz aminek örülhet a férjed és a férjed megtudja hogy milyen kettesben lenni egy gyerekkel, és hamar rá fog döbbenni hogy ha neki a 2 óra milyen fárasztó, mennyire irányít egy gyerek akkor neked milyen napi 24-ben.

Állj a sarkadra különben meg fogsz bolondulni. Egy anyának is jár a pihenés, a kikapcsolódás és egy kis idő gyerek nélkül.

2015. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

A férjed hozzáállása nagyon nem jó, ha nem sikerült picit közelíteni az álláspontotokat, akkor annak hosszabb távon nagyon rossz vége lesz. + te depressziós vagy, erre is megoldást kell találnod!

A babával kapcsolatban:

először is: ne gondold, hogy minden a te "hibád", de igenis te vagy az, aki változtathat a dolgok menetén! Kicsit próbáld meg jobban az irányításod alá vonni a napi történéseket. Gondolok itt elsősorban a napirendre, a ritmusra, amit ha sikerült nagyjából betájolnod, akkor megszokja a kicsi, biztonságérzetet ad majd neki és te is jobban tudod majd tervezni a napi dolgaidat. Komolyan! A lányom detto semmit nem aludt, korababa volt és másfél óránként szopott éjjel-nappal három hós koráig, ettől persze hasfájós volt, se magamra se semmire nem volt kapacitásom, közben egyre inkább azt éreztem ,hogy én erre alkalmatlan vagyok... rémálom volt!!! De jobb lesz minden, csak tenned kell érte, én végigcsináltam, neked is menni fog!

A napirendet gondold végig, mik a buktatók. pl miért háromszor fél órát levegőzök? miért nem marad el a kocsiban? hány hónapos - csak mert olyan 4 hó körül már unják fekve, nem látnak ki, nanáhogy sírnak. ha megemeljük őket éppenhogy kilássanak, tudod, nem ültetve hanem olyan picit rézsútosan, elnézelődnek és lehet velük többet kint lenni... Legyetek kint legalább egy órát, hazaérve ebédeljen be jól aztán igenis le kell tenni aludni. Az alvásnak legyen egy rituáléja, pl melléülsz, kezed a hátán, énekelsz neki néhány kedvenc nyugis dalát. Legyen kellemesen sötét, de ne töksötét. ALapvetően a babák azt a helyzetet keresik ébredéskor, amiben elaludtak, tehát ha pl ölben ringatod el és megébred, azért nem fog tudni magától visszaaludni, mert nincs ringatva... én ezért szoktattam rá őket, hogy éneklek párat aztán félkómában már elhallgatok, csöndben alszanak el. így ha megébred nem követeli azonnal a "nyugtatóját". Cumit használtok? lehet érdemes lenne kipróbálni, alváshoz kapja meg, szintén önnyugtatónak pont jó lehet. Amikor napközben alszik, dőlj le te is pihenni! komolyan mondom. napi 3-4 óránál többet kell aludnod, mert ez komolyan veszélyezteti az egészségedet! Amit napközben csinálsz, hordozóban tedd oda magadhoz a babát. mesélj neki éppen mit csinálsz, persze jó, ha néha elmatat magában is, de így pl simán beköltözhettek együtt a fürdőbe míg hajat mosol stb, nem fog frusztrálni hogy jajjmicsináladdig. A férjedet kérd meg, hogy este vegye át kicsit tőled. Vond be ha lehet pl a fürdetés legyen az ő reszortja, vagy a lefekvésig olvasgasson-játsszon vele valami szolidat. Addig te törődj magaddal, vagy pihenj! És könyörgöm, beszélj a férjeddel az érzéseidről! Ne támadólag, hanem segítségkérően, mert az nem vezet közelebb a helyzet rendezéséhez, ha ő folyton lecsesz és mindenféle nagyokos kijelentéseket tesz úgy ,hogy fogalma sincs, hogyan is telik valójában az életed! Ha közösen akarjátok felnevelni ezt a babát, akkor mindkettőtöknek kompromiszsumokat kell hozni és elővenni a nyugisabb józan eszeteket. Vajon ő miért érzi úgy, hogy te nm tartod kézben a dolgokat, mit lát a mindennapjaidból? hétvégén mennyire folyik közös mederben az életetek? Ha hétközben hazajön, adsz-e neki időt, hogy kicsit idomulhasson a hazai történésekhez vagy egyből lerohanod a bajokkal? Bevonod-e a gondozási teeendőkbe? És te miért nem keresel kikapcsolódási lehetőséget magad számára, amikor nyilvánvalóan szükséged lenne valamire ami picit feltölt?

2015. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

7 hónapos, nem szereti a babakocsit, fázik szerintem, ennél jobban nem tudom feloltoztetni. nyaron el volt benne.

napirendunk van, csak sajnos havonta atirja, ami eddig jo idopont volt elalvasra, mar nem az, es ujra meg ujra tobb hét mire végre uj napirend van.

hétkozben epp hogy furdetesre hazaer, utana meg mar olyan faradt o is es a baba is, higy furdes vacsi alvas.... semmit nem lat a napunkbol..

7vegen ugyanez megy, kapkodas,probalok igazodni a napirendhez, de mivel o pihenni akar, hetvegen is en vagyok a babaval...persze ha elakarnek menni akkor vigyazna ra, de oszinten nem elmenni vagyok, hanem 6 ora alvasra es egy kis megertesre.

de ha otthon vannak nem tudok aludni mert stresszben tart a baba hangja. sajnos az alvasi szokasat tolem orokolte, nagyon rossz alvo vagyok en is.

2015. jan. 29. 11:37
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a férjed nem cseszegetne, te jobban éreznéd magad, magabiztosabb lennél, lenne önbizalmad, nagyobb kedvvel fordulnál a férjed és a babád felé és mibdenki sokkal nyugodtabb lenne. Ez egy ilyen dolog minden mindennel összefügg. De a férjed egy kicsit fafejű ne haragudj. Én amikor ilyen kérdéseket olvasok, mert egy csomó van, akkor mindig azon csodálkozom, hogy mi váltotta ki a házastárs viselkedésében ezt a nagy változást, mert mindenki azt hangoztatja, hogy dehát előtte nem volt ilyen.
2015. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
22%

A férjed abszolult e nem szeret téged, ebben biztos lehetsz, csak szolgának, meg gyereketszülni tart. Nyilván megoldja mással a szexet.

A gyerekkel legyél határozotabb, rakd be az ágyba ha nem alszik, hát nem alszik, te pedig feküdj le mellé. Nem lesz ez mindig így, csak elrontottad nevelését.

2015. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!